Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei (12)


Balbina

Recommended Posts

Gratiela, chitelutele le modelez cu miinile umezite in apa, iar culoarea rosie se datoreaza carnii de vita. Le modelez si le pun intr-o tava teflonata unsa abia abia cu putin ulei. Daca le faci din carne de porc, poti sa nu ungi tava deloc. Faina pun in compozitie, cam 1-2 linguri la circa 500 g carne si cam tot atitea legume.

 

PS: Poza cu cutulache a strins la vremea ei multe voturi pe un site de poze[il] imi place si mie cum a iesit.

 

edit: ce faceai la ora aia, n-aveai somn? [:D]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nati, saru'mana! sa-ti dea Doamne sanatate! [floare3]

Ma gandeam eu ca nefiind tavalite, cu mana umezita se modeleaza, precum perisoarele. Si eu le fac din carne de vita in amestec cu putina de porc, ma refeream ca sunt rosiatice pt ca nu sunt tavalite, albe. retinut cu faina in compozitie, desi eu pun vreo 2 oua. acum ma apuc de ele. [pup]

 

edit: PS: m-ai prins[:I], ma trezisem la Stefu si nu am mai putut dormi, insa spre dimineata asa dulce era somnul, dar strumfimea e matinala, asa ca sunt cam chiauna acum...[alcool] sper sa iasa chiftelutele, sarmalutele, piftia..[pofta]

 

Gratiela, mamica strumfilor [hippi] "Ayla" si [copil] "Nunutz"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VREAU SA UREZ TUTUROR CITITORILOR ACESTUI SUBIECT, DAR SI CELORLALTI MEMBRI DC, CEL MAI FERICIT CRACIUN PE CARE POT SA-L AIBA!

FIE CA MINUNATA VESTE A NASTERII MINTUITORULUI SA VA ADUCA MULTA LINISTE IN SUFLETE SI IN CASE!

DRAGOSTEA DE APROAPELE SA NU LASE NICIODATA LOCUL MINIEI SI SUPARARII, IAR BUNUL DUMNEZEU SA VA AIBA MEREU IN PAZA!

id="red">

CRACIUN FERICIT!id="purple">

id="size3">

 

De asemenea, vreau sa multumesc tuturor celor care m-au felicitat prin mail si PM. [flo]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by missiday

Natalia, spune-mi si mie , te rog, cu ce pot inlocui amidonul din reteta de prajitura cu lamaie???Acum m-am hotarat s-o fac, deja brownies e in frigider si arata super bine, dar n-am amidon:((Craciun fericit!!!Multumesc mult, Dana


id="quote">id="quote">Cu faina. Dar gustul o sa fie un pic diferit. Felicitari pentru brownies ca ti-a iesit!------------------Numai bine,Natalia si VladPoze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia, ma faci incet, incet sa-mi placa si mie sa stau prin bucatarie. Retetele tale insotite de poze sunt asa de ispititoare ca ma fac sa-mi adun bruma de rabdare pe care o am si sa pun mana la treaba din cand in cand(destul de rar totusi). Multumim pentru urari si nu inceta sa ne inspiri!

 

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

natalia, iti multumesc si eu pt retetele postate aici, eu am facut de craciun lemon meringue pie si tort cu crema de zahar ars, au iesit f bune. un sg amanunt, oare la lemon nu se poate inlocui apa de la crema cu lapte? poate iese si mai buna asa? in orice caz, de revelion sunt hotarat sa mai incerc cateva retete de la tine, inca o data merci[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...