Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Blat de tort cumparat


greierash78

Recommended Posts

Blatul de tort cumparat se insiropeaza? Intreb, pt ca am cumparat mai demult un astfel de blat, iar cand l-am insiropat s-a "dezintegrat". Vreau sa fac un tort rapid cu un astfel de blat shi vreau sa shtiu daca sa il insiropez, sa nu patzesc ca data trecuta! ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004) pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De obicei trebuie sa fii prudenta cu insiropatul fiindca si eu am patit-o de doua ori cu <<dezintegrarea>>! am incercat sa fac un sirop mai dens si mai putin fata de cat as fi folosit pentru un blat facut de casa. Cele pe care le gasesti gata feliate in comert se dezintegreaza sigur!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Greieras, vezi ca se gasesc (ce-i drept mai rar) si blaturi clasice de tort (din acelea mai inalte). Le poti insiropa fara grija si sunt si mult mai gustoase.

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, la blaturile mai inalte nu se intampla asa ceva. Cred ca la cele feliate este pus ceva in compozitie ca sa poata taia feliile mai fine si acel <<ceva>>reactioneaza mai puternic la insiropare...Eu cumpar din cel inalt de la magazinele de paine( la noi sunt produsele locale)si sunt destul de multumita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu le insiropez pe cele din comert, fiindca se fac....fleasca, scuze de expresie!

Cred ca au ceva in compozitie care le umidifica!id="green">

 

Don't talk unless you can improve the silence!id="orange">

Mamiid="red">id="size4">

[indecis]&minunea meaid="orange">id="size4"> [zana] ( mai 2004)id="green">id="size4"> [*][*][*]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca n-am tim sa coc un blat....am luat si io aseara de la metro un tort feliat de la "aro".....de cacao.

vreau sa fac un tort cu gelatina care se asambleaza in inel de tort si am sa folosesc 1 blat ...cu celelte 2 vad io ce fac[:D]

sper sa fie ok.

dar de ce sa nu fie[bicla]

 

[pegeam]

 

de-ale gurii[pofta]

Veronicaid="red">,id="black"> mama luiid="black"> Stefan Peterid="blue"> 1 an si 1 luna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...