Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

a cui este vina,femeii sau a barbatului???


Recommended Posts

Uite-asa dau eu peste subiecte sensibile, si nu ma pot abtine, si imi bag si eu coada, ca deh, tre' sa imi dau cu parerea.

Intrebarea e cine e de vina..da?

Toti cei implicati. Primul instinct a fost sa spun "amantul/amanta 50% si consoarta 50%". Dar nu e chiar asa. Din moment ce sint 3 persoane implicate in problema asta, toate 3 au o vina. Ushurel,ushurel. Nu va imbulzitzi toate sa dati cu oua in mine. O lecutza sa ma "esplic", va rog.

Mai intai si mai intai cel sau cea care e inshelat poarta parte din vina. De vina e increderea oarba, naivitatea, crezul ca omul de linga noi n-ar face "asta" niciodata. "Vaaaaaaaaaai...Jenica al meu?[:0] nuuuuuuu...parol, mon cher ca e "sosul" ideal". Cu asa o nevasta, cuminte, frumoasa, si devreme acasa n-ar face asa o gainarie nici cand ar zbura porcii(si cum mama soacra nu-si prea poate lua zborul, pot dormi linistita[:D]). Mare greseala- mereu ii privim pe cei din jur prin prisma noastra.( cu S sau Z se scrie prisma...eh,las..si cu S si cu Z tot te-a inselat nemernicul[bang]).

A doua la mina, asa zisa "cea mai buna prietena" nu a fost si nu ramane decat o parashuta reciclata. O gaina flamanda si disperata care foloseste increderea si prietenia unei alte femei ca sa-i fure porcul din ograda(ajung la vorba bunicii din nou:"niciodata sa nu cumperi tot porcul pt o bucata de carnat"). Ce-i mai dureros e faptul ca gainile astea flamande nu realizeaza ca si lor le vine randul mai devreme sau mai tarziu, si ca purcelushul iar o sa sara pirleazul in alta ograda, a altui vecin(vecina in cazul nostru[hot]).

Nu exista scuze. DELOC. Nici macar " dar era nefericit cu ea, draga. Il neglija, il ignora. Nu il aprecia". Ca doar "pretena" nu e de la Crucea ROsie sa salveze ea toate sufletele oropsite din lume.

A treia la mina( ca tot in mina o sa o ia si porcul nostru- pardon, adica sotul[8D]: fapta mai josnica nici nu cred ca exista in viatza. Sa iti inseli sotia, partenerul de viatza, cu prietena ei. Pt ca s-au terminat damele fine in lumea asta. (Si nici nu mai exista un C.A.P. de unde sa-ti alegi o gaina flamanda[^] pe cinste). Barbatii de genul asta i-as castra cu linguritza ruginita...dar nu-s destule linguritze sa-i "rezolv" pe toti.[bruta]

Deci..in umila mea parere...33.3%, 33.3% si 33.3%.(O luam matematic, deh). Si daca e sa impartim si barbatul, macar sa impartim si vina, dreq..tot "fratzeste".

OK.....ACUM puteti da cu oua[:D]

 

olguta12

 

"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."

 

[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adusca

saracii barbati, io mor de mila lor, vine nemernica si-i ia fortat, ii abureste, eventual le face si ceva vraji (ca tot era un subiect mai deunazi p-aci), si ei saracii au cerculet deasupra capului.fetele de pe DCid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="size1">


id="quote">id="quote">[cool]subscriu!pup u adu[pup]POZE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io is pentru egalitatea intre sexe. De aceea spun ca vina este a amandorura.

 

Mor cand aud chestia asta cu e barbat, barbatii sunt asa si pe dincolo. De parca ar fi handicapati.

Cand o sa scapam fratilor de mentalitatea asta, barbatul insala ca e barbat, dar pana la urma cu cine inseala, cu o femeie normal si aia, nu este mama, sotie...?

 

 

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare este asa de clar ca cineva e de vina? Pana la urma nu cumva este si asta in firea lucrurilor? Chiar trebuie judecat totul dupa cum ne-ar place sa fie? Unele lucruri SUNT pur si simplu ALTFEL, asa le-a lasat natura. Si cine incearca sa schimbe natura nu este prea realist.

 

My life stinks

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trait experienta asta: fostul meu sot s-a incurcat cu o prietena ( nu cea mai buna , dar din anturajul apropiat ) , am aflat si am divortat.

Si nu, nu au trait fericiti pana la adanci batranete.

 

M-am intalnit cu ea dupa un timp si ce credeti ,mi-a depus o reclamatie ( verbala ) ca e un nenorocit , ca a parasit-o fara nici o explicatie ( dupa ce a facut-o sa divorteze )...apoi s-a scuzat ca mi l-a luat, citez: nu stia ce o apucase..asa o nebunie, i s-au aprins calcaiele ( ha! )

 

Dincolo de grotescul situatiei , am incercat sa ma pun in locul nefericitei, si cred ca in anumite situatii as putea sa imi insel partenerul.

 

Dar la fel de bine stiu ca nu m-as putea incurca NICIODATA cu sotul celei mai bune prietene ( sau cunostinte ) , e o chestie care tine de caracter.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare este asa de clar ca cineva e de vina? Pana la urma nu cumva este si asta in firea lucrurilor? Chiar trebuie judecat totul dupa cum ne-ar place sa fie? Unele lucruri SUNT pur si simplu ALTFEL, asa le-a lasat natura. Si cine incearca sa schimbe natura nu este prea realist.id="size1">id="red">

 

Cu asta sunt de acord. Nu ne ajuta la nimic sa cautam vinovatul. Ne vom trezi ca ne-am pierdut vremea, fara sa fi gasit un raspuns acceptabil si probabil inselate a 2 oara de alta prietena. In timp ce noi ne gandeam la trecut, prezentul trece pe langa noi. Prezentul ala, in care noi, daca am fi fost constiente, am fi putut fi macar mai vesele, daca nu fericite. Asa ca, okusan, ia lucrurile asa cum sunt, macar schimba ceva la tine daca la prietena sau la sot nu se poate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca femeie nu m-as incurca niciodata cu un barbat casatorit. Ca sotie... nu m-as incurca cu nimeni! Nu as accepta ca sotul meu sa insele.

Toate astea pentru mine sint motive de divort, fie ca n-am copii fie ca am zece copii.

Nu exista casnicie fara probleme, ele trebuie rezolvate intre soti. Daca nu e cale de iesire exista divortul.

Un om care inseala e lipsit de caracter si restul discutiei nu-si mai are rostul.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

Fetelor de curand am avut ocazia sa cunosc un cuplu, care trece prin

probleme asemanatoare.

Prietena cea mai buna a sotiei,casatorita si ea,care a fost ajutata de nenumarate ori sa se ridice,deoarece provenea dintr-o familie cu un statut social destul de mediocru,s-a cuplat cu sotul acesteia.

Ar fi f multe de spus,dar cred ca de multe ori cuvintele sunt de prisos,suferinta si mai ales dezamagirea au fost f mari pt sotie.

Ascultandule problemele,am incercat sa gasesc un raspuns logic si astfel am inceput sa caut peste tot.

La un mom dat am intrat si pe un site erotic,pe un chat pt a intra in disc atat cu femei cat si barbati.

Surpriza pe acel chat am gasit o multime de barbati casatoriti,cu pretentii dupa modul in care se exprimau si maj spuneau ca,cauta diversitate.

Sugerez tuturor femeilor sa intre pe astfel de chaturi pt a sti ce mod de gandire au barbatii

 

 

iris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate veti spune ca sint o naiva, dar eu nu le vad pe prietenele mele nemaritate sa atenteze in vre-un fel la sotul meu. Am deplina incredere in ele si mai ales in sotul meu. Inca mai cred ca exista prietenie intre femei. Iar daca sotul meu ar cauta "diversitate" i-asi satisface imediat dorinta inminindui cu acea ocazie si dosarul de divort.

 

Pretind sotului cit si prietenilor mei aceeasi corectitudine de comportament pe care mi-o impun si mie. Iar o convietuire cu un barbat care inseala mi s-ar parea o injosire si o lipsa de respect fata de mine insami.

 

Sivi - mami de doua printzeseid="purple">

Shirly [flo] (12.09.1999) & Danielle [flo] (27.03.2003)

( poze mai vechi si mai noi )id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...