Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

All about Constanta! (83)


Recommended Posts

http://www.dropshots.com/sinzi_ana cred ca am reusit!!!!

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga [cool] :
[url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta[/url], [url="http://new.photos.yahoo.com/copiii_din_2002/album/576460762316821550#page1"]poze[/url], [url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url] [url="http://community.webshots.com/user/radudavid"]Imagini...fotografii [/url]
[url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80065"]Atelierul Piticilor[cool][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatza neatza mai e azi cineva in campu muncii?[:D] Crix ce fata cuminte Alexia....bravo, felicitari! se vede ca e mai marisoara anul asta. hihiihi Sanzi ce mi-au placut pantalonii lui David [:D][:D] ce sentiment ciudat ai cand vezi serbare de craciun in pantaloni scurti hahahahah. pupici tuturor si o zi frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine, cam tarzior da azi am reusit si eu sa ma trezesc la 9 fara pt. ca am lasat mandra mica la soacra-mea aseara. Am intrat sa va doresc Sarbatori fericite,[pegeam]Craciun plin de bucurii si un An Nou plin de fericire. Va urez de pe acum pt. ca sotul meu lucreaza tot wk asta si de craciun si pana pe 28 inclusiv si eu o sa fiu singura cu ambii pitici si nu o sa am nici o sansa sa mai intru pe aici. Asa ca inca o data Sarbatori fericite! Aura, mamica Nicoletei(29.09.2004) si a lui Andrei(12.06.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu voi avea musafiri de Craciun si precis nu voi mai avea timp sa intru pe forum, vreau sa va urez un "Craciun fericit!" si sa petreceti cat mai bine alaturi de cei dragi. Am vazut-o si eu pe Miruna in acel filmulet, Vladis ce program folosesti ca sa pui filmul de pe camera in computer? Pe al lui Sinzi nu am reusit sa il vad. Felicitari pt. Narcisa, mama de bebe3! V-am pupat![pegeam][pegeam][pegeam] Oana , mami de Paul (3 iulie 2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunabu20020703_2_My+child+is.png"]Ticker_Paul[/url] Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Roxana, si eu sunt la munca azi! Multumim pentru vestea buna! Nici eu nu stiam si ma bucur pentru Narcisa! Sa fie intr-un ceas bun!!!!!! Multa sanatate, Narcisa!!!!!![pup][pup] Am vazut filmuletele cu Miruna (acum 9 ani) si David (la serbare). Sunt fenomenali!!!!!! Sa va traiasca si sa va aduca multe bucurii!
quote:
Originally posted by Oana
Buna. Mav, of, of, cat de iritabila poti sa fii! Comunicarea pe net implica interpretarea unui cuvant intr-o mie de feluri mai ales cu persoanele pe care nu le cunosti prea bine. Ma gandeam sa nu ma mai adresez decat fetelor cu care ma cunosc personal mai bine caci altfel risc sa fiu prost inteleasa. Cu Banica am vrut sa spun exact ceea ce am spus, adica si eu il apreciez ca artist dar nu sunt atat de innebunita dupa el incat sa fac un drum pana la Bucuresti doar pentru concertul lui. Iar cu cadourile pentru copii, crezi ca cei care fabrica jucarii pun degeaba pe fiecare jucarie grupa de varsta careia i se adreseaza? Eu nu cred ca ar trebui sa ignoram acele indicatii. Daca ii dai copilului ceva nepotrivit pentru varsta lui il vei obosi inutil inainte de vreme, eu tocmai citisem zilele trecute un subiect pe la subforumul " Scoli, gradinite, etc" in care o mamica se chinuia sa ii impuna fetitei ei de nici 6 ani care inca nu intrase la scoala sa stie adunari si scaderi de genul : 64-23 sau 52+45, etc. ceea ce chiar ca mi se pare o aberatie, cred ca trebuie sa fim foarte atenti sa nu ajungem astfel de parinti, sa nu le rapim copiilor nostri ceea ce este mai de pret: copilaria. De invatat vor avea timp sa invete toata viata. (Cred ca acea fetita cand va merge la scoala va fii plictisita la ore nu va acorda nici o atentie si va fii mult prea obosita de presiunile de acasa ale mamei ei.)
Oana, ti-am urat Liniste Sufleteasca si Sarbatori Fericite, cu sinceritate si fara pic de ironie, cu intentia de a incheia discutia, dar vad ca tu tot nu te lasi[:(].... si tii sa ma jignesti?! Care dintre jucariile lui Sebi sau care dintre cadourile pregatite pentru el, te-a facut sa te gandesti ca n-ar fi potrivit pentru varsta lui (3 ani)???? Sa nu-mi raspunzi, caci de fapt, nici nu ma intereseaza! Dar sa te apuci sa-mi faci teoria jucariilor pe grupe de varsta, mi se pare deplasat. Nu sunt datoare sa ma justific fata de tine, pt jucariile si jocurile pe care i le pun la dispozitie copilului meu. Daca ti s-a parut nepotrivit mesajul meu (in legatura cu jucariile), puteai sa-l ignori, oricum, Paul este mai mare decat Sebi si oricum nu am adus tema in discutie nici pt a cere cuiva parerea daca sunt potrivite cadourile pe care EU le-am ales pt copilul MEU, nici pt a obliga pe altcineva sa procedeze ca mine. Tu cum te-ai simti, sa ma apuc sa-ti fac si eu teoria jocului, la varsta anteprescolara (1-3 ani) si prescolara (3-6 ani)?! Pana la 6 ani, activitatea dominanta a copilului este jocul. Jocul este un mijloc foarte important de dezvoltare psihica multilaterala. In acelasi timp, jocul se dezvolta el insusi, devenind pe parcurs o forma de activitate tot mai complexa. La varsta de 3 ani, copilul are o oarecare experienta de viata, care ii permite sa treaca de la faza repetarii stereotipe a aceleiasi actiuni, spre un sistem de actiuni in joc, in jurul unui subiect. Prin joc, se dezvolta toate procesele de cunoastere: senzatiile, perceptiile, limbajul, gandirea, memoria, atentia, imaginatia, afectivitatea (expresiile emotionale), vointa, deprinderi si obisnuinte, interese si aptitudini, etc. Vrei sa mai spun?! Sa stii ca am cunostinte temeinice despre psihologia copilului, am studiat intens subiectul, atat in facultate (unde am luat -din prima- examenul oral, cu nota 10, desi multi dintre colegii din an, s-au chinuit cu el vreo 3 ani!), cat si dupa ce am devenit mamica. Chestia cu "vor avea timp sa invete toata viata", este o prostie. Omul invata de la nastere si pana moare. Prin joc, copilul invata (la momentul potrivit, in functie de ritmul lui de dezvoltare, atunci cand el este pregatit!), chiar daca vrei tu sau nu sa amani sau sa grabesti "momentul invatarii"! In ceea ce priveste "rapirea copilariei", si-au mai pus si altii intrebarea aceasta, dar au avut bun simt si au deschis un subiect separat -instructiv si constructiv- pe tema asta (tot respectul meu![flo]). Insinuarea ta ma jigneste si asta nu pt ca sunt eu "iritabila", ci pt ca este total nepotrivita in acest caz! Toate acestea fiind zise, am sa cer scuze celorlalte mamici care scriu/citesc la acest topic, in cazul in care considera cineva ca am depasit limita bunului simt! [flo][flo2][floare3] Daca puteti sa ma acceptati printre voi, e ok. Daca deranjez pe cineva, doar sa-mi spuneti si am sa ma retrag. Intentiile mele sunt bune, nu doresc sa starnesc conflicte virtuale, imi pot folosi mai bine timpul, cu familia mea. [pegeam] SARBATORI FERICITE TUTUROR!!!!!!!!! Vic & Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici! Sunt in concediu!!! Adica nu prea am timp de DC [:D] A trecut si serbarea Mariei. A fost frumos, exceptand imbulzeala parintilor. Copiii au rezistat eroic la doua serbari, una dupa alta, cu doua costumatii. Maria si-a spus foarte frumos poeziile, tare si clar. Cel mai frumos, dupa parerea familionului care ne-a insotit [bang]. Eu i-am uitat pantofii acasa si in timp ce o schimbam am inceput sa dau telefoane, sa imi cumpere cineva si sa imi aduca urgent pantofi albi... I-a cumparat mama niste pantofiori, care au strans-o saracuta, dar nu a zis nici pas! La Mos Craciun a fost extrem de emotionata. Avea scaunelul chiar langa el, dar nu a plans, a vorbit frumos cu el, c emai sunt impresionata. Stefan a alergat in permananta cate doi adulti insotitori [:D] prin toata gradinita. A stat putin la serbare, dar la un moment dat am auzit (din fundul salii [:D]) un "a o pate!!!" adica faceti-mi loc, ca m-am plictisit. Am crezut ca fiind mic nu o sa sesizeze ca el nu primeste cadou, dar l-am subestimat, ca a pus un botic si spunea ca lui Mosul nu i-a adus "nimic". Mititelul, pe el il tot sar de la cadouri! Chiar imi facea o colega observatie ca il defavorizez. Eu o sa fiu prin zona si cred ca mai scriu pana la Craciun, dar va urez de pe acum Sarbatori cu bucurie! Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/my_photos"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia ce fata super este Maria, bravo! doua serbari...si poezele...asa mai da! asteptam cu nerabdare pozele! Alina cred ca ai luat cam in tragic ce a spus Oana...hai, linisteste-te ca nu vrea nimeni raul nimanui. si tu ai fost mult mai agresiva ca ea....parca era vorba ca discutia este incheiata. ne spunem opiniile, nu suntem de acord cu ceilalti, e normal, de aia e forum. asa ca va rog frumos incheiati subiectul, doar se apropie Craciunul, ok?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut si noi serbare la scoala .Am luat-o si pe Mariuca.A fost foarte frumos.Ca de obicei copiii minunati. Cornelia bravo Mariei!!Abia astept sa vad si pozele.[pup] cat despre ce s-a scris mai sus ...neplacut din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa ne gandim si la ceilalti care intra sa se relaxeze si sa creeze un ambient cat mai placut.eu stiu ca aici criticam uneori idei nu persoane si daca unii avem probleme care ne macina nu trebuie sa ne descarcam pe altii. Apropo de jucarii.. chiar m-am lovit de aspectul pus in discutie si uneori mi-am pus si eu problema pe care oana ne-a impartasit-o. Asa ca sfatul meu de mamica si de prietena cum ma consider fata de voi este sa fim mai buni si sa ne bucuram de ce avem mai drag langa noi nu sa cream polemici.e foarte usor sa stricam ceva frumos dar e mult mai greu sa reparam. va pup si va doresc spor la pregatiri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...