Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce ma sfauiti: sa raminem prieteni?


Recommended Posts

Eu cind iam cerut ca vreau mai mult, sa fim mai implicati, am zis ca vreau un sot si in viitor vreau si copii.

Si a zis pe loc ca simte ca fac presiune asupra lui.

 

Nu am asteptat sa ia el initiativa am intrebat eu prima.

 

tzitziri: uite ca si asta ma deranjazeaza ca daca am fi dormit separat cum zici tu poate nu ma implicam si imi faceam iluzii.

Dar am impartit acelasi pat si multe altele.

 

daniella4: nu am nici o urma in sensul asta.

Dar si m-am gindit la asta. Dar nu vreau sa incep sa verific sa imi confirm. Cred ca nu are sens daca despre asta e vorba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ficusia... eu sint de alta parere. Acest prieten pare sa fie un tip din genul "nehotaritilor", a celor care nu prea stiu ce vor, in general, sau carora le e frica de una sau de alta.

Parerea mea e, ca unui "nehotarit" trebuie "sa ii dai cu sutul...ca sa vina inapoi". (iertare pt expresia folosita, dar vreau sa sugerez asptectul figurativ, nu dati cu roshii...). Ce vreau sa spun este ca, poti f bine sa te prefaci k accepti ideea de prietenie intre voi si sa te comporti ca o "amica", adik sa iesiti, sa va distrati, sa faceti tot ce faceati inainte, dar tu sa fii mult mai detasata si nepasatoare fata de el. Nu trebuie sa ii mai vorbesti de sentimentele tale ...ba din contra, lasa-l sa vada k te distrezi si fara el, k ai un anturaj de prieteni si k esti curtata de barbati in general (aici, fara a face referire la unul singur...ci la mai multi, ca fapt divers...ca si cum ei te curteza si tu nu ai ce face in privinta asta, si k, de fapt, esti indiferenta la aceste atentii). Lasa-l sa isi descopere sentimentele pe care poate le are pt tine si faptul k va fi un pic gelos poate ajuta. Dupa o vreme vei vedea dak functioneaza, si dak el simte ceva pt tine sau din contra, tot ce simte este doar "amicitie".

 

Sper k m-am facut inteleasa...

 

Marce[gravi][fetita] 28+

 

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac oamenii care stiu ce vor... Din cite am inteles,ai o casa,ai servici,vrei o familie,un sot,copii...deci stii ce vrei.

El investeste material intr-o casa in care nici macar nu sta(aici e intrebarea mea:de ce?,are atit de multi bani ca nu-i pasa pe ce-i cheltuie?sau se simte ca la el acasa tocmai pt ca a investit in ea...mi se pare ciudat,oricum)dar sentimental se fereste sa investeasca...poate te vrea numai din cind in cind,si nu tot timpul...

Oricum,ceva e neclar...nu merge...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...