Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Perlele soacrelor despre fii lor!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Elise

 

De fapt, nu stiu de ce ma mira, pentru ca si anul trecut, cind m-am operat, mama si barbatu-meu s-au dus fericiti cu flori la alt pat... si au pupat-o cu foc pe una care facuse cezariana. Iar eu ma uitam la ei nedumerita.id="size1">

 

Elise


id="quote">id="quote">

 

 

Elise, n-am mai citit demult postare atat de haioasa!!! [il]

 

Te rog, nu pot trai cu nedumerirea asta [:D]: ce cautau sotul si mama ta la alt pat??????????

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:

 

Te rog, nu pot trai cu nedumerirea asta [:D]: ce cautau sotul si mama ta la alt pat??????????

 


id="quote">id="quote">

Eram la reanimare, dupa a doua operatie in decurs de citeva luni.

In salon erau 7 sau 8 paturi.

 

Explicatia lor savanta a fost ca stiau in ce pat m-au gasit dupa prima operatie - si s-au dus fix la ala si a doua oara. Nu si-au imaginat ca e posibil sa fiu in altul. Mai ales ca ieshea un ciuf negru de sub perna... poate daca era vreo blonda acolo nu apucau sa o pupe. [bang]

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa mucoasa si "bulava" (adica bolnava) cum sint, am ris de mi-am "reparat" sinusul[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

Cu toate ca nu va cunosc, pe zi ce trece imi sinteti si mai dragi..probabil pt ca sintem "surori de suferintza"...hahahahahahaha

Cu ce sa incep? Ultimele stiri? ok[:D]

Sosul meu cu cununie- zmeu ce e- s-a hotarit sa isi petreaca noaptea de Revelion pe terasa,intr-un tricou, la nu mai putin de 5 grade CELSIUS. In mai putin de 2 zile ragea ca un magar( ceea ce de multe ori este[biz]).

Mama mea- si soacra lui[:D]- s-a pus pe supe, ceaiuri,frectii, ventuze, vitriol(pardon- ala e rezervat doar pt cuscra[^])deh, sa doftoriceasca baiatul. Baiatul - care la aproape 33 de ani si 105 kg facea bai fierbintzi si se urca sus in pod in pantaloni scurti si "peptul" gol- ca deh..el e neam cu Tarzan[mariaj]- la calculator, intr-un frig de iti inghetza si pipota in tine, nu numai nadragii. Ne chinuiram noi cu Fat Frumos din Albie al nostru vreo 3 zile, pina il "puseram" pe picioare. Vine intr-un bun sfarshit socrela in vizita. Sta ea, isi giugiuleste nepoata vreo 2 ore, apoi pleaca acasa(ca ce-i mult strica). A doua zi ..telefoneaza : "CUSCRA!!!! Dar voi n-aveti grija de sarmanul baiet? supe, ceaiuri, frectii nu-i faceti? De ce nu-l bagati draga in pat sa transpire, sa iasa boala din el?"

Cu ce sa-l bag in pat,cucoana? Cu macaraua? Ca-i si mic rau..si mai si sta unde-l pun...precum canapeaua.[blabla]I-a explicat mama ca s-au luat toate "precautiunile", si ca flacaul va supravietui.

24 de ore mai tarliu...se imbolnaveste "mandra"(je[:D]).

De aproape o saptamana umblu pe la vraci, mi-am lasat juma' de plaman pe la servici, tushesc si respir de zici ca-s sora lui Darth Vader. Mai am putin si pune mama griul la fiert pt coliva.

Asta seara...bucurie mare..suna socrela "AOLEU!!! Tu l-ai imbolnavit!!!! ERAM SIGURA!!!!!! " . "Nu mama, EL era bolnav de cand l-am cunoscut...ca i se trage din neam[hot]. Eu m-am imbolnavit din dragoste[cusca]. M-am gandit macar sa suferim impreuna". "Eh,lasa draga, ca n-ai sa crapi. Mai bine IZOLEAZA_TE de toata lumea, sa nu ii imbolnavesti si pe ei inchide-te intr-o camera, pina iti trece...Fa-ti acolo un ceai, doua, si pina la urma iti revii. Ca oricum frectiile si ventuzele n-or sa te ajute mare lucru"[hot].

De m-as izola de soacra pe veci. Ce-as izola-o eu pe ea..pfoaaaaaaaaaaaa...precum Mesterul Manole pe mandra lui. As construi o manastire doar la gandul ca as avea unde sa o bag pe soacra-mea. Ca unde as vrea eu sa o bag cu adevarat...nu mai intra ea de mult[^]

 

olguta12

 

"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."

 

[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai am, mai am[^]

Azi implineste cumnata mea 21 de ani. Virsta frumoasa. Ea se plange ca nu are prieteni multi. Si cu toate ca in ultimii doi ani nu m-a sunat,si nu mi-a cumparat nici macar o felicitare de ziua mea, de ziua ei, de Craciun, chiar si de Valentine's Day, in fiecare ani am cheltuit bani grei pe basanaul ei.. (Dealtfel, nici de Craciun nu s-a deranjat cu nimic, decat cu un ursuletz pt Galushca[bang]).

Deci...cu toate ca sint racita COBZA, de vreo 2 saptamani ii aduc aminte sotului ca soseste ziua cumnatei. El raspunde cu un "stiu" neinteresat..buuun..ma tot gandesc sa ma duc ieri sau chiar azi sa-i cumpar un IPOD(doar vreo 200 de gologani[biz](, deoarece tot bate apropouri ca-si doreste sa ceva). Am vazut ca socrela s-a cam dat la fund cu petrecerea pe care tot doream sa i-o fac, asa ca am stat in banca mea. Aseara pe la 10:30 vine sotul la mine si-mi spune ca l-a suna mamica. Si ca surioara are "niste oameni" in vizita, si ca-l bate gandul sa se duca pe-acolo. "Stai putin, coane...adica isi sarbatoreste onomastica?????" .."Pai..da"...."Multumesc de invitatie". "Pai...pe tine nu te-a invitat pt ca stie ca esti BOLNAVA"[hot]. M uimeste faptul ca familia lui, dupa 9 ani impreuna, continua sa se comporte ca si cum el ar fi SINGUR, fara sotie, copil, familie.

Oare o invitatie la o onomastica - PT FRATELE TAU- se face la 10:30 seara???? Si invitatia a fost DOAR pt el. Sint eu nebuna sau tampita???

Acum...stiu si de ce l-a invitat. Avea nevoie de bodyguard, deoarece visul ei era sa iasa la bar cand implineste 21 de ani.

Oricum...nimeni n-a plecat nicaieri, dar nici cu sotul nu vorbesc. Este pedepsit. Iar cumnata...poate sa mai astepte inca 21 de ani pina cand macar am sa ma deranjez sa o sun sa-i urez La Multi Ani. S-a umplut paharul...si de data asta nu mai iert pe nimeni si NIMIC[:(!]

 

olguta12

 

"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."

 

[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by olguta12

Mai am, mai am[^]Azi implineste cumnata mea 21 de ani. Virsta frumoasa. Ea se plange ca nu are prieteni multi. Si cu toate ca in ultimii doi ani nu m-a sunat,si nu mi-a cumparat nici macar o felicitare de ziua mea, de ziua ei, de Craciun, chiar si de Valentine's Day, in fiecare ani am cheltuit bani grei pe basanaul ei.. (Dealtfel, nici de Craciun nu s-a deranjat cu nimic, decat cu un ursuletz pt Galushca[bang]).Deci...cu toate ca sint racita COBZA, de vreo 2 saptamani ii aduc aminte sotului ca soseste ziua cumnatei. El raspunde cu un "stiu" neinteresat..buuun..ma tot gandesc sa ma duc ieri sau chiar azi sa-i cumpar un IPOD(doar vreo 200 de gologani[biz](, deoarece tot bate apropouri ca-si doreste sa ceva). Am vazut ca socrela s-a cam dat la fund cu petrecerea pe care tot doream sa i-o fac, asa ca am stat in banca mea. Aseara pe la 10:30 vine sotul la mine si-mi spune ca l-a suna mamica. Si ca surioara are "niste oameni" in vizita, si ca-l bate gandul sa se duca pe-acolo. "Stai putin, coane...adica isi sarbatoreste onomastica?????" .."Pai..da"...."Multumesc de invitatie". "Pai...pe tine nu te-a invitat pt ca stie ca esti BOLNAVA"[hot]. M uimeste faptul ca familia lui, dupa 9 ani impreuna, continua sa se comporte ca si cum el ar fi SINGUR, fara sotie, copil, familie.Oare o invitatie la o onomastica - PT FRATELE TAU- se face la 10:30 seara???? Si invitatia a fost DOAR pt el. Sint eu nebuna sau tampita??? Acum...stiu si de ce l-a invitat. Avea nevoie de bodyguard, deoarece visul ei era sa iasa la bar cand implineste 21 de ani. Oricum...nimeni n-a plecat nicaieri, dar nici cu sotul nu vorbesc. Este pedepsit. Iar cumnata...poate sa mai astepte inca 21 de ani pina cand macar am sa ma deranjez sa o sun sa-i urez La Multi Ani. S-a umplut paharul...si de data asta nu mai iert pe nimeni si NIMIC[:(!]olguta12"Fear less, hope more;Whine less, breathe more;Talk less, say more;Hate less, love more;And all good things are yours." [copil] GALUSHCA IN ACTIUNEPOVESTEA DREI PISHCOT


id="quote">id="quote">Olgutaid="brown">, scumpa, multa sanatate iti doresc. Sa iti traisca printesa, ca e o minunatie!!!Referitor la soacra si gashka ei, eu zic ca mai bine ca stii cum stai. Iti salveaza multe batai de cap, suferinte si cheltuieli [:D]. Asa ca mai bine acum, decat mai tarziu. Tu stiai oricum cum stai, dar acum ti s-a confirmat. Sa ai grija de tine si de familia ta!!! [pup]"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."www.bestgames.com.au <--- is live!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...