Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amandina


aime

Recommended Posts

quote:Originally posted by Cristina_C

Eu le-am si mancat din ochi, tot uitandu-ma la poze... Si cica ttin cura de slabire, ca sa fiu supla la vara.Imi amintesc cum mergeam in copilarie la cofetarie si mancam amandine. Chiar, acum se mai gasesc la cofetarie?Cristina, mama lui Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002Cresc...


id="quote">id="quote">Da, Cristina, amandinele se gasesc la orice cofetarie si acum. [:)] Le-am vazut si in supermarketuri, la casolete.Miha, Adriana are dreptate, semneaza toate pozele, ca sa stim la ce anume salivam. [:D]------------------Numai bine,Natalia si VladPoze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by mariussimiuc
quote:Originally posted by Balbina

Miha, mmm, ce apetisanta si amandina ta, si ce desen abstractionist ai pe glazura [:D]


id="quote">id="quote">Te rog sa nu razi de desenul meu abstract ca am muncit din greu la el,daaa? [:-)))] [pup]Adriana,daca e vorba de poza asta...Sunt Tavalite mey...cu nuca si nuca de cocos. [:)]Mihaid="purple"> [recevere]
Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">
id="quote">id="quote">Pai sa stii ca n-am facut niciodata tavalite,ca de aia nici nu stiam cum se cheama.Da-mi si mie reteta pe pmAdriana si-atat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

arata bine amandinele in pozele voastre si chiar ca mi s-a facut pofta dar am o problema. din ce imi amintesc eu, amandinele de la cofetarie pe care le mincam eu cind eram copil (acum vreo 30 de ani) nu aveau blatul cu cacao. era colorat putin pt ca era facut cu zahar ars. glazura era cu cacao (nu cu ciocolata) si avea o consistenta deosebita, cam ca un fondant mai subtire. are cineva reteta asta?

 

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)

****pt. poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala)****

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aime

Nataliaid="red"> [pup] merci mult [:I], is f bune sa stii...Glazura e cea de la Brownies de care eu m-am indragostit efectiv, o folosesc la orice, iar deasupra am facut crema Darling de la plic, ca n-am oprit din crema ce-am pus la mijloc si le-am motzat [:X].


id="quote">id="quote"> Pai Aime, nu ne lasa asa cu ochii'n soare pe astia care nu stim glazura de la brownies. Ne trebe si noua niste esplicatii, retete, stii tu!!! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by TGIF
quote:Originally posted by aime

Nataliaid="red"> [pup] merci mult [:I], is f bune sa stii...Glazura e cea de la Brownies de care eu m-am indragostit efectiv, o folosesc la orice, iar deasupra am facut crema Darling de la plic, ca n-am oprit din crema ce-am pus la mijloc si le-am motzat [:X].


id="quote">id="quote"> Pai Aime, nu ne lasa asa cu ochii'n soare pe astia care nu stim glazura de la brownies. Ne trebe si noua niste esplicatii, retete, stii tu!!! [:D]
id="quote">id="quote">Reteta Aime a dat-o pe pagina precedenta deja, in al saptelea mesaj. [:)]------------------Numai bine,Natalia si VladPoze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by strumfi2004

Frumoase, frumoase toate amandinele...Off-topic:Adriana, chinezoaica din pozele tale e facuta dupa reteta Mirei postata la subiectul de Craciun?Gratiela, mamica strumfilor [hippi] "Ayla" si [bonjovi] "Nunutz"


id="quote">id="quote">Nu am facut dupa reteta Mirei,pt ca deja o facusem cand a scris Mira reteta.Am facut dupa reteta astaAdriana si-atat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...