Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei (12)


Balbina

Recommended Posts

Ligia, nici nu stiu ce sa-ti zic, la mine Dorna niciodata nu se face spuma f. batzoasa, decit daca ii pun intaritor. E poisibil sa fie asa cum zice Amaya, sa depinda de termenul de valabilitate. Smintina de care ziceam mai sus m-a surprins prin faptul ca se intareste mai repede si mai bine. Pacat ca termenul e de numai 7 zile, desi asta e bine totusi, sa fie proaspata, mai degraba pacat ca nu e carrefour-ul la doi pasi de mine. [:D] Incerc sa caut si la Cora, poate au.

 

Oana, ce faceai la ora aia, de n-aveai somn? Sper ca nu fingers! [:-)))]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Natalia, revin si eu cu intrebari la tine.M-am hotarat sa fac iarsi Brownies Cappuccino, doar ca am cateva intrebari.As putea inlocui nessul cu esenta de cafea, ca aici nu am vazut la pliculete,iar sa ma duc sa iau ness,car oricum nu-mi place aici nu-mi convine ca raman apoi cu cutia.Si urmatoarea ar fi ,daca cumva sunt probleme ca frisca are 30% grasime, fiinca doar asa am gasit.

Nu stiu daca mai am timp sa ma apuc de ea in seara ast,dar maine de dim sigur o fac ca sa fie o surpriza pt sot cand ajunge acasa, tocmai buna de mancat.

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, eu cred ca merge si esenta de cafea, doar in reteta originala scrie ca nessul se dizolva cu putina apa, iar esenta e gata lichida.

Si frisca de 30% e destul de grasa, merge, zic eu.

Poti sa faci blatul din seara asta, iar miine restul. Mult succes!

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by tumpi

Natalia, am si eu o intrebaream acum blatul in cuptor, as putea sa fac glazura acum si sa o tin in frigider, sau se ingroasa si nu o mai pot intinde?"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">


id="quote">id="quote">Ioana, sincer, n-am facut niciodata glazura dinainte, dar stiu ca ea se intareste dupa ce o intinzi pe prajitura, deci, se va intari la frigider si neintinsa inca. Bine, nu e casanta, dar devine mai groasa. Nu stiu cum se va comporta la o eventuala reincalzire, asa ca sfatul meu este sa faci glazura inainte de folosire, sa fie mai sigur. Teoretic, n-ar trebui sa pateasca nimic, dar mai stii.. Poate e cineva care a experimentat asa ceva si intra aici sa ne scrie impresiile. [:)]------------------Numai bine,Natalia si VladPoze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...