Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei (12)


Balbina

Recommended Posts

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce fete harnicute...am ramas in urma tare, dar am citit tot constiincioasa, Nati, parol!

 

Mai intai LA MULTI ANI! SA AI UN AN NOU BINECUVANTAT ALATURI DE FAMILIA TA!

LA MULTI ANI TUTUROR FETELOR DIN "CLUBUL NATALIEI"!

 

Natalia, diplomatul tau chiar arata din reviste cum zicea cineva. iar mingea de fotbal, de asemenea.

saru'mana de informatia cu cocosul colorat, o sa merg cu prima okzie la Kauflandul nostru sa caut. chiar am nevoie de albastru la "tonasul" pentru aniversarea lui Stefu ce vine acus-acus.

 

hihi, si eu am facut diplomatul de REV, tot cu gardulet de piscoturi, insa deocamdata nu mai am cu ce face poze [:(][:(][:(]. a iesit grozav. bineinteles a fost insotit de Krem (si de televizor).

Iar de Sf Stefan am facut tortul nemtesc, o bunaciune, atat de fin![floare3]

 

Apropo de brownies pe care le-am facut de Craciun, eu am folosit philadelphia si a iesit crema perfect. sigur e diferita consistenta in functie de crema de branza folosita.

 

am vazut in noile poze fursecuri cu porto si cioco, poate ne spui cum le-ai facut [pup].

 

Oana, La multi ani baietelului tau!(cu intarziere, scuze) tu cum ai colorat crema cu care ai ornat masinuta?

 

aaa, si mie imi ia sotul creme Ole cu tipla![alcool]

 

toate cele bune!

 

Gratiela, mamica strumfilor [hippi] "Ayla" si [copil] "Nunutz"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si asa cum am promis am venit si eu cu poze la

Tortul nemtesc si la

Brownies

Mai am in album si o poza la o placinta foarte buna si rapidaa de placinta cu lapte batut.

 

Azi am facut briose cu nuca si ciocolata!

 

Va puup!

 

[foto]poze id="red">siid="blue"> filme[:D]

 

povestea nasterii micutei Petra [copil]id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gratiela, multumesc tare mult de urari! [flo]

Stai cumva in zona Obor? Poate ne ciocnim (intimplator) prin Kaufland saptamina viitoare. [:D]

Fursecurile cu ciocolata si portocale le-am facut dupa o reteta de pe culinar, multumesc Adrianei pentru link.

 

Ami, ce-mi place cum arata tortul tau cu brinza, este asa de apetisant cu bilutele alea de sirop iesite deasupra! [yum] Si brownies, si placinta, ce mai, imi vine sa intind mina spre monitor, sa insfac bunatatile. [pofta]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, Nati, as vrea eu sa ne ciocnim... [:)] insa ma refeream la Kauflandul nostru din Pitesti, dar dk nu gasesc aici, sigur il trimit pe sotz cand vine in Buc (adik saptamanal[bang]).

 

Multumesc pentru link! [pup]

 

Ami, subscriu la spusele Nataliei referitor la poze. Si intr-adevar, placinta pare yummy, yummy [pofta]

Nu ne spui cum o faci?

 

Gratiela, mamica strumfilor [hippi] "Ayla" si [bonjovi] "Nunutz"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by strumfi2004

Am vazut si reteta, dar biscuitii tai sunt mai frumosi, aurii in mijloc, simetrici. ce ai folosit in aluatul cu portocale?


id="quote">id="quote">N-am avut pe moment nimic cu aroma de portocale in casa, asa ca am pus o lingura de gem de caise si niste esenta de migdale. Dupa copt, aroma de ciocolata a astupat cam tot.------------------Numai bine,Natalia si VladPoze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...