Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Burtiera dupa nastere sau nu?


aventura

Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

aventuraid="red"> eu cred ca daca ai pus multe kg in sarcina oricum vei avea burtica dupa nastere....si cu burtiera si fara n-ai ce-i face...tre sa slabesti+abdomene daca vrei sa nu ai burtica, pe langa astea intervine si factorul genetic, adica calitatea pielii, cat de elastica e sau nu, si daca isi revine dupa sarcina sau ramane intinsa si asa curge....

eu una nu am purtat nimic si la 2 ore dupa nastere mai aveam o mica umflatura(care era uterul in retragere). si a doua zi zici ca nici nu avusesem bebe in burtica.in cele 5 zile cat am stat in spital, nu stiu sa mai fi vazut una sau cel mult 2 mamici care erau fara burta. si colegele de salon zici ca erau gravide inca. chiar se minunau de mine cat de repede mi-am revenit fara burtica si nici epiziotomia nu ma durea tare.eu am facut gimnastica pt gravide si cred ca asta m-a ajutat f mult. si cum mai ziceau fetele daca pui burtiera muschii nu mai lucreaza, ca stau sustinuti bine merci. NATURAL e cel mai bine in orice privinta...parerea mea...

 

off topic asizaid="red"> vad ca te apropi vertiginos de momentul cheie....iti urez nastere usoara si bebe sanatos

 

[mamica] de [copil] Alex SUPERSTARid="blue"> (8 mai 2006)

POZE

Filmulete1 Filmulete2

nastereaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by arleena

 

off topic asizaid="red"> vad ca te apropi vertiginos de momentul cheie....iti urez nastere usoara si bebe sanatos

 

[mamica] de [copil] Alex SUPERSTARid="blue"> (8 mai 2006)

POZE

Filmulete1 Filmulete2

nasterea

id="size1">

 


id="quote">id="quote">

 

Tot off topic [:D]: Arleena, multumesc pentru gandurile bune...maine ma duc caci sunt programata la cezariana! [pup]

 

Oanaid="red"> [gravi]39+ cu [baietel] Denis Cristianid="red">

Disney bbid="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...