Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra !!!


Recommended Posts

quote:Originally posted by Persis

cred ca esti mare "mestera " la vorba si trufasa pe deasupra. Tonul tau imi zgarie urechea.


id="quote">id="quote">

 

Hahahahaha! [:D] Tre' sa recunosc ca asta m-a facut K.O. Nu ma asteptam la acest calificativ.

 

Draga doamna Manglutescu Persida, imi pare rau ca v-am dezamagit profund si-mi cer scuze. [flo]

Pe aceeasi cale, tin sa va spun ca ... sint orice numai nu "trufasa". [bis] Daca m-ati cunoaste personal, ati ramine surprinsa ce fata de gashca sint, plina de viata si mistocara. [pk]

Ca si in precedentul meu mesaj adresat dvs., revin cu doleanta urmatoare: nu mai faceti supozitii aiurea, scumpa doamna. Va rog din suflet! Atita timp cit nu sinteti sigura 100% de un lucru, va implor, rog in genunchi, etc, nu mai faceti afirmatii nefondate. Pleeeeaaaseee!

 

Cu stringerile de miini de rigoare,

Anca [pup]id="Trebuchet MS">id="size2">id="navy">

 

============

How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Siminaf

E subiect mare de tot cu soacre, la "Prieteni dintotdeauna". Acolo sa vezi liste!


id="quote">id="quote">acolo se discuta orice numai despre soacre nu.topicul de fata e mai bun. mai la obiect,asa![:D],,Iaca id="red">si id="blue">eu id="yellow">peid="green"> aiciid="purple"> maid="red"> bagid="blue"> inid="yellow"> seama...id="green">poate id="purple">invatid="red"> siid="blue"> euid="yellow"> cate id="green">cevaid="purple"> deid="red"> la id="blue">cineva...id="yellow">sauid="green"> maiid="purple"> invata id="red">siid="blue"> altiiid="yellow"> deid="green"> la id="purple">mine,,id="red">Did="red">aid="blue">nid="yellow">aid="green"> Christmasid="red">[*]
[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]id="blue">[pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai acolo a mea e in topul celor 5 soacre rele[zz], cu toate ca ar merita locul 1 la rautate, invidie, nesimtire, etccc

ce sa va spun, ca e o scorpie de femeie, si de citit citeste cam tot ce scriu.

a ba i-a spus si sotului ca o vorbesc de rau.A aflat de la niste "binevoitoare doamne" de la targu mures, care nu au ezitat sa o instiinteze de ce scrie nora despre ea[zz][zz], si i-a spus sotului, pe care nu prea il intereseaza oricum ce scriu eu si unde.Si daca nu ar fii fost adevarat ce am scris nu ar deranja-o, mai ales ca toata lumea crede ca cea rea sunt eu[zz], ea pare o doamna foarte simpatica, cu altii, cu mine deloc[ups]

oricum, mi egal de ea si de restul clanului, si am sa fac ce vreau in viata asta, ca nu eimi comanda mie nimeni, cu atat mai putin ea, care nu mi-a dat nimic niciodata, adica nu mie , ci coplilului ei.Vreau sa va spun ca am adus-o in spania pe banii nostri, o luna, aveam casa noua cumparata, dar nu ar fii adus un prosop macar cadou, ce sa mai zic de altceva.Si ce pretentii avea doamna, plimbari, cumparaturi,plaja,etc.

Dar e ultima data cand mai vine[zz]cel putin nu pe banii mei si in casa mea.Iar nepotii ii va vedea in poze, ca aici nu o aduc sa ii vada, asta clar[zz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea nu a fost femeie rea , pe mine ma enerva sor-sa se pune???? mai rau ca o soacra

Avea si ea doi baieti dar nu erau casatoriti pe vremea aia si tare ii mai baga la soacra-ma idei ciudate in cap noroc ca ea nu le prea baga in seama ca stia ce scorpie este.

Mai fetelor i-a dat dumnezeu o nora zilnic era ......[box][box][box] la ele in casa.

A doua saraca nu a rezistat si s-a despartit, tare rau mi-a parut pt ea.Dar cu asa cumnata si asa soacra si eu plecam in lumea mare.

Dupa partidele de [duel]pana si soacra-mea zicea ca i-a dat dumnezeu o nora dupa suflet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooooo, ce-mi place subiectul!Pot sa ma plang si eu de "sfanta" de soacra-mea[drac]?

Mata blanda... 6 ani de zile in fata ma aproba si in spate ii baga lu, fiu-so prostii in cap. Ea "intelectuala" umbla numai cu subtilitati, ma luat de tampita.Pana sa nasc de cate ori mergeam in vizita (si asta in fiecare duminica la masa)imi arata ziarul ca cica "a mai aparut un post bun". Cand am ramas gravida mi-a dat exemplu pe una care cica "nesimtita a facut un copil si are pretentii sa-i treaca socrii casa pe nume" Dupa ce am nascut nici nu mi s-a vindecat cusatura ca ea ma intreba cat am de gand sa raman in concediu de maternitate. Si la putoarea de fiu-so ii da tot sfaturi bune"dormi copilu' mamii, nu te obosi prea mult ca tu ai probleme cu spatele si nu ai voie sa faci efort". Auzi draga incerca sa-i asigure progeniturii ei un trai bun pe spatele meu. E,lasa ca i-am copt-o eu.

Oricum, acum nu mai suntem in relatii bune si i-am spus cam tot ce am pe suflet... As mai avea vreo cateva chestii sa-i spun [box]... poate vine si ziua aia. Abia astept...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...