Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine nu s-a spovedit niciodata?


Cristina_C

Recommended Posts

  • Răspunsuri 168
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

On topic. Nu m-am spovedit niciodata. Desi sunt nascuta si crescuta in familie ortodoxa. Mica fiind, mergeam cu bunica la biserica iar la sfarsit cand ne dadea painea aceea, copiii cu care eram, toti la primire ii sarutau mana preotului. Eu niciodata, asa ca de mica am fost mai razvratita. Off topic
quote:
Originally posted by Siminaf ...La botezul lui Deiu saracul a urlat de mama focului si a si racit din cauza frigului din biserica. La Raluca a scapat-o preotul in apa.
Simina, te inteleg, eu consider botezul la ortodocsi un ritual cam barbar, si n-as face asa ceva copilului niciodata. Ma refer aici la botezul in care copilul este bagat dezbracat in caldarea aceea cu apa. Brrrrr!!! Spun asta pt ca eu sunt din Arad si imi amintesc perfect cand mergeam la cate un botez, copilul nu era dezbracat , ci udat cu apa pe cap, dintr-un vas, asemanator cum e la catolici, si uns cu ceva pe talpi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by J G
Si sa nu mai vorbim de inmormantari! Sunt curioasa daca acum va mai fi posibil sa se tina cadavrul in casa si sa fie plimbat pe strada. Sper ca nu! J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)
[:0] [wow] [:0] [soc] [wow] [soc] [wow] Au, mama!!! Eu nu am avut cazuri in familie. Rude mai indepartate, dar au fost dusi de la inceput la capela. Bunica mea draga a murit acum 3 luni [:(] [q] Dumnezeu s-o odihneasca, ca a fost o sfinta, cite a dus! Dar si pe ea tot la capela au dus-o, asa am inteles. Eu nu am fost acolo........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina dar banuiesc ca stii ca in Ro asta e practica, nu? Ceva mai dezgustator si de prost-gust nu cred ca exista. La ultimul deces in familie (bunica din partea tatalui care a murit in timp ce locuia cu noi) am facut scandal si a fost dusa la capela, din fericire. Cum naiba sa stai 3 zile cu descompunerea in casa, bleaaaahhhh. Cat despre botez, complet de acord cu tine. Eu oricat am incercat sa fac ceva aranjamente inainte (apa calda, sa nu o bage cu totul nu am reusit nimic. adica am dat spaga, mi s-a zis ca va fi cum am cerut dupa care au uitat. Am plans prin colturi de plansul Carlei. J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, am ras cu lacrimi!!![:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] CE mai subiect! M-am bucurat cand am citit ca nu sunt sigura care nu s-a spovedit niciodata[alcool] Si nici n-am de gand s-o fac! Cine stie...poate la batranete[alcool][:D] DAA...si pe mine ma enerveaza rau de tot sa stau sub sutana popii[alcool], am stat de 3 ori parca...o data inainte de cununie, cand mi-a cantat nu stiu ce sa ma elibereze de pacatul de-a ma fi culcat cu sotzu' inainte de casatorie[alcool][:D] Si inca de 2 ori pentru cele doua molifte....ca am doi copii. Da, mai, ar trebui sa nu mai existe chestia asta, zau!! Sa te bagi sub sutana popii! Ar trebui sa fie totul mult mai civilizat! Marturisesc ca nici in biserici nu prea intru...decat la niste evenimente cum ar fi un botez...o cununie...sau o inmormantare. Si nici copiii nu mi i-am dus la impartasit. Sunt o pacatoasa fara scapare? Ufff... AAA!!! INca ceva: nu suport sa pup icoanele unde-si lasa balele scarboase vreo 200 de babe fara dinti inaintea mea!!!!!!!![xx(][xx(][xx(] INFIORATOR!! Aoleu, ce m-am enervat la botezul lui Matei cand maica-mea o ridica in brate pe Emma ( 2 ani si 4 luni, pe-atunci) sa pupe icoanele[bang][bang] Aoleu, am tipat la ea sa nu mai puna copilu' sa pupe icoanele![bang] E ca si cum le-ar pupa in bot pe stimabilele babe! NU c-as avea ceva cu ele...dar nici asa dragi nu mi-s, ca sa le pup in bot![bang] Acum cateva zile a venit popa acasa sa cante cu ocazia Craciunului si mi-a intins sa pup minunatia aia de icoana murdara de....ruj[alcool] de la atatea pupaturi[bang] Da, pe bune, avea multe urme de ruj...Am pupat-o si eu, asa, in sila, ce era sa fac, asta cu pupatu icoanelor mi se pare o mare porcarie si e si ffff neigienic. Bine ca n-a dat-o si la copii s-o pupe, ca nu stiu ce faceam [poc]... Am deviat de la subiect. Am vrut sa subliniez ca nu-mi plac obiceiurile astea tampite. Cat despre popi...hm, mai bine sa nu comentam! [pis]_Ella,[zana] Emma & [copil] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi_ela, oare ce-ar zice preotul daca, inainte sa pupi icoana, ai scoate un servetel antibacterian si ai sterge-o[:D]? Icoana ramane icoana dar e vorba si de aspectul igienic aici... Cristina, mama lui [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C"] Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogsbu20021214_-8_Robert+is.png"]Cresc...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cristina_C
Pisi_ela, oare ce-ar zice preotul daca, inainte sa pupi icoana, ai scoate un servetel antibacterian si ai sterge-o[:D]? Icoana ramane icoana dar e vorba si de aspectul igienic aici...
[bis][cool][:D][hot] K-lumea, asa as face si eu. Oana , mami de Paul (3 iulie 2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunabu20020703_2_My+child+is.png"]Ticker_Paul[/url] Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce idee! Pe mine mama nu m-a invatat[bang] Asa o sa fac de acum incolo...si o sa le zic la copii sa faca la fel...asta cand mai cresc, bineinteles. Acum nu e cazul de pupat icoane, inca sunt mici....sau, ma rog, asa-i vad eu. Emma are 3 ani si 7 luni, iar Matei, 1 an jumate aproape. Cand a venit popa la noi mi-a zis sa-i aduc la biserica sa-i impartaseasca...la ora 8 dimineata, nemancati, nebauti![bang] Apoi cica..."Hai, asta micu poate manca putin daca-i e foame...ca-i prea mic, dar fata nu!"[bang] Da, da, sigur! Sigur vin! [bang]Sa astepti mult si bine sa-mi duc eu copiii dis-de-dimineata la biserica, nemancati si nebauti!! [alcool][bang][bang] Am zis "da, da venim, cum nu"[bang], dar va dati seama ca am facut exact pe dos[:D] Parerea mea e ca-s inca mici pentru un asemenea regim...Poate la anu'...cine stie[:D] Uff, suntem o familie de pacatosi![alcool][bang]
quote:
Originally posted by Siminaf
Pe noi ne-a invatat mama inca de mici sa atingem doar putin de tot cu nasul icoana si sa mimam pupatul. Ca doar cine sta sa se uite daca chiar atingi sau nu?!
[pis]_Ella,[zana] Emma & [copil] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...