Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra... (2)


Recommended Posts

Da, exista soacre bune. Am avut parte de una bucata (soacra neoficiala) femeie simpla de la tara, imi era tare draga. Ne-am inteles foarte bine, am ajutat-o si eu, m-a ajutat si ea. Oare cu asta de acum de ce nu putea fi la fel?

Apropo de ce a zis Monalac, aveam un vecin al carui nepotel e cu un an mai mare decat fiul meu... dar ce copil bine dezvoltat! ce copil mare! in urma cu 2 ani acel copil avea peste 50 de kg, fiul meu 24-25, si doar un an diferenta, la inaltime 4-5 cm diferenta... Si am ascultat destule povesti despre acel copil sanatos, si fiul meu inflamanzit si subnutrit. Insa baba a uitat sa se mai uite la pozele lui sotul meu din copilarie, ca el tot copil slabanog era:) Inseamna ca si madam a fost o mama denaturata nu?

 

ex- gabibarta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 263
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Hai sa ma laud si eu cu socrella!

A mea soacra e bela-zena. Are 54 de ani si se aranjeaza si se putzuleste toata ziua. E unsa din cap pina in picioare(luceste ca un cas proaspat ras), dar ce e drept arata bestial. Asa ca de fiecare data cind venim in tara avem o lista cu cremele de fata de rigoare(de hidratare-zi si noapte, antiriduri-de zi si noapte, de corp, de ochi-zi si noapte, bla,bla). Asta ca asta, dar ajunsese la 54 de kg si se miorlaia ca e cam grasa(asta se intimpla duce ce nascusem si eu aveam doar 97 de kg asa ca numai bine imi prindeau miorlaiturile ei) asa ca i-am facut rost de Callanetics ca sa tzupaie prin casa. Am zis ca macar isi consuma energia si ne lasa in pace. Si cireasa de pe tort e ca e yoghina si se ocupa de tehnici de vindecare. Asa ca ,cind ne este lumea mai draga ne cumpara cute un aparat(fiecare e peste 100$):ba ptr alungarea energiilor negative, ba impotriva radiatiilor de la calculator , unul habar nu am la ce se folosea ca noi il foloseam drept masuta de cafea. Pb e ca ma enerveaza ca incearca sa isi impuna ideile.

Fac eu haz de necaz, dar pe de alta parte as vrea eu sa arat ca ea la 54 de ani. In rest e o soacra buna.[hot]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitecantrop m-am spart de ras, esti mortala! Nu rad de soacra-ta ci de felul in care ai povestit... Ce sa zic, bravo ei ca se ingrijeste... Acum ca a luat-o o tzara pe ulei, asta e, noi cine stie cum vom fi mai incolo.

 

Sa va zic si eu de soacra mea daca tot m-am bagat aici: e o femeie tare de treaba, care ma ajuta mult, e blanda, sufletista si buna, o femeie de milioane. Are ea defectele ei, ca ne cam santajeaza sentimental, ca mai baga cate o observatie... De obicei stau arbitru intre ea si fii-su ca el e un caracter mai exploziv si o mai ia la rost... Daca le-as baga pe toate in seama sigur as avea o lunga lista cu plangeri dar o respect pantru ca si-ar da sufletul pentru noi, o iubeste pe fiica-mea ca pe ochii din cap...

 

Nu vreau sa par nesimtita ca m-am bagat aici sa ma laud ce soacra grozava am eu. Le inteleg, sincer, pe cele care se plang de soacre. Mama mea saraca a avut multe de tras de pe urma soacrei sale (bunica mea draga, care pe mine m-a iubit enorm si eu pe ea la fel...). Eu eram copil pe vremea aia dar ma pun acum in situatia de-atunci a mamei mele... Tin si eu minte ca-mi spunea ca mama nu e asa frumoasa ca tatal meu, ca n-aude bine, ca ai ei sunt nu stiu cum, ca nu s-a maritat fata mare, ca asa si pe dincolo... Si eu eram un copil de 11-12 ani... Si totusi, dupa ce a murit mama a fost singura care a mers sa-i curete mormantul, care a mers la ea la mormant de ziua mortilor sa-i aprinda lumanari... Asa rea cum a fost.

 

Va doresc mult succes in relatiile voastre cu soacrele...

 

Dara si Darisor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara m-a apelat soacra pe mobil si eu , nu stiam ca e nr ei , altfel nu o sunam inapoi nu va zic ce nervoasa am fost cand i-am auzit vocea ,m-a sunat sa ma intrebe de cutremur ca a auzit ea la televizor , i-am zis ca suntem bine si gata am terminat convorbirea , ce nebuna am fost ca am sunat-o inapoi imi e ciuda pe mine , na ca nu mai sun daca ma mai apeleaza

Numai bine [pup]

 

evi , Eric 14.06.2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai ca sa nu o vad zilnic, a trebuit sa plec din tara, [bang][bang]

daca ramaneam, as fii terminat si faculta si `poate ne era si noua mai usor[zz] , aveam afacerea noastra, un cabinet pe care a trebuit sa il inchidem cand am plecat, etc.

Dar asa cel putin sunt independenta, nu imi poate reprosa nimic, si stiu ca moare de ciuda pe mine[zz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...