Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iaca tortu'!


adi69

Recommended Posts

  • Răspunsuri 108
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 4 weeks later...

Adi, foarte foarte frumos tortul, mi-a placut enorm! Ornamentele sa inteleg ca sint din pasta de zahar, nu? Impletitura pare atit de veritabila, bravo!

O singura observatie as avea: cred ca ar fi mers mai multe panselute in cosulet, sa nu se vada suprafata pe care stau.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooo..sigur ca ar fi mers mai multe..

Am muncit la tort vre-o zece ore,cel mai mult mi-a luat de facut panselutele,care au fost mai multe,insa am gresit ceva la pasta de zahar ca,dupa ce ca s-a lucrat tare greu,dupa ce s-a uscat s-a facut faramicioasa,si s-au stricat multe cand le-am pus pe tort.Bogdaproste ca am avut ce pune!

Asta e un tort pe care l-as baga la categoria traume:).

Coronita s-a rupt in doua locuri cand am pus-o pe tort,florile s-au facut ferfenita,ba mai trebuiau sa aiba si codita,frunzulite trebuiau sa fie mai multe,dar cand am vazut ca se faramiteaza..am renuntat,impletitura s-a uscat atat de repede ca se rupea si a trebuit s-o ud(s-o moi) sa o pot pune pe tort si riscam sa se scurga....cum spuneam.. Bogdaproste c-am scapat si din "avion " era acceptabil!

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana esti super talentata. Vreau sa te intreb si eu doua lucruri legate de pasta de zahar: ce fel de gelatina folosesti (marca), ca eu n-am lucrat niciodata decat cu gelatina din aia de pus peste fructe de la Dr. Oetker, care se fierbe si nu necesita inia o pauzare, si doi: ce accesoriu de la robot folosesti pentru amestecare: paleta de framantat sau telul?id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alynuta,multumesc,esti prea generoasa.

Pentru pasta de zahar folosesc gelatina tot de la nenea doctor,doar ca de ailalta alba maruntita,pliculet de 10 gr(folosesc doar jumatate la o portie de pasta).

Accesoriu de robot pentru amestecat ce?Daca vorbim tot de pasta de zahar,o amestec cu mana.Topesc gelatina pe foc sau la microunde,adaog mierea,apoi rastorn pe planseta unde am pus zaharul pudra movilita cu o gaura in mijloc si amestec cu manutza[:D]

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...