Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O intrebare indecenta


mumyca

Recommended Posts

recunosc ca am fost intrebata la spovedanie daca fac sex oral si recunosc ca am dat-o cotita. prin asta mi-am asumat pacatul. nu preotul va fi vinovat la judecata pentru declaratiile mele, ci eu. Si asta pentru ca ce se intampla in patul meu e doar problema mea si a sotului, cand vrem sa postim, postim de comun acord, si asa facem tot ce ne priveste pe unul, pe celalalt, pe copii, si pe toti impreuna. deci depinde de preot daca va intreba direct sau voalat, si de tine daca ai puterea de a recunoaste si in fata altcuiva ca asa te simti tu bine in pat. daca accepti ca altcineva sa iti impuna reguli in pat.... eu nu pot si nu vreau macar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu cred ca e pacat, la fel ca si Cristina, cred ca sunt reguli facute de calugari. Atunci cand este facut cu sotul cu care ai primit binecuvantare in isntitutia casatorie, nu vad de ce. Mi-e tot una sa-i sarut orice parte a corpului, si nu vad de ce ar fi pacat. E drept ca pacat este orice te mustra constiinta, si constiinta se educa, insa in privinta asta poate constiinta mea este mai needucata. ______________________________________________________________ Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trecand de faptul ca nu duce la conceptie, la fel cum nici orice act sexual nu duce, mai ales ca cele mai multe, prin diferite metode, ne protejam...eu tot nu inteleg de ce este pacat. [alcool] ______________________________________________________________ Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine poate spune ca organele genitale ale cuiva au fost create in scopul de a fi sarutate sau pentru ca omul respectiv sa fie satisfacut sexual cu gura. Atunci hai sa nu mai vedem nimic anormal nici in sexul anal (inclusiv de natura homosexuala), ca doar anusul este tot o parte a corpului care apartine omului pe care il iubim, hai sa trecem cu vederea ca dincolo de igiena exemplara, acele organe genitale care pot fi sarutate au functii excretoare, si nu de genul transpiratie, etc, ci urina si fecale. Si sa mai pupam si obrajorii copilasilor , sa mergem si la biserica sa sarutam sfinte moaste, sau sa ne apropiem de Sf. Impartasanie, desi nu stiu daca cel care a facut sex oral indrazneste sa faca asta. Eu cred ca preotul care dezleaga la impartasanie pe cineva mai putin experimentat trebuie sa se asigure ca persoana resp. stie ce inseamna astfel de act si ca trebuie spovedit daca s-a savarsit. Este parerea mea, sper sa nu deranjeze prea mult, nu vreau sa intru in polemici cu nimeni pe tema asta. Am o parere bine definita si nu as vedea sensul. Mary si Anna Maria- 08.04.2006 Poze cu Anna http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum bine spui, fara polemici, ci numai pareri. Nici nu ma gandesc sa se ajunga la polemici si la certuri. Eu cred ce cred, altii pot crede ce cred ei. in ce priveste igiena, am citit tot pe forum un subiect, unde se afirma ca un penis spalat este mai curat decat cavitatea bucala, atunci cand te speli pe dinti. Deci nu e lipsa de igiena. Mie, si va rog inistent sa nu va suparati pe mine, nu mi se pare de ex igienic treaba acea cu sarutatul incoanelor dupa atata lume. Cat despre "cum sa-mi sarut copilul dupa ce..." cred ca este numai o prejudecata, poate o scarba de omul iubit, nu cred ca cine face afirmatia asta intelege ce spune. Si va rog nu dati cu pietre, cred ca cine a pus intrebarea vroia sa stie ce credem noi, cele de pe forum. Daca dorea sa afle parerea unui preot se limita la a-l intreba numai pe dansul. iar eu...asta cred. [alcool] ______________________________________________________________ Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am spus si eu ca trec dincolo de igiena exemplara, asta cred ca toata lumea e capabila sa o aiba, era vorba de ideea in sine. Din punctul meu de vedere, ca si crestin ortodox care se spovedeste, este pacat sexul oral ca si cel anal. Am expus cateva motive, care nu reflecta nici scarba fata de sotul meu, care este un om minunat din toate punctele de vedere, si nici prejudecati, ci o opinie crestina destul de smerita. Pentru cine citeste Sf Scriptura nu e nevoie sa mai explic. Nu as putea sa-mi sarut copilul pe care il impartasesc saptamanal daca as face sex oral, ar fi un gest necurat. Cat priveste sarutatul icoanelor, eu am vazut cum sunt periodic sterse cu spirt acele icoane, si nu esti obligat sa saruti daca ai rezerve cu privire la asta. Te poti ruga simplu sau te poti inchina lui Dumnezeu sau sfintilor pe care ii reprezinta. Si legat de subiect, mumyca intreba si despre preacurvie, care inseamna intretinerea de relatii intime cu un barbat, femeie casatorita. Adica adulterul sub toate formele sale. Poate discutati si acest aspect, ca de sexul oral m-am cam saturat sa tot citesc. Mary si Anna Maria- 08.04.2006 Poze cu Anna http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by J G
mor de ras... Mai exact care parti/bucati ale corpului sunt facute pentru a fi sarutate? Unde e lista? J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)
Eu cred ca este mai potrivit sa le saruti pe cele prin care nu se scot dejectii. Dar daca tu vrei sa le saruti pe toate...incepe de la picioare, ca sa nu fuga partenerul! [alcool] Iar lista si-o face fiecare, in functie de ceea ce-i place sa mai sarute inafara de acelea. Mary si Anna Maria- 08.04.2006 Poze cu Anna http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...