Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatie la distanta


Recommended Posts

Distanta nu e un lucru bun totusi pentru un cuplu, dar nici nu se poate spune ca este dusmanul de moarte al cuplului! Cu alte cuvinte...se poate supravietui si intretinandu-ti relatia de la distanta! Daca ar fi asa tragic cum am citit in unele postari, atunci jumatate din populatia feminina a Constantei ar fi divortata! Eu sunt casatorita cu un navigator de aproape 10 ani si sunt doar una dintre miile de sotii care isi vad barbatii mai putin de 6 luni pe an( in cazul meu...cam 4). Nu ca asta ar fi un lucru minunat...dar la un moment dat devine un mod de viata. la inceput boceam si eu cu o luna inainte de data plecarii si inca o luna dupa ce pleca( ca nu imi reveneam...). Cu timpul insa m-am obisnuit cu ideea ca asta este viata noastra si nu trebuie sa ne-o amaram suplimentar. La inceput chiar era mult mai greu decat acum fiindca nu era internet si traiam cu asteptare unui telefon la cateva saptamani sau a vreunei scrisori trimisa din vreun port. Acum e mult mai facil: faptul ca putem comunica de mai multe ori ( sa nu va faceti nici pe departe impresia ca zilnic), faptul ca in multe din tarile in care ajunge are acees la retelele de telefonie mobila ne ajuta sa tinem legatura. E drept ca undeva, in urma , ceva s-a mai rupt din vraja aceea a inceputului...Dar nici pe departe nu pot spune ca distanta dintre noi s-ar mari de la o plecare la alta . Daca e sa fie dragoste si daca iti este scris sa fii impreuna, proba distantei nu ar trebui sa iti afecteze in nici un fel relatia. Exista sentimente mai puternice cum este iubirea,increderea,intelegerea care te ajuta sa depasesti acest impediment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by ken
ALABAZI uite aici http://www.skype.com/download/ ken
Ken, multumesc frumos!! [pup] L-am descarcat, m-am inregistrat, acum sa-l descarc si pe un alt calculator, sa-l testez. Am vrut sa ascult colindul de la tine, dar nu pot. Adica, nu pot sa ascult nimic, nici muzica, nici colinde, ma intristez rau de tot; [:(]abia astept sa treaca sarbatorile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ken
hai sa [q][q][q][q]amindoua daca vrei ca si pe mine ma apuca[bang][bang][bang]da mai ales seara. ken
da, haide sa [q] amandoua. Pe mine ma apuca si la serviciu, ma intorc cu fata spre geam pt. ca-mi dau lacrimile; apoi seara acasa; ma trezesc noaptea apoi in weekend.... Si inca nu a plecat... S-ar putea sa plece in ianuarie, pentru ca acum au venit toti acasa de sarbatori. Dar... de 3 saptamani numai asta fac [q] Dar trecem noi si peste asta. Doar suntem puternice, nu? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EU CE SA MAI zic ca de 3luni si 2 sapt nu l-am vazut decit in poze{dar vb aproape in fiecare zi la tel si prin mesaje?] si cine stie cind se va inbunatati situatia{adica sa il vad in carne si oase}.NU te descuraja ca sint linga tine sa ne plingem amindoua de mila.HAI CAPUL SUS[olala][olala][pup][pup]bucurate acum ca este linga tine ca sa iti poti aduce aminte cind vei fi singura{eu asa fac si sa sti ca imi mai alina din durere}.AI grija de tine[floare3][floare3][floare3][*][*] ken
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...