Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cat "costa" nasterea la Polizu?


madina71

Recommended Posts

Fetelor, o sa nasc in maxim 3-4 saptamani la Polizu cu dr. Lemnete si inca nu stiu cat se da doctorului, anestezistului, moasei.... Vreau sa nasc natural, cu epidurala (daca ajung la timp pt asta)... Preturile din Buzau le cam stiu dar nu sunt lamurita cu cele din capitala... Daca a nascut cineva la Polizu sa imi spuna si mie, va rog, cam cat se da.... Aaaa, si inca ceva: stie cineva daca dr. Lemnete vine la nastere naturala daca il chemi ( tinand cont ca se poate intampla si de Craciun sau de Revelion....noapte sau zi)? Mi-a zis ca da, dar va mai intreb si pe voi daca ati auzit....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am o prietena care a nascut luna aceasta cu dr. Lemnete. Ea a nascut noaptea si dr. a venit cand a fost sunat si a asistat-o. Poate ar trebui sa precizez si ca ea a devenit pacienta dr. Lemnete abia in ultima luna de sarcina, fiind internata la Polizu pentru risc de nastere prematura si cu ajutorul acestui doctor a reusit sa-l mai tina pe bebe in burtica inca 4 saptamani in plus. Epidurala nu a facut pentru ca nu a mai apucat, nascand foarte repede. A dat doctorului 5 milioane, la anestezist n-a mai fost cazul, iar la moasa vreo 500.000 lei.

Nastere usoara!

 

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)

Poze

Poze mai noi

Vacanta Antalya

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Preturi din februarie :

Dr 7 mil

Moasa 1 mil

asistente 2 buc (una m-a ajutat , ma apasa pe burta , cealalta era de la neonatologie) cate 500 mii.

dr neonatolog 1 mil

epidurala am avut trusa cumparata , 1 mil a fost solutia si 1 mil 500 la anestezista.

Infirmierei care a fost f draguta si m-a ajuta 300 mii.

 

Nastere usoara.[pup]

 

 

[*]Anca si [copil] Andrei(13.02.2006)[*]

 

Pozele Noastre

Buburuzul Mic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...