Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Perlele soacrelor despre fii lor!!!


Recommended Posts

quote:Originally posted by Elise

De fapt, nu stiu de ce ma mira, pentru ca si anul trecut, cind m-am operat, mama si barbatu-meu s-au dus fericiti cu flori la alt pat... si au pupat-o cu foc pe una care facuse cezariana. Iar eu ma uitam la ei nedumerita.id="size1">Asta, ca paranteza....Elise


id="quote">id="quote">[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Elise....

 

Soacra ta are o sora nascuta la Craiova cumva?[:-)))][:-)))][:-)))]

Parca vad ca sintem rude[:D]

Soacra mea e plina de talente si calitati. In afara de faptul ca doar dupa 7 ani impreuna cu fiul ei mi-a invatzat numele( pina atunci am fost doar "MANDRA"[biz]), m-a iubit si continua sa ma iubeasca ca pe Draganescu.

Exemple? OK[hot]

1. Tu nu esti de baiatul meu ca n-ai acelasi Dumnezeu ca mine. Nu-l cunosti pe Dumnezeul meu (ea fiind penticostala, eu o "amarita" de ortodoxa- ca si fiul ei, dealtfel). Ma intreb oare...ea a fost la Herculane cu Dumnezeul EI..de se cunosc atit de bine?[alcool]

2. Ce fete frumoase a avut baiatul meu..pfoaaaaaaaaaa... Pacat ca pe una au deportat-o pt ca au prins-o traficand droguri. "AILALTA" s-a maritat cu cumnatul ei. Si mai era "una"...aia din Craiova de la noi...aia a fost bunaaaaaaaaa..pacat de ea ca s-a reprofilat pe femei.[hot]

3.Pune-te pe slabire...sa te placa barbatu' ( eu fiind insarcinata in luna a 8 a[bang]).

4. Femeia trebuie vazuta si nu auzita(doar pe ea o aud vecinii de la 3 statii de autobuz[:D]).

5.Bataia e rupta din rai....de-asta n-o sa ajungi tu niciodata acolo, pt ca nu te bate fi-miu ( pai poate sa incerce, cucoana...dar ti-l trimit acasa intr-o punga de-un leu[haibat]. ATUNCI sa vezi raiul pe pamant[^])

6.N-ar trebui sa porti pantaloni si ruj..ca Dumnezeu ne spune El cu gura lui ca astea sint pacate- trebuie sa fi spashita( probabil tot la Herculane or fi discutat si imbracamintea mea[8D])

7. Toate bucurestencele sint niste curve proaste - dar nu intrec oltencele[:D]( nici la capitolul asta nu ma lasa sa fiu premianta[V]).

8.Lasa-l sa respire...si ce daca te-ar insela? Asta ar insemna ca seamana cu "ta-su"...important e sa-ti aduca banii acasa ( da, ca sa am cu ce sa-l ingrop si sa-i fac parastasul[hot]).

 

olguta12

 

"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."

 

[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Else si Olguta12, sunt pe jos de ras. Nu mai pot! Aveti niste soacre bestiale.

A mea nu este chiar asa, dar dorea aseara sa isi puna busuioc sub perna sa isi viseze ursitul (are 60 ani).

 

Varsta Darius: http://b1.lilypie.com/aQySp2.png

 

Poze:

http://new.photos.yahoo.com/maryion_71/album/576460762381149389

 

Mary mama lui Darius-Theodor nascut pe 14 iulie 2006

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fetelor, rad isteric, nu ma pot opri... [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Sunteti de milioane, dar Elise a fost dementiala, si cu mama si cu soacra!!!! Auzi, mama ei sa dragaleasca trei ore o alta fetita, sotul si mama sa mearga la alt pat, ce mai, rad cu lacrimi!!!

 

Pupici [flo]

Angelique [pegeam]

pozeid="Comic Sans MS">id="purple">id="size2">, povestea nuntiiid="Comic Sans MS">id="purple">id="size2">, luni de miere...id="Comic Sans MS">id="purple">id="size2">[9cer]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra-mea ii spune lui fi-su (care are de altfel 34 de ani), el fiind putin netuns la momentul respectiv "vai, habar n-aveam ca ai parul ondulat!"

 

Sau: am fost odata muscata de un caine, la care unica remarca a fost: "bine ca te-a muscat pe tine si nu pe el". Macar daca gandea asta, dar nu deschidea gura! Am stat sa ma gandesc daca e rea sau e proasta, cred ca mai mult proasta decat rea totusi. Eu m-am amuzat, nu pot spune nici macar ca m-am enervat.

Si pe urma tot ea imi reproseaza ca nu suntem mari prietene si nu ma prapadesc dupa ea si neamul ei! (cu exceptia sotului evident). Pai cum Doamne iarta-ma sa nu-i vad egoismul si prostia crasa? Doar nu sunt chioara.

 

 

 

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.

If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eram in toiul renovarilor la apartamentul maica-mii si trebuia sa-i duc un sac de nisip. Cum nisipul nu e tocmai usor (sac de 50 de kg), i- am zis sotului sa bage masina in curte si sa bage sacul in ea sa-l duca. Soacra-mea: Doar n-oi vrea sa-l urce el in masina? La care eu: Da' ce are?

-Saracu, il doare spatele!

M-au apucat niste draci cumpliti asta si pentru ca sotul e o ditai namila foarte puternica, dar de! il durea spatele...si m- am apucat sa-l bag im masina cu galeata (ca sa nu i-l vars ei in cap)

Vine sotul in curte si zice: da' tu ce faci aici?

Pai ma duc la maica- mea sa-i duc nisipul ce naiba sa fac, ca a zis ma-ta ca te doare spatele!

Ce a fost la gura lui, numai noi stim,ca a balacarit-o de s-a saturat de "dureri de spate" si tot el saracul a curatat si masina, dupa ce i-a strigat ma-sii"Ar trebui tu sa faci curat aici!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by grodear

Eram in toiul renovarilor la apartamentul maica-mii si trebuia sa-i duc un sac de nisip. Cum nisipul nu e tocmai usor (sac de 50 de kg), i- am zis sotului sa bage masina in curte si sa bage sacul in ea sa-l duca. Soacra-mea: Doar n-oi vrea sa-l urce el in masina? La care eu: Da' ce are? -Saracu, il doare spatele! M-au apucat niste draci cumpliti asta si pentru ca sotul e o ditai namila foarte puternica, dar de! il durea spatele...si m- am apucat sa-l bag im masina cu galeata (ca sa nu i-l vars ei in cap)Vine sotul in curte si zice: da' tu ce faci aici? Pai ma duc la maica- mea sa-i duc nisipul ce naiba sa fac, ca a zis ma-ta ca te doare spatele!Ce a fost la gura lui, numai noi stim,ca a balacarit-o de s-a saturat de "dureri de spate" si tot el saracul a curatat si masina, dupa ce i-a strigat ma-sii"Ar trebui tu sa faci curat aici!"


id="quote">id="quote">Aici o recunosc si pe a mea [:D] Pe el il dor toate alea, eu daca as fi cal de povara ar fi perfect. Din fericire si al meu reactioneaza la fel, adica o pune la punct, asta fiind o chestie care ma consoleaza. Cred ca daca se tinea de fustele ma-sii aveam probleme, asa... ma straduiesc sa o ignor pe cat posibil politicos .Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

las' ca -i bine ca le pasa de ei, cel putin...

A mea nici nu stie bine dak barbatu-meu e fiu-sau sau fie-sa.

 

Ne uitam intr-o zi pe poze de familie - si confunda pozele bebelushilor.

Inclusiv fetele cu baietzii.

 

Imi arata incintata o fotografie:

"Asta-i barbatu-tau!"

 

Avea o funda in cap.

"Asta nu e fetitza?"

Se mai uita o data la poza:

"Aaaa... e fetitza? A, da, e prima fata."

"Pai prima e blonda"

"Prima sau a doua!"

Logic.

Ca doar doua fete are.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

las' ca -i bine ca le pasa de ei, cel putin...A mea nici nu stie bine dak barbatu-meu e fiu-sau sau fie-sa.Ne uitam intr-o zi pe poze de familie - si confunda pozele bebelushilor. Inclusiv fetele cu baietzii.Imi arata incintata o fotografie:"Asta-i barbatu-tau!"Avea o funda in cap. "Asta nu e fetitza?"Se mai uita o data la poza:"Aaaa... e fetitza? A, da, e prima fata.""Pai prima e blonda""Prima sau a doua!"Logic. Ca doar doua fete are.Elise


id="quote">id="quote">hahaha! Soacra-ta e o figura! Macar te amuza (presupun) Soacra-mea e asa de terna si uscata, n-are nici un simt: al umorului, al ridicolului, nimic, e plata, egoista, dar fandosita nevoie mare. In fine, sa speram ca noi o sa fim normale, eu sincer nu ma vad devenind o scorpie cu viitoarea nora.Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...