Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce ma sfauiti: sa raminem prieteni?


Recommended Posts

Poate ca si el. Dar nici nu poti sa-l agasezi cu intentiile tale serioase. Unii (mai ales unii barbati) bat in retragere daca ii "sperii" asa.

Lasa-l usurel, poate daca se simte "in charge" vine el dupa tine.

La noi a fost invers, eu eram aia speriata. Cu cit mi se parea ca e mai serios, cu atit imi venea sa fug mai tare. Noroc ca sotul (a reusit sa ma ia!) a fost rabdator.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by calatoare

Nu te poti napusti asupra unui om in doar 7 luni spunandu-i cu inflacarare ca tu vrei un sot si copii. Normal ca a batut in retragere. Tu ai crezut ca daca te-a prezentat colegilor si parintilor lui, gata, te si ia de nevasta? Omul vrea sa se distreze, vrea prietena de distractii, nu familie. Dorintele voastre-s paralele.


id="quote">id="quote">Mmmmm unde vom ajunge oare? Sa ne trebuiasca 10 ani sa indraznim a ne recunoste sentimentele si alti 10 pan asa ne casatorim? [bang]Unde sunt vremurile in care dupa doar cateva saptamani sau luni tinerii deja se logodeau, sau poate ca se si casatoreau? Nu spun ca e foarte bine sa ne casatorim in pripa.....dar nici asa...Daca 7 luni nu sunt de ajuns ca sa te apropii sufeleteste de un om, sa iti deschizi sufletul si sa ii spui ce simtzi... (ei fiind deja INTIMI, aminteste-ti...) atunci...nu stiu ce mai e normal pe lumea asta!!! [bang][bang][bang]S-a napustit? Dupa 7 luni? Ce tupeu pe capul ei! Ma faci sa rad. Pacat ca e un ras amar...Nunta noastra: 29 iulie 2006"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa zic ca 7 luni mi se pare o perioada scurta pentru a face planuri de casatorie (desi uneori daca te prinde in 'saptamana oarba', aia e[:D]), dar nu mi se pare o perioada scurta pentru a sti ce ganduri are persoana de langa tine privind viitorul relatiei voastre, daca isi doreste familie, copii, etc

 

Pentru ca de exemplu si daca nu ma hotarasc sa ma marit maine cu individul, daca mi-ar spune la un mod serios si credibil ca el nu isi doreste copii, sau ca nici prin cap nu ii trece sa isi faca o familie pana la 35 de ani de ex, as renunta din start....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu i-am spus ce vreau, dar nu am zis acum pe loc sa o facem. a plan pentru viitor, ca sata imi doresc, si incepuse sa imi placa tot mai mult de el, ma atasasem de el.

 

as fi vrut sa stiu incotro se indreoat relatia, daca va deveni ceea ce vreau eu.

 

voi cit stati in relatie inainte de a va casatori si a avea copii.

 

nu as vrea sa stai 10 ani asteptind sa se intimple asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista legi scrise in domeniul amorului.

 

Uneori, doi oameni se intalnesc si simt nevoie sa-si lege destinele dupa o luna. Eu una m-am mutat cu fostul meu logodnic din prima zi, in sensul ca am impartit acelasi pat de camin studentesc, am mancat impreuna, iar doua doua luni de tatonori am devenit intimi. Am convietuit impreuna patru ani si trei luni, dar nu am simtit niciodata nevoia sa ne casatorim, nici macar atunci cand a aparut un bebe. Timpul mi-a demonstrat ca nu era barbatul potrivit pentru mine si ca am facut bine ca nu am fortat lucrurile.

 

Alte cupluri o duc bine mersi ani buni, fiecare la casa lui, fara sa isi faca nici un plan de viitor si se cheama ca se iubesc ca nebunii, dar isi acorda independenta unul altuia. Asa ca, depinde de structura sufleteasca a fiecaruia.

 

Tu intreaba-te daca nu cumva ceasul biologic iti joaca feste si te incanta mai mult ideea de a fi maritata si de a avea copii decat de a fi cu el. Intreaba-te daca te vezi cu EL pana la sfarsitul vietzii sau doar visezi la o nunta ca in povesti. Sunt convinsa ca vei gasi rspunsul in sufletul tau.

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CE MA SFATUTI?

sa nu mai gresesc, adica sa nu ma napustesc pe el!!!!!!

 

am stabilit sa ne intilnim luni iar, dupa ca am refuzat sa il mai intilnesc de cind mi-a spus ce mi-a spus.

 

eu simt ca il vreau, ca imi place de el si nu stiu cum sa il fac sa ne apropiem mai mult.

 

nu ma multumesc cu sa fim doar prieteni ca imi place prea mult de el!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...