Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vreau sa plec cu copilul


Recommended Posts

quote:Originally posted by aniram4
quote:Originally posted by AndroixDaaaa, si daca vrei cezariana ca sa nu ti se largeasca vaginul, si daca faci liposuctie sa scapi de burta, sau reconstructie de sani pe la 40 de ani etc...
id="quote">id="quote">Androix mai citeste despre alaptatul natural. Poate intelegi cum copilul isi dobandeste imunitatea prin laptele matern. Al lipsi de bagajul lui imunitar este un rau pe care il faci constient, iar el nu are nici o sansa sa se apere..In ceea ce priveste situtia lui George, cred ca voi, cele care il puneti la zid, o cunoasteti atat de bine incat ati ajuns sa dati direct verdicte - boala grea (chiar epidemie) in Ro. [:)]
id="quote">id="quote">Ai nu zau??? Serios, draga??? Da repede cartea ca ma apuc sa iau notite! Eu nu pun pe nimeni la zid, ia tu si citeste mai din urma si vezi ca-mi rod unghiile de necaz ca nevasta-sa habar n-are cum e viata ei despicata in paispe pe un site oarecare (asta fiind unul dintre cele mai neimportante lucruri pe care ea nu le stie la ora actuala!!! [canada]) si pentru ca nu stie nic nu intra sa ne spuna si varianta ei. Pana atunci tu habar n-ai daca George spune adevarul sau face misto de tine! Dar asta e netul/forumul, boala grea, chiar epidemie as zice...[:D]Andreea [gravi] mamica lui [copil] Filip Stefan[testoasa]bb2[fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns

elle

 

sa stii ca si eu ma intrebam cum de caro stie mai multe decat noi?ciudat, desi se poate sa nu fi fost eu atenta la toate detaliile.

 

George

 

nu e nevoie sa te justifici ...doar ca din punct de vedere legal, chiar daca sotia ta are probleme psihologice , atat timp cat nu sunt majore -nu are halucinatii si crize psihotice- nimeni nu o va decade din statutul de mama...

mai ar fi de notat ca uneori aceste "probleme psihologice" sunt o conditie medicala si ca urmare nu numai ca nu sunt vina nimanui, dar pot fi si tratate si rezolvate...

responsibilitatea ta de partener si tata incepe acolo unde se gaseste o solutie in ceea ce priveste aceste "probleme psihologice"...asa cum am spus nu voi da cu pietre in nimeni pentru ca si eu am destule ale mele...pot doar spera ca vei gasi undeva solutia corecta, din punct de vedere moral...

 

si caro

 

poate ne explici si noua cum in atatea ore de supraveghere nu a fost decat un episod "violent" cand a impins copilul si doua controversate...?

altfel fata mea era ata de imppiedicata cand a invatat sa mearga incat a trebuit sa renuntam la masuta de cafea din living pentru ca a cazut de cateva ori si a dat cu capul de ea de ne-a fost frica ca-si sparge capul.si era numai vanatai pe picioare si manute de la cazaturi...

 

casandra

sunt de acord cu tine. cred ca uneori punem etichete mult prea usor. Maiu cred ca asta e parte din natura umana , stii si tu ca nu se intampla numai in Romania, dar asta nu inseamna ca e un "obicei sanatos"...

cu o precizare: In anumite cazuri, o depresie post partum severa poate schimba comportamentul mamei suficient incat sa devina un pericol pentru copil - iar depresia nu alege pe cine loveste.

 

altfel, intr-adevar sociopatii gen Ted bundy sunt normali in aparenta...dar, totusi sa nu sarim cu supozitiile chiar asa departe...

 

anamaria-Alex 24.08.1993 ,Lia 21.10.2004 si Liam-17.11.2005

id="blue">

poze de copii cuminti

 

Ignoranta naste monstriiid="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu zau cum ar reusi George sa convinga o instanta cand nici pe noi n-a reusit ...

 

Poate ca are dreptate si copilul ala trebuie ferit de ea.

 

Eu nu am ajuns la concluzia asta din tot ce a zis el. Spusele lui demonstreaza un caracter cam indoielnic. Vorbeste despre femeia aia ca despre un animal ciudat, nu am vazut nici cea mai mica intelegere sau compasiune pentru ea. Si pentru dusmani ai anumite momente de compasiune sau momente in care incerci sa le intelegi actiunile. Are comentarii rautacioase despre familia ei si despre multe alte lucruri fara legatura cu situatia.

 

Nu mai zic de toate laudaroseniile lui pe aici: bani, scoli, etc. Daca barbatul vostru v-ar crede o sarantoaca lenesa, cu mama sarantoaca si fara scoala si cu tata betiv ... cum ar fi? Dupa spusele astea ... femeia aia este o victima. Nu prea are cum sa fie altfel.

 

Daca femeia isi detesta copilul, ar pleca si l-ar lasa si pe copil si pe barbat si ... nu cred ca ar pierde o mare fericire din cate citesc eu aici.

 

George ... copilul ala are jumatate si din ea ... Cum poti sa o desconsideri chiar in halul asta? Chiar asa ... ai facut un copil cu o psihopata si abia dupa aia te-ai prins?

 

Pana una alta, imi pare tare rau pentru voi 3 si sper sa fie si bine candva ...

 

 

 

Never say NEVER.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai baiete,george viermeid="red">,deci vrei sa te credem ca mataluta la 29 de anisori ai 2 facultati?????Pe cine ei de fraier si credul?????Caci dupa cum scrii ......nu-s sigura ca ai terminat 12 clase,zau.Ai o minte foarte ingusta,si daca nu crezi deloc in Dumnezeu si in legea actiunii care are o reactiune,adica orice faci pe lumea asta ti se va platii,.....atunci sa nu te miri si sa nu te intrebi de ce o sa dea viata cu tine de pamant.Daca ti-ai iubi copilul,daca ai avea ceva creier pe langa ingamfarea de care dai dovada ,ai cauta solutii frumose pentru familia ta pe care o vei pierde pentru ca nu stii sa apreciezi si sa ai respect pentru ceea ce ti-a dat dumnezeu :un copil sanatos derbedeule si o mama la copil care traieste .Sa-ti fie rusine pentru ca te dai aci victima,saracutul,el fuge si sta cu copilul atatea ore.....si el la munca,el le face pe toate bune.Pe cine crezi tu ca minti,????

 

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Mai baiete,george vierme..."- buna descriere[:D] Mie im ivine sa il fac cu ou si otet prin monitor, vorbeam singura aici cat am citit povestea.

Si eu cred ca e cam gogonata, caci daca ar fi stat o data 12 ore numai el cu copilul, si sa il hraneasca si sa straga dupa ce mananca si sa il distreze...pai facea el criza de nervi. A mea arunca cu nosalantza castronul si se tranteste singura pe jos... si vrea in brate si etc. Iar eu nici macar 10 zile pe luna nu sunt harnica si nu fac treaba si tot tip daca e nevoie, si mai am si pretentii. Asta inseamna ca partenerul meu ar trebui sa se planga si sa plece cu copilul? El e fericit ca nu face el toate astea de mai sus si se bucura cand vede ca suntem toti trei impreuna...

eu zic sa iei o femeie si sa participi activ in casa, sa simta fata ca o ajuti, si sa ne spui si noua sincer dupa o zi de stat acasa, daca esti 100% din timp calm si cu zambetul pe buze dupa ce cu o mana intinzi rufe, cu alta faci mancare si de piciorul tau se agata copilul care vrea joaca... daca da, te rog vino la mine si te angajez bona full time.

 

Cristina [zana] si Caterina [ispita]http://www.nicualex.net/album/ana/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e corect fata de nimeni sa-i iei copilul definitiv. Tu nu iti dai seama acum. Lui o sa-i fie dor de ea, chiar asa "rea" cum este, si va dori sa o vada. Ce vrei tu seamana ft mult cu o rapire. Chiar si dpdv legal, tot rapire e si cred ca te poate acuza.

 

Si la mine copilul mi-a fost incredintat, tot de comun acord a fost, asa cum zicea si Rufus. Nu as putea sa ma gandesc ca ea sa nu-l mai vada vreodata.... Lui ii e dor de ea si se vad oricand vrea si cand are si ea timp, indiferent ce scrie in hot de divort la programul de vizita.

 

Cred ca ideea cu plecatul in Canada ti-a venit la suparare. Trezirea!

 


"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."

Alfred Capus

id="size1">

 

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu poate veni in Canada cu copilul, fara acordul mamei lui. Nici in Canada nici in alta tara civilizata. Poate doar daca vine ilegal, iar daca o face...ajunge la racoare.

 

Eu n-am nici un dram de respect si de intelegere pentru barbati ca George, care-si permit sa expuna o situatie asa cum a facut-o el, care are aroganta extrema sa afirme ca are dreptate (ca si cum, auzind doar versiunea lui, cineva l-ar putea aproba), care-si permite sa faca aluzii nerespectuoase la adresa mamei copilului (e bolnava la cap : ma intreb, e medic, de-si permite sa puna diagnostice?) si a familiei ei (sigur, aprecieri despre treburi futile si frivole, de genul *sunt saraci si vai de ei*),care pune camere ascunse in casa spre a-si spiona femeia si care, mai ales, cere ajutorul sa comita un act care e ilegal peste tot in lume.

 

Sper ca nu sunt multi ca George in lumea asta...

 

Da, da, cum am spus, fereasca cel de sus pe toate femeile de un asemenea specimen!

 

Scuze pentru ton, sunt poate un pic prea revoltata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...