Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitate particulara Suceava


ralucka

Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna raluckaid="red">!

 

uite, intreaba si aici, unde e grupul sucevencelor: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86782

 

e vorba de maternitatea bethesda, cumva? eu doar am auzit ca exista, nu stiu cum e...

 


[9cer]vine bebe![9cer]id="blue">

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo]id="red">

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Suceava si s-ar putea si eu sa nasc in martie la Bethesda prin cezariana. O pritena mi-a povestit ca e foarte bine, foarte curat si numai ca nu iti sufla si in fund, scuze de expresie. Mincarea este buna, ti-o aduce la pat si nu trebuie sa mai dai nici un bacsis sau sa te rogi de asistente sa-ti dea un pic de lapte pentru copilas. Multe prietene mi-au recomandat expres sa nasc acolo.

Iti fac si o carticica speciala pentru copilas.

Cind trebuie sa-ti faca toaleta dupa cezariana vin in salon si te

ajuta.Daca vrea sotul poate si el asista la nastere dar contra cost si poate sa taie chiar el cordonul ombilical daca e in stare.

Si oricum nu e ca la spitalul judetean unde dai 300-400 de euro pentru cezariana si cam 200.000 pe zi la asistente. Si trebuie sa le mai si cite 50-100.000 daca nu ai lapte si vrei pentru copilas.

Si Casa de Asigurari am inteles ca iti mai da inapoi vreo 3 milioane dupa ce nasti.

Cam asta am auzit eu. Sper sa fie asa.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de spitalul "minune" din SV, si am inteles ca o nastere normala e ~ 12 milioane. Tot ce ati spus pana acuma ca se intampla acolo e foarte adevarat......Eu am in plan un bebe pt dec si vreau sa zic ca deja ma gandesc unde sa nasc.. deocamdata sunt inscrisa la aursulesei in iasi...dr la maternitatea cuza - voda. Adevarul e ca. de cand am auzit de noua maternitate din SV...ma cam bate gandul sa ma duc acolo. Si daca stai sa te gandesti la cati bani dai la alte spitale ( ma refer pt o nastere prin cezariana,,,eu pt asta optez) tot acolo ajungi.

 

PUPICI

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_plugaru/my_photos

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...