Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O intrebare indecenta


mumyca

Recommended Posts

Hop si eu ca musca-n lapte [:I] Cred ca in viata asta, ca sa ducem o viata exemplara (ceea ce nici unul nu suntem demni sa spunem ca o ducem), ar trebui sa ne pregatim ptr viata viitoare, pe noul Pamant, cand vom fi ca sfintii, unde ingeri fiind, nu cred ca ne vom ridica sutanele albe ca inul, ptr asemenea practici. Atentie ca sex oral cu partenerul de casatorie este diferit de curvie/preacurvie. Intrand mai mult ca capitolul perversiune, difera total de curvie si preacurvie. Atunci cand barbatul si femeia sunt casatoriti si unul din ei sau amandoi au relatii cu alte persoane in afara de sot sau sotie se numeste preacurvie. Daca un barbat si o femeie au relatii intime dar nu sunt casatoriti se numeste curvie. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

"Dar daca tu vrei sa le saruti pe toate...incepe de la picioare, ca sa nu fuga partenerul! " "Poate discutati si acest aspect, ca de sexul oral m-am cam saturat sa tot citesc." Daca tot dai sfaturi, chestiunile acelea doua [8][8] de langa organul care face obiectul sexului oral pot fi sarutate?Nu,ca sunt in zona crepusculara. Poate trebuie intrebat un preot ca sunt mesteri la discutii intime si intrebari socante.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1.Preotul nu ar trebui sa puna intrebari,fiecare vine la spovedanie in fata domnului si spune se crede el ca are pe suflet,ce crede ca a pacatuit. 2.Faptul de a fi casatorit si a avea relatii sexuale cu alti parteneri se numeste adulter(curvie) si a avea relatii sexuale necasatorit fiind,preacurvie. 3.Omul este lasat de la domnul cu liber arbitru,a spus-o un teolog celebru,sfantul Augustin. 4.Propun sa deschideti un topic cu"dezbateri teologice",unde sa lamuriti dogmele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by marusia Propun sa deschideti un topic cu"dezbateri teologice",unde sa lamuriti dogmele.
Eu cred ca fata a vrut sa stie ce credem NOI, ca ce spun docmele stie deja. ______________________________________________________________ Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2 unde ingeri fiind, nu cred ca ne vom ridica sutanele albe ca inul, ptr asemenea practici.
Eu stiu ca pe Noul Pamant nu vom mai avea partener pt sex, deci clar nici pt sex oral. Nu prea este explicat nicaieri in Biblie cum va fi viata pe Noul Pamant si cred ca este interpretabil, si asta chiar de la credinta la credinta. Arina, ai dreptate. In ce ma priveste nu ma mustra constiinta, si poate ca e un pacat in plus...si sunt atatea alte pacate de care suntem contienti ca le facem, stim ca e pacat si totusi staruim in ele. ______________________________________________________________ Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, ia mai terminatzi-va cu aberatziile- sexul oral e pacat, dar si gandurile murdare sunt si mai mare pacat- si numai faptul ca vorbitzi acia de orale si normale e, conf. Bibliei- gandul mai rau k fapta- mare pacat in post![}:)] despre pe cine pupi, cum pupi, io crez ca ce-i carne se spala si corpul uman dupe un dus e la fel de curat si-n talpa si-n anus![indecent] "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...