Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Klebsiella in maternitatea CFR2 ?


Recommended Posts

Buna ziua, Vreau sa va intreb daca ati auzit cumva de cazuri aparute in maternitatea CFR2: infectii cu bacteria klebsiella? Urmeaza sa nasc peste 5 zile in aceasta maternitate si nepoata mea de o luna a plecat de acolo cu aceasta bacterie. Acum este internata la Budimex cu antibiotice intravenoase. Bacteria s-a transformat intr-o infectie urinara si a fost depistata in urma uroculturii si a examenului de urina. Este vorba de o bacterie care se dezvolta in mediile spitalicesti si se poate transmite si de la copil la copil intr-o maternitate. Aveti idee daca ati mai auzit cazuri de genul acesta din CFR2 sau din alte spitale? Va multumesc Liana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu este o bacterie care apare in spitale neaparat, eu am avut-o fara sa fi fost internata, dar ..problema e ca despre CFR2 am auzit in ultima vreme aceeasta poveste cu Klebsiela, mai precis tot pe forum, dar nu mai stiu exact unde. Da-i si tu o cautare!.Se pare ca asa e, desi nu e nimic oficial. Dar ce vei face acum? Daca trebuie sa nasti peste 5zile, mai poti schimba doctorul? Oricum, nastere usoara si bafta, ca se pare ca e nevoie si de asta in spitalele din Romania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pritena mea a nascut acolo acum 2 ani si la vreo 3 saptamni de la nastere bebe a inceput sa faca diaree. La copro i-au gasit klebsiella. In aceeasi perioada insa au fost copii nascuti tot acolo (chiar ai unor fete de pe forum) si nu au avut nimic.

 

dar tot asa am auzit de copii care au iesit din Giulesti cu tot felul de minuni (germeni) dar eu am nascut tot acolo (si prematur) si bebe a fost sanatos tun.

 

Asa ca iti urez nastere usoara si nu te mai stressa!!!

 

Ana Maria si Victor Stefan [bonjovi](15 12 2004)

 

 

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut acolo in martie si Bia nu a avut nimic...altele au fost problemele, insa strict legate de pretentiile mele vis-a-vis de o maternitate si de atitudinea asistentelor fata de femeile care nascusera (including mois[:D])

 

conditii: ok, bebeii cam neglijati de asistentele de la ei, insa nu am primit nicio infectie, nici ea, nici eu (cezariana)

 

 

o nastere usoara si un bebe mumos si mancacios!

 

(P.S. daca nasti cu dl dr Gherasie sa il saluti din partea mea[:D][il])

 

Noeid="Comic Sans MS">id="size1"> siid="red">id="size1"> Anne-Biancaid="teal"> (14.03.2006)

 

[cit]id="Comic Sans MS">id="size1">

Ce mai citim noiid="navy">id="Comic Sans MS">id="size1">

Pe unde ne mai plimbamid="size1">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...