Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Burtiera dupa nastere sau nu?


aventura

Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mie mi-a spus iridiologul acum vreo 10 luni ca am o structura tare elastica (cica ma puteam face contorsionist)...asa ca mi-a spus fara sa il intreb de subiect ca dupa ce voi naste (nici macar nu eram insarcinata) sa nu ma uit la alte femei ci sa port din start burtiera. Mi s-a parut un pic ciudat caci nu am nimic cu tendinta macar de lasare...dar ce-i drept ligamentele imi permit tot soiul de pozitii dificile. Asa ca m-am executat de acum vreo 2 luni si mi-am achizitionat o burtiera care are si chilotul in format la 2 mil 500 mii. E deja in bagajul de maternitate...si e clar ca nu mai am dubii vis-a-vis de a o purta sau nu.

 

Haine bebe

 

Burtica

 

Eu si Noi

 

[gravi]33+ [baietel]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca,nici aici nu poarta nimeni burtiera...asa ca sigur nu voi purta nici eu.In schimb se face gimnastica de recuperare,care e gratuita la toate gravidele.

Deci inca nu sunt lamurita si convinsa ca e bine sa purtam.

Inclin sa cred ca nu are importanta prea mare...si ca ideea se trage tot de undeva din babisme.

 

Hainute bb ,caruciorul

 

Dana 36+ [baietel]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa nasterea vaginala, la sfaturile babelor (au fost si ele bune de ceva), am purtat burtiera. Mai precis un soi de brau care se gaseste relativ usor la magazine, care se prinde in "baba si mosh" caci nu stiu cum se numesc acele gaici. Sunt pe diferite marimi in functie de cum aratai inainte, asa incat cred ca ar trebui cumparata pe marimea potrivita.

Si pe mine m-a ajutat si o sa port si acum.

Eu zic sa porti ceva!

 

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac

Marele blond (Luca Matei - 05 nov 2004)

Liliana [gravi] 33+ (35 + ale dr) cu [baietel]

CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am purtat briu,pentru ca aveam o epiziotomie urita si nu puteam purta burtieara...,pot spune ca m-a ajutat mult.Eu iti recomand sa o porti si ,la 6 saptamini sa te apuci si de ceva abdomene si sigur nu vei ramine cu nimic ,ba mai mult ,vei avea un abdomen frumos.Uiteasa,arata burta mea ,dupa 18 zile de la nastere.

 

Dandusa,mamica de Crina Maria(1nov2006)

poze crinuta [bebic]

poze dandusa [foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...