Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu cat ati depasit voi DPN-ul?


maricar

Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ladymina baietelul tau e geaman veritabil,zvapaiat.si eu trebuia sa ma nasc in iunie si m-a scos mama pe 28 mai ca nu mai putea saraca...

 

referitor la subiect,eu aveam DPN pe 4 ian.daca nu se intampla nimic zilele astea,marti mergem sa ne internam pt inducere pt ca bebe e deja f mare.astept o fetita,oricum nu cred in povestea cu fetitele care ies mai repede si baieteii mai lenti,depinde de mama ,bebe si de cum se dezvolta amandoi timp de 9 luni.

 

 

[pup]

 

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

[aerob]filmulete cu bebe in burtica id="Verdana">id="size2">id="red"> [fetita]id="red">

[8**]40 saptamaniid="Verdana">id="size2">id="red">[9cer]

 

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maricarid="red"> in Suedia ni s-a spus ca cele care au o tendinta de nastere prematura, se va repeta si la sarcinile urmatioare, in functie de motivul care a determinat debutul travaliului.

La cele care depasesc DPN-ul si au avut mame care si ele au depasit, au mai multe sanse de despasire la rindul lor.Daca depasirea s-a produs la cel putin 2 nasteri, se poate astepta depasire si la urmatoarele.

 

La mine parca e un facut sa nu se potriveasca "regulile": mama a depasit DPN la ambele sarcini, eu l-am depasit la prima, insa la urmatoarele bebeii au venit inainte de DPN.

 

Un semn care ar indica depasirea ar fi examenul colului care este inca rigid si lung dupa 39 de saptamini.Vad ca in UK(unde cumnata mea e moasa) s-au facut sondaje din care reiese ca si durata travaliului ar putea fi oarecum prevestita, tot prin masurarea colului.Astfel un col mai lung ar insemna un travaliu mai lung si sanse mai mari de cezariana.id="Arial">

 

Mariana [gravi] 32+ id="purple">

mama de id="red"> Monica, id="pink"> Mateiid="teal"> si Markusid="blue">id="Comic Sans MS">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...