Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unde nastem si cu cine?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna ziua Nicole_bebe![biz]

 

chestia cu dr. bun si asistente dragute este o treaba relativa, daca ai sa cauti pe google, pareri - ai sa constati ca exista pentru acelasi dr sau spital atit o parere pozitiva, cit si una negativa....depinde de fiecare...

Io pot sa-ti spun unde merg eu, la Dr. Sorin Esanu de la Polizu, dar care are consultatii si la cabinetul Amicus Med.

 

O prietena a nascut la Municipal, da` nu mai stiu cum il chema pe medic, si a fost foarte multumita.

 

Dar io cred ca trebuie sa te hotarasti la un dr, la care sa incepi sa vii...ca timpul trece...

 

Pupici si multa sanatate[pup][pup]

 

http://community.webshots.com/user/roxygeo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Buna! Sunt Simona si sunt si eu o viitoare mamica ce urmeaza sa nasc pe la jumatatea lunii ianuarie 2007. Momentan sunt in evidenta la dna Anghel Georgiana de la policlinica Vitan care am inteles ca este si doctora la spitalul Cantacuzino. Deci m-am hotarat sa nasc la spitalul Cantacuzino, citind si parerile voastre despre acest spital, majoritatea fiind pozitive. Am vorbit cu dna Anghel G despre posibilitatea de a naste cu dansa la Cantacuzino, iar dansa m-a refuzat,sa spun "mai pe ocolite", spunand ca daca e sa nasc noaptea sau in timp ce e la cabinetul particular sau cu alta pacienta la policlinica, nu poate sa vina, si ca nu e obligatia dansei si ca sa vb cu altcineva. Timpul trece....si nici nu stiu ce sa fac. Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, cu un nume... ceva...[gravi]

 

SToma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa te refuze pentru nastere?! Cum nu e "obligatia" dansei???[:0] Asa ceva nu am mai auzit!

 

Cauta-ti pe altcineva, ca nu te vad bine, ramai pe mainile medicului de garda si nu poti sa stii cine si cum e... mai ales ca mai e si atat de putin.

 

Edit: Eu am nascut de 2 ori, normal, la Giulesti cu dr. I. Pelin.

 

Claudia

Poze parinti

Poze Mara si Matei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonik80, incearca sa gasesti un doctor barabat si nu prea batran.

Eu o sa nasc cu Alexandru Badiu de la Municipal. Il gasesti pentru consultatii la Centrul Medical Unirea. Am mai nascut o data cu el acum 4 ani si a fost OK. Nu este excesiv de comunicativ, dar cred ca depinde si de pacienta. In principiu stiu ca vine la nasteri.

Mai sunt si alti doctori buni, mai uita-te pe forum.

 

Livia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by simonik80

[hia] Buna! Sunt Simona si sunt si eu o viitoare mamica ce urmeaza sa nasc pe la jumatatea lunii ianuarie 2007. Momentan sunt in evidenta la dna Anghel Georgiana de la policlinica Vitan care am inteles ca este si doctora la spitalul Cantacuzino. Deci m-am hotarat sa nasc la spitalul Cantacuzino, citind si parerile voastre despre acest spital, majoritatea fiind pozitive. Am vorbit cu dna Anghel G despre posibilitatea de a naste cu dansa la Cantacuzino, iar dansa m-a refuzat,sa spun "mai pe ocolite", spunand ca daca e sa nasc noaptea sau in timp ce e la cabinetul particular sau cu alta pacienta la policlinica, nu poate sa vina, si ca nu e obligatia dansei si ca sa vb cu altcineva. Timpul trece....si nici nu stiu ce sa fac. Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, cu un nume... ceva...[gravi]SToma


id="quote">id="quote">Stie ea ce stie, dar nu spune. E medic de policlinica cu colaborare in spital.Sfatul meu este sa nasti cu un medic de spital, are experienta mai mare. La cate nasteri crezi ca a asistat ea? La fel am patit si eu. Sarcina mi-a fost monitorizata de un ginecolog de policlinica dar am nascut cu un medic de spital (ma rog, il si cunosteam, nu-i vorba).Eu recomand cu toata dragostea pe Dr George Constantinescu - municipal.Urmatorii 5 copii tot cu el ii nasc.[:D]Maria si IlincaLa plimbare********************Ba nu slabesc deloc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by simonik80

va multumesc mult pentru raspunsuri si astept in continuare pareri! o sa incerc sa mai caut si euSToma


id="quote">id="quote">Eu nasc la Cantacuzino in ianuarie cu dr Ciulcu Alexandru. Tot cu el am nascut si prima data si sunt super multumita!

[gravi]Mihaela (30+)id="purple"> si [copil]Alexiaid="red">- Mariaid="red">26 august 2004id="purple">
id="right">id="size1">Utile pt burtici, viitoare mamici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...