Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra !!!


Recommended Posts

quote:Originally posted by ANDREEEEEA

IN SFARSIT UN RASPUNS SINCERSI DIRECT!SOACRELE SUNT NISTE VIPERE CARE TRAIESC,DUPA CE SE CASATORESC PRINTII LOR,NUMAI CU CIUDA SI CU URA PE NURORI.ESTE LOGIC!SUNT GELOASE!SI ASTA LE MACINA,ASTA-I MOTIVUL PENTRU CARE ORICAT DE BUNA AR FI NORA......NU SE COMPARA CU FIUL EI SI BINEINTELES NU-L MERITA!cristiama


id="quote">id="quote">Ai mare dreptate .... va pup fetelor ,i-am spus si asta soacrei mele nici una nu ar fi fost buna pt. fiul ei ,si alta faza ea ne vede despartiti dupa nu stiu cat timp cand eu nu ma cert cu sotul meu ne intelegem bine ne iubim si am intrebat si chestia asta de ce ne vede despartiti ? " pai sunt atatea cazuri .... " noi ne straduim sa tinem toata familia in spate sa nu duca lipsa de nimic avem grija ca noi sa ne facem timp unul pt. celalalt si pt. copil , si ea ne vede despartiti .... ea s-a despartit inca dupa ce sa nascut sotul meu si de atunci sa dedicat copilului in totalitate nu sa mai casatorit niciodata , bun si eu ce sa fac acum il iubesc pe fiul ei si gata sa ma lase in pace suntem de 5 ani casatoriti si avem si copil de 2 ani si nu sa pus niciodata problema despartiri , noi avem asa un fel de lume a noastra in care este greu sa patrunda cineva din exterior ...sotului meu ii este greu sa se bage intre noi imi intelege mie gandirea ...dar ,o intelege si pe a mamei ... cine are dreptate ... de acum stiu nu o mai bag in seama pana ne mutam si o sa am grija sa ne vedem cat mai rar , este cel mai bine , fetelor nici eu nu am mama de la 9 ani , am crescut doar cu tatal nu mi-a adus nimeni nimic la botul calului asa cum a spus soacra mea'' tie iti place sa fii servita '''.... ba nu nu imi place .... vreau sa fiu servita merg la Restaurant ... adica iti pune pe masa din frigider ca dupa aceea sa iti scoata ochii nu inteleg .....http://pg.photos.yahoo.com/ph/hazardimob/my_photosGeorgiana si Bianca (30 Aug.2004)[bibe][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Unei persoane de sex feminin (indiferent de varsta), care ti se adreseaza cu:

papuso/papusica, fato/fetito, etc

i se poate raspunde, clar, zabitor si tare (sa auda toata adunarea):

- Da BABA CLAONTA/MUMA PADURII/TALPA IADULUI, etc (inspirati-va si voi din basmele noastre populare), cu ce te pot ajuta?

 

Unei persoane de sex masculin (indiferent de varsta), care ti se

adreseaza cu:

papuso/papusica, fato/fetito, etc

i se poate raspunde:

- Cocoselule - ia du-te si COTCODACESTE in ograda proprie ca de nu iau satarul/cutitul si sa vezi ce repede ajungi in supa!

 

Voi chiar nu ati citit "Soacra cu trei nurori" a lui Ion Creanga? Pe bune ca este o istorioara faina, demna de luat ca invatatura.

 

Multa sanatate va doresc si... celor care sunteti mamici de baieti - va rog frumos NU uitati sa fiti cu adevarat MAME si pentru nurorile voastre atunci cand va va veni randul... Nu repetati greselile celor care v-au facut sa suferiti...

 

Lorelai - mama (apriga) de fetita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea a incercat la inceput sa isi vare codita...dar i-am retezat-o frumos...elegant...i-am zis, nu stau cu tine, esti musafira comporta-te ca musafira!Daca ai un sfat, sarumana, daca ai ceva impotriva mea spune-i lui fiul tau!De aunci cand vine la noi in vizita , mai zice cate ceva...dar nu bag in seama, zice eu ma fac, ca nu aud caci apoi pleaca!

 

Redati-mi viata!id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zeppelina, sunt doua posibilitati aici:

 

1. Incearca, in felul ei, sa va impace si sa salveze casnicia lu' fi-su si asta inseamna ca te apreciaza. Poate duce copilul la ta-su ca sa-l sensibilizeze. Incearca sa afli daca este asa.

2. Fi-su n-o primeste la el sau domnishuara e mai a dracu' si in cazul asta ii spui frumos ca voi doua nu mai aveti nimic in comun si sa mearga sa stea la fiul ei, care ti-a facut rau si ea nu te-a ajutat. Deci nu are de ce manca de la masa ta si de ce sta in casa ta.

 

 

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

 

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!

http://www.point.ro/andrei/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by RaluD

Zeppelina, sunt doua posibilitati aici:1. Incearca, in felul ei, sa va impace si sa salveze casnicia lu' fi-su si asta inseamna ca te apreciaza. Poate duce copilul la ta-su ca sa-l sensibilizeze. Incearca sa afli daca este asa.2. Fi-su n-o primeste la el sau domnishuara e mai a dracu' si in cazul asta ii spui frumos ca voi doua nu mai aveti nimic in comun si sa mearga sa stea la fiul ei, care ti-a facut rau si ea nu te-a ajutat. Deci nu are de ce manca de la masa ta si de ce sta in casa ta.Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa InaAjutati-l pe Andrei sa traiasca!http://www.point.ro/andrei/


id="quote">id="quote">Cred ca e prima varianta, e ok, dar eu as vrea sa stau linistita macar acasa. El inca nu sta oficial cu tipa, si ar primi si mama.Oricum , i-am spus lui ca nu mi se pare normal ca el sa stea cu alta femeie si eu cu mama lui.zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by LORELAI ANCA MORARIU

 

Multa sanatate va doresc si... celor care sunteti mamici de baieti - va rog frumos NU uitati sa fiti cu adevarat MAME si pentru nurorile voastre atunci cand va va veni randul... Nu repetati greselile celor care v-au facut sa suferiti...

 

Lorelai - mama (apriga) de fetita


id="quote">id="quote">

 

 

aici punct ochit punct lovit......[amoras]

 

[flo] de la mine!!

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai,

 

M-ai facut sa rad!!!

Problema care mi-o pun eu este: in ce relatii ramai cu sotul pe care il iubesti si nu vrei sa-l superi dupa ce-i spui mamei lui (cum o fi reusit sa aiba oare asa un baiat bun socrela ??) Baba Cloanta?

 

Eu nu am reusit sa fiu niciodata apropiata de soacra mea, nu am reusit nici macar sa am o relatie civilizata, dupa definitia mea ce-i drept.

 

Dar vine un moment in viata in care nu mai ai nici o asteptare de la respectiva soacra, probabil asta e iertarea de care vorbeste Violeta, si in sufletul tau te eliberezi pur si simplu.

 

Cristina - papusica

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...