Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Infidelitatea si cuplul vazute de barbati!


Recommended Posts

Nu de putine ori am auzit(din gura barbatilor) ca ei sint precum animalele...ma refer la modul instinctiv...si o spuneau cu multa bravura.N-avea nici o legatura cu sotia/copilul, pt simplul fapt,ca nici nu gandeau la ei,faceau o separare mintala(stiti,cum faci la calculator,cut-paste)...iar atunci cind le aminteai de casa,spuneau imediat ca dragostea nu e acelasi lucru cu sexul.

Peste tot ai exceptii...dar ai si multi carora le place sa filtreze,sa vorbeasca cu dulu inteles,ori pt a-si demonstra lor insisi ca inca au succes ori pt ca se simt incatusati prin casatorie(hirtia in sine)ori au un apetit sexual mai bogat decit sotia,ori cine mai stie...ca eu nu-i inteleg deloc la faza asta!!!

Orice s-ar spune sintem diferiti anatomic si intotdeauna iti vor spune,ca n-ai cum sa intelegi!(eu inteleg dar nu aprob!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mie cineva mi-a spus ca nu rezista tentatiei atunci cand vede o femeie frumoasa care mai e si ...disponibila[il].

Tipul parea destul de serios dar cand vedea o femeie superba ii lua Dumnezeu mintile si le ducea departe...in Bahamas[hot]!

Eu una l-am inteles, ca ce e frumos si lui Dumnezeu ii place[il]!

 

Sa auzim de bine ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motivele de infidelitate ale barbatilor sunt multe (extrase din discutii cu amicii sau din diverse lecturi). Sa enumar cateva: plictiseala (vesnic aceeasi figura, aceleasi pozitii, acelasi peisaj), tentatie (aparitia cuiva mai interesant sau mai frumos), reconfirmarea sarmului personal, recladirea increderii in propriile forte s.a.m.d Oricum consider inutil sa cautam motivele infidelitatii pentru ca nimic sau nimeni nu o poate preveni.. Ea a existat dintotdeauna, exista inca si va exista mereu, indiferent daca intelegem de ce apare sau nu. id="green">

 

Galeria foto Videoteca Varsta gogoashei Greutatea mea

[mamica]Andra, tati Costin si [zana]Claraid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pina la urma, eu asociez infidelitatea cu egoismul.

Si asta este, intr-adevar, valabil si la barbati si la femei.

Inseala cei care se pun intotdeauna pe primul plan.

 

Inclusiv partea cu "reconfirmarea sharmului" tzine de egoism. Adica om avea noi nspe ani de casnicie, si tragem la aceeasi carutza, dar SEPARAT de asta eu mai am nevoie sa ma simt frumos shi dorit. Nu conteaza ca ala de acasa poate sa sufere ca un caine daca afla, este o necesitate a mea, strict a mea, si trebuie sa mi-o satisfac cum pot.

 

Si, pina la urma, si referitor la egoism parerile pot fi impartite.

Asta, daca stai sa te gindesti ca fiecare om are o singura viata: viata sa, persoanala, pe care o poate sacrifica pentru sot, sotie, copii - dar care e totusi a lui, si e SINGURA pe care o are.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Permiteti sa adaug si eu comentariul meu de 2 parale:

 

Excluzind cauzele fiziologice (incompatibilitate sexuala in cuplu) eu consider ca gradul de fidelitate/infidelitate e dat de maturitatea emotionala a cuplului.

Daca omul e matur emotional (a depasit stadiul adolescentin) atunci e capabil sa integreze sexul cu dragostea. Dragostea fata de partener alimenteaza dorinta sexuala si satisfacerea ei intareste dragostea. E un cerc 'vicios' care mentine o relatie de cuplu reusita.

Motive precum 'si soarecele se satura de aceeasi gaura', trebuie sa-mi reafirm sarmul, eliberez hormonii etc. - fie denota ca persoana n-a depasit stadiul de adolescent intirziat, sufera de insecuritate sau de un egotism feroce, fie relatia de cuplu e una superficiala, de circumstanta.

 

Cunosc un cuplu extraordinar: el are 75 de ani, ea 71 - dupa 35 de ani de casnicie se iubesc cu aceeasi pasiune. I-am intrebat cum de nu s-au plictisit (fizic) unul de altul dupa atita timp si daca au fost vreodata tentati de terte persoane. Nu mi-au raspuns, doar s-au uitat unul in ochii altuia si si-au zimbit. Declaratie de dragoste mai frumoasa nici nu trebuia.

 

Arcasha

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu "si soarecele se satura de aceeasi gaura" e absolut dementziala! [:-)))]

 

Uite, mai adaug un motiv de infidelitate (dar si feminina, nu doar masculina): frecatul la creieri. Si e de inteles. Pai cand vine omul acasa si o gaseste pe doamna cicalindu-l inca de la intrare, cum sa nu se duca saracul om pe campii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:frecatul la creieri. Si e de inteles. Pai cand vine omul acasa si o gaseste pe doamna cicalindu-l inca de la intrare, cum sa nu se duca saracul om pe campii?
id="quote">id="quote">

 

da' ce ar trebui sa faca o femeie cu un barbat delasator, de exemplu?

Sa-i astearna covorul roshu la intrare si sa-l lase sa copilareasca in continuare?

 

Nu de altceva, da' eu am un exemplar din asta.... pe care recunosc ca-l "frec la creieri" cum ai zis tu: motivul e ca nici macar nu bate un cui daca nu-i amintesc zi de zi timp de 3 luni.

 

La tot ce-l rog raspunde cu "o sa fac" - si... am testat... o sa faca...da' nu in urmatorii 2-3 ani... si in nici un caz din proprie initiativa!

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va spun un banc

"el si ea la inceputul casniciei se hotarasc ca daca se va intampla sa calce stramb sa puna deoparte cate un bob de orez pt.fiecare infidelitate.la sarbatorirea nuntii de aur se hotarasc sa desfaca cutiile in care au strans orezul...el avea cam o treime din cutie...bravo barbate m-ai inselat de ceva ori...se desface si cutia femeii...orez cat sa acopere fundul cutiei...bravo femeie...ai fost mai fidela ca mine...cinste tie...ea-barbate stii ca ai mancat ieri pilaf?...din cutie am luat orezul..."

altfel no coment pt.ca nu stiu ce sex avea cel de a inventat bancul...[bang][bang]

 

Just Me !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Arcasha

Permiteti sa adaug si eu comentariul meu de 2 parale:Excluzind cauzele fiziologice (incompatibilitate sexuala in cuplu) eu consider ca gradul de fidelitate/infidelitate e dat de maturitatea emotionala a cuplului.Daca omul e matur emotional (a depasit stadiul adolescentin) atunci e capabil sa integreze sexul cu dragostea. Dragostea fata de partener alimenteaza dorinta sexuala si satisfacerea ei intareste dragostea. E un cerc 'vicios' care mentine o relatie de cuplu reusita.Motive precum 'si soarecele se satura de aceeasi gaura', trebuie sa-mi reafirm sarmul, eliberez hormonii etc. - fie denota ca persoana n-a depasit stadiul de adolescent intirziat, sufera de insecuritate sau de un egotism feroce, fie relatia de cuplu e una superficiala, de circumstanta.Cunosc un cuplu extraordinar: el are 75 de ani, ea 71 - dupa 35 de ani de casnicie se iubesc cu aceeasi pasiune. I-am intrebat cum de nu s-au plictisit (fizic) unul de altul dupa atita timp si daca au fost vreodata tentati de terte persoane. Nu mi-au raspuns, doar s-au uitat unul in ochii altuia si si-au zimbit. Declaratie de dragoste mai frumoasa nici nu trebuia.Arcasha


id="quote">id="quote">Mi-a placut mult comentariul asta "de 2 parale"! [flo2]Raspunsul sotului meu cand l-am intrebar de ce insala barbatii- "pentru ca se iveste ocazia"."-Si, nu o pot rata? -Pai unii considera ca ar fi pacat sa o lase sa zboare."[hippi]Care sunt aia "unii" s-a mai scris pe aici; sa speram ca sotii nostri fac parte din alta categorie.[:D]id="teal">id="Comic Sans MS">
Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Arcasha

Cunosc un cuplu extraordinar: el are 75 de ani, ea 71 - dupa 35 de ani de casnicie se iubesc cu aceeasi pasiune. I-am intrebat cum de nu s-au plictisit (fizic) unul de altul dupa atita timp si daca au fost vreodata tentati de terte persoane. Nu mi-au raspuns, doar s-au uitat unul in ochii altuia si si-au zimbit. Declaratie de dragoste mai frumoasa nici nu trebuia.Arcasha


id="quote">id="quote">a-propos de cupluri sextagenare (asa s-o scrie corect?) am si io o poveste.el are 75 de ani, ea 71 - dupa 35 de ani de casnicie.stau linistiti la masa si-si sorb supadeodata ea se ridica si-i trage o palma de-l lipeste cu capul de perete.el:-asta pt ce-a fost?ea:-pt ca in 35 de ani nu m-ai facut niciodata sa simt oragasm.bunnnnnnnnn, se aseaza din nou la masa linistiti, cand se ridica el brusc si-i sterge ei o palma de zboara batranica un metru in spate.se ridica babuta cu greu si intreaba:-asta pt ce-a fost?el:-da' tu de unde-ai aflat ce-i ala orgasm?fetele de pe DCid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...