Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei (12)


Balbina

Recommended Posts

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Natalia,de Craciun am facut 4 feluri de prajituri(de fapt 3 de fursecuri si o praji),dintre care 3 au fost retete luate de la tine(fursecuri cu cocos,fursecuri "trufe",brownis capuccino).

De rev vreau musai sa fac "krem a la krem".

Cred ca asta spune tot si nu-i nevoie sa mai spun ca te asteptam cu noi retete.

Multumim!

 

Diana si Mihnea(18.oct.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia, am intrat si m-am uitat la noutatile introduse in album, o minunatie.Era ceva timp ca nu mai faceam din retetele tale.

Chiar am facut acum 2 luni pt ziua mea tortul de trufe, pt a doua oara a avut mare succes , mai ales printre copii.Din pacate nu am poza mai de aproape a tortului,dat torusi atasez o poza.

tort trufe

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia, nici pe mine nu m-ai mai vazut, in schimb sa stii ca eu imi amintesc de tine extrem de des. Mai ales de cand stiu ca imi iese asa de bine Brownies Cappuccino si toti musafirii deja sunt abonati (un prieten m-a rugat sa ii fac prajitura pt petrecerea de ziua lui, cred ca imi deschid o cofetarie specializata).

 

In seara asta am intrat pe subiectul tau si citind iar toate retetele tale, am bagat la cuptor triunghiurile cu nuca de cocos (a fost singura prajitura la care aveam deja toate ingredientele in casa). Miroase absolut senzational, abia astept sa fie gata!

Si fetitei mele care a implinit deja 1 an si 2 luni sigur ii va placea, i-am mai facut niste fursecuri cu nuca de cocos si a fost innebunita dupa ele.

Te pup! [pup] Si Un An nou fericit si implinit (si cu multe retete pentru noi, cititoarele tale fidele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor,

vreau sa fac Brownies Cappuccino pentru revelion. Cu ce as putea sa inlocuiesc frisca lichida pentru glazura (1/4 cana). Asta inseamna aprox 50g frisca. Parca n-as lua o cutie pentru 50g. Sau, daca fac si Krem a la krem, pot pune la crema 150g frisca lichida si 250ml lapte?

[pup]

 

bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...