Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nastere normala sau cezariana


laura_ls20

Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cred ca nasterea normala este mai buna ,dar eu am optat ptr. cezariana.DEfapt am vrut sa nasc normal dar dupa 12 ore de travaliu am chemat dr. meu care ma avea in cura si i-am cerut imediat cezariana ca nu mai aveam forte.A mers totul bine ,eu daca as mai avea un copil as decide de la inceput ptr. cezariana.Nu vreau sa te sperii dar asa scapi de dureri.Bafta si nastere usoara

 

Ingrid amore di mama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nasterea normala este mai buna ,dar eu am optat ptr. cezariana.DEfapt am vrut sa nasc normal dar dupa 12 ore de travaliu am chemat dr. meu care ma avea in cura si i-am cerut imediat cezariana ca nu mai aveam forte.A mers totul bine ,eu daca as mai avea un copil as decide de la inceput ptr. cezariana.Nu vreau sa te sperii dar asa scapi de dureri.Bafta si nastere usoara

 

Ingrid amore di mama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpa, nu exista un tip de nastere buna. Medicul tau ginecolog iti va spune precis cum e mai bine sa nasti. Cezariana nu e o optiune, e o necesitate,o operatie destul de dificila, care implica multe riscuri si care se face atunci cand nasterea normala nu este posibila sau implica riscuri pt mama sau fat. Eu inca nu am nascut, mai am cateva zile pana atunci, dar mi s-a recomandat cezariana, din cauza miopiei si a faptului ca sunt micuta de staura.

 

mariavlad

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite un subiect lung de 10 pagini despre nastere naturala vs.cezariana care a inceput in 2004 si a ajuns pana in 2006 [:D]:

http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=26593&whichpage=1&SearchTerms=naturala%2Ccezariana

 

Cristina,

mama lui

Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Cresc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nastere normala cu epidurala! Iti spun eu asta...care am avut doua...cezariene![alcool][:D]

Cezariana nu e nici pe departe ceea ce pare!

Zice cineva aici ca scapi de dureri! OARE???[bang] Dar cateva zile dup'aia cine abia se taraste pe coridoarele spitalului si geme la fiecare miscare? Mai, oare am avut eu dureri prea mari?[bang] Mai ales la prima....a fost infiorator![bang] Dar...se uita! BB conteaza! Restul...suportam, ca de-aia suntem mame! [flo]

Si mai sunt si alte riscuri...sunt sigura ca te vei informa!

 

[pis]_Ella,[zana] Emma & [copil] Matei

 

Emma-Andreea, minunea mea....

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11054

 

Povestea nasterii lui Matei ;)

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

 

 

 

Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...