Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iaca tortu'!


adi69

Recommended Posts

  • Răspunsuri 108
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Tortul e facut dupa reteta de la tortul cu Steaua,pe care am dat-o aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83355 ,si pe care o tot repet pt-ca mi se tot spune ca e foarte bun..si pentru-ca se face usor..si pentru-ca ..e bun..[:D]

Deci "dedesubt" este blat de pandispan si piscoturi,crema din frisca si ciocolata,sirop de cacao cu zahar si razatura de lamaie..cam asta.

 

Carol,am mai "povestit" despre ciocolatoase si incerc acum sa pun si retetele direct la poze..ca sa nu plictisesc publicul pe aici..

 

Torturile de cioc pe care le-am facut eu si-mi plac (insiruite si dupa cate de usor se fac) tort de ciocolata,tort Steaua,tort cu ciocolata ,tortul trufa reteta Nataliei ,si tortul Richard...cam astea ar fi..

 

Adriana

papa-bun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am noutati.

Sambata a fost ziua finului meu si i-am facut tort(uri de fapt ca au fost doua).

Unul de ciocolata ,dupa reteta "tort de ciocolata imbracat in pasta de zahar",si unul de branza cu frisca si fructe (m-am inspirat din Practic)

Deci ,poze aveti incepand de aici http://outdoors.webshots.com/photo/2494678810081950625LmcwOy .

 

Adriana si-atat...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, cu fiecare tort devii tot mai profesionista, bravo de o mie de ori! [asia] Ma bucur ca ti-a folosit sursa de inspiratie data de mine. [:)] De unde dumnezeu ai avut atita rabdare sa modelez toate detaliile alea? [wow] Am murit cind am vazut toata cablaraia din spatele calculatorului! [:D] Ce fel de fondant ai folosit, cumparat sau facut de tine?

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...