Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salajencele (p22)


Recommended Posts

Cu Ioana am fost colege de munca, pana sa intre ea in maternitate... acum nici eu nu mai lucrez acolo. Povestea cu sotul meu... nu e atat de spectaculoasa, dar daca tine Ioana mortis sa va povestesc.... Intr-o zi de iunie 2000 mirc-uiam de zor.. cand am fost apelata de un necunoscut brailean. Am schimbat niste vorbe, ne-am mai intalnit intamplator zilele urmatoare pe chat... pana cand s-a oferit sa imi dea nr. de tel. Da-l, am zis, cu gandul ca poate, odata, cand ma voi plictisi si nu o sa am ce face, il voi suna. Mi l-am notat, si la un timp dupa aceea l-am sunat. Cand, ce sa vezi? Numar inexistent!!!![:0] M-am intalnit cu el pe net chiar ziua respectiva si l-am facut cu ou si cu otet! Pe buna dreptate, o sa ziceti voi! Pe degeaba, zic eu. Bietul de el, nu stia cum sa imi explice ca eu gresisem cand notasem numarul de telefon... Braila are prefixul 039 si eu formasem 093. Aici era buba! Si de atunci incolo ne dadeam intalniri pe chat, telefoane, scrisori... am o gramada de scrisori de la el..:). I-am facut invitatie sa vina de Craciun la noi, sa vada cum e la noi la tara. In Braila Craciunul consta in a merge pe 25 in vizita la nasi, apoi pe 26 vin nasii la tine, pe 27 mergi la fini... cam asta e... si pe 24 seara, cand la noi se colinda, la ei se doarme!!! Si pe 21 dec a venit la Zalau! S-a impotrivit maica-sa, unde mergi tu taman in celalalt capat de tara, la cineva pe care nici macar nu o cunosti fata in fata, las ca vezi tu ca te intorci cu coada intre picioare.. Nu i-a pus de mancare cu el....A ajuns saracu pe la 10 seara in Cluj, si a stat pana pe la 1 noaptea la ocazie in gara... cand a prins o Broscuta, niste unguri carora li s-a facut mila de el... Si cam asa a fost.. apoi de Revelion am mers eu la Braila, dupa o lupta de convingere cu mama.. am ajuns pe 31 dimineata acolo si in 1 ianuarie seara am plecat.. sa ajung in Zalau pe 2, ca era ziua mamei... Si uite asa ne-am tot vizitat reciproc pana in 3 sept anul trecut, cand ne-am casatorit si l-am facut zalauan cu acte in regula![il] Sper ca nu v-am plictisit cu istorioara mea. Va pupacesc si ies putin, am de mers pana la facultate. Mai vb. [:X][:X][:X] dia 16 http://community.webshots.com/user/dianalaura_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Diana, frumoasa poveste! Mi-a placut mult. Da, intr-adevar ce mai zic acum mamele voastre? Am vazut pozele de la nunta. Frumoase intr-adevar! Si la noi, bb a venit pe nepregatite. Ba mai mult, nici nu eram castoriti!Nu ne pare rau nici o secunda. Avem un copil de nota 20! Sanatosi sa fim, ca restul vine de la sine. Fetelor iar va intalniti cand am eu ore? De la ce ora e intalneala? Si unde? Ce ciuda imi e... Nu de alta dar mai am zacusca, si v-am promis data trecuta. Fixati repede ora, poate vin si eu cu ocazie. (Ca Vlad e la serviciu sambata, deci si Andrei va fi in Zalau cel putin pana la amiaza) Va [pup] si astept o ora ferma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, fixati voi, ca eu daca pot bine, daca nu, altadata. Eu voi incerca din rasputeri sa vin. Am ore pana la 13. Deci dupa 14 teoretic as putea sa vin.Daca va miscati repede si fixati o ora mai matinala, fac schimb cu colega si vin si asa.Dar trebuie sa stiu pana maine la 14 sa-mi pot anunta elevii. Va [pup], abia astept sa vad ce ati hotarat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...