Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce ma sfauiti: sa raminem prieteni?


Recommended Posts

Ficusia,

 

incepe sa mi se para pana si mie dubios[:D]...de ce nu il intrebi macar de ce face tot ce face pentru casa ta...adica bradul de Craciun pentru mine e o chestie 'intima'- il iau si il impodobesc cu cine mi-e mie drag...

De ce nu il provoci tu la o discutie 'ca intre barbati' si sa ii explici ca te cam bulverseaza si nu intelegi atitudinea lui?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ficusia, te sfatuia cineva sa-i dai un impuls. Si eu as face la fel. Are un comportament destul de haotic, poarta-te si tu la fel.

Dispari vreo 2 zile misterios, cu telefonul inchis, cand vine vezi sa gaseasca la tine un buchet mare de flori, afiseaza o mutrita de matza care a descoperit borcanul cu smantana. Daca tine la tine s-ar putea sa pune intrebari. Daca nu te orientezi in functie de reactia lui.

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb si eu cum altfel.

Si in plus un copil e bine sa aiba pe amindoi linga el si mama si tata.

 

Am inteles ca la copii crescuti numai de unparinte sint putin timorati in fata a ceea ce le ofera viata.

 

Am citi undeva ca s-a facut un studuiu si la caopilul crescut numai de mama si la cel la care desi tatal a parasit familia, mama i-a oferit contact copilului cu barbati ca intre barbati.

Adica sa discute cu cineva sa se joace , chestii decente

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca musai un copil crescut de un singur parinte este timorat...se poate sa fie si mai rasfatat tocmai pentru ca acel parinte simte nevoia sa ofere dragoste cat pentru ambii parinti, se poate sa fie mai constient de evitarea unor situatii tocmai pentru ca le-a vazut in familie, la fel cum se poate sa tina mai mult cu dintii de familia lui viitoare sau sa fie delasator...

 

Pana la urma da, in principiu un copil se creste in doi. Dar cred ca putine sunt situatiile in care o femeie isi doreste cu adevarat sau e constienta cu adevarat ca va creste in final singura un copil.Tot nevoia o face sa ajunga in situatia de a fi parinte unic.

Ficusia, una peste alta te-ai decis ce vei face in continuare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te poti napusti asupra unui om in doar 7 luni spunandu-i cu inflacarare ca tu vrei un sot si copii. Normal ca a batut in retragere. Tu ai crezut ca daca te-a prezentat colegilor si parintilor lui, gata, te si ia de nevasta? Omul vrea sa se distreze, vrea prietena de distractii, nu familie. Dorintele voastre-s paralele.

Stiu ce spun pentru ca in locul tau era el, unul din fostii mei prieteni.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...