Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sotul va insala


Recommended Posts

quote:Originally posted by LORELAI ANCA MORARIU

 

vinovatul sa "plateasca" pe viata... munca-munca-munca si iara munca! Cred ca mai mare pedeapsa ca asta nici nu ar putea sa aiba! m-


id="quote">id="quote">

 

off topic: pe HBO e un serial ( Big Love...) despre viata unui tip care are trei neveste ( e mormon), multi copii si trei case de intretinut...Dupa parerea mea omul este epuizat, il pindeste infarctul dupa fiecare colt.

Desi nevestele au facut o lista si l-au impartit (aproape in mod egal[:D]), e o lupta acolo...Daca as fi barbat, n-as rezista nici 3 zile cu atitea pe cap...

Dragut e ca intr-o scena in care un prieten al lui (tot mormon) care are si el tot 3 neveste, ii spune ca "se vede cu cineva" si urmeaza sa si-o ia pe a patra, pe fetele lor apare o mare fericire si tipul incepe sa-l felicite : "wow...ce bucurie, ce incintare ca esti pregatit pentru a patra, le-ai spus "fetelor"??!"... [:-)))]

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Avalon
quote:Originally posted by Leta
quote:Originally posted by ymcarMy life stinks
id="quote">id="quote">Off topic: why does your life stink? M-am intrebat adesea cind ti-am vazut postarile. Desigur, daca poti/doresti sa ne spui.Leta [titanic] si un bebe poze 2005poze 2006
id="quote">id="quote">Am si eu aceeasi curiozitate...
id="quote">id="quote">Well... poveste lunga si complicata. Personal nu as avea nici o problema sa o astern pe aici, dar mi-e clar ca altcineva nu ar fi manifesta aceeasi deschidere. Si, ca urmare, ma abtin.Oricum, nu vad la ce ar folosi. Ar iesi unul din subiectele alea super-controversate si aprinse. Poate unii ar trage niste concluzii, dar pe ansamblu cred ca ar isca doar o cearta generala.My life stinks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

as inchide ushor usha, sperind ca nu m-au observat...as deschide gazele si as pleca sa-mi plimb copilul.Elise


id="quote">id="quote">Doamne Elise,mi-ai placut!Am vazut si eu filmul cu mormonii...Efectiv nu inteleg cumm poate dura aceasta religie ,comunitate?! Ma refer la aspectele practice...vad ca ii deranjeaza chiar si pe traditionalisti.E cumva un deficit de barbati in zona?Referitor la subiect:care-i problema?Sa se disteze ca viata-i scurta!Nu poti sa tii pe cineva cu forta linga tine!dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Elise, gresesti. si te iert [:D]

Dealtfel in_trecere, ca poveste, a spus ceva in care toate lumea era fericita si nu avea deloc motiv sa zica ceva de o viata imputzita. Pe langa povestea careia i s-a acordat prea multa atentie a mai spus si multe lucruri de principiu si care explica de ce viata multora pute. Si care in parte mi se aplica si mie, asa cum se aplica si altora (aceleasi sau altele, ca ea a dat multe cauze, tipuri de probleme etc). Din pacate, umbrite de mareata poveste, toate astea au trecut mai neobservate... plus ca.. de, cum sa mai acorzi atentie cuiva care se apuca sa posteze asemenea poveste, nu?

 

Dar hai sa ne intoarcem la subiect, ca il facem varza... si de-abia au fost cateava raspunsuri, e pacat.

 

My life stinks

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da!!!

 

Si mi-a spus-o el cand era la mii de km departare si mi-a spus si cu cine: cu prietena mea cea mai buna cu care s-a si casatorit a doua zi dupa divort!!!

 

Credeti ca m-am dus la ea sa-i spun ceva, sa o iau de par? NU! Cand esti efectiv pus in fata acestei situatii reactionezi altfel!!! Eu am preferat sa fiu demna, am suportat privirile pline de mila si condescendenta cu fruntea sus, divortul la fel si vreau sa va spun ca sunt mandra de mine!Si tot timpul cand am sa-mi aduc aminte de asta asa ma voi simti!

 

Asa ca un sfat personal pt cei care ajung intr-o asa situatie:pastrati-va calmul si demnitatea !!! Nu sunteti nici primii, nici ultimii!!!Timpul trece si vindeca ranile!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile am citit un banc un banc pe tema asta pe un site din UK. Mi se pare super realist si ilustreaza ce as face eu.

 

El zice malancolic:``Mai tii minte cand eram tineri; nu aveam casa, nu aveam bani si nici nu aveam nevoie... Ne plimbam cu autobuzul fara bilet ca sa facem economie... Cand iti vedeam formele perfecte, carnatia tare nu-mi mai trebuia altceva. Acum am realizat multe: avem o casa mare cu tot ce ne trebuie, 2 masini, pat king size dar nu mai suntem aceiasi.``

Ea raspunde:``Incearca numai sa-ti gasesti pe cineva cu forme perfecte , carnatie tare si o sa te gasesti in aceeasi situatie: fara casa, fara masina...o sa mergi din nou cu autobuzul ca sa faci economii...``

 

nume

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca, in primul rand, daca m-ar tine puterile, i-as trage cateva suturi domnului. Ce naiba, ce barbat e ala sa nu aiba unde regula si el, de trebuie sa vina la mine acasa?

Apoi...nu stiu. Dupa inspiratie...

 

poze multe cu noi[foto]

Ana a implinit un an[foto]

Vara lui 2006[foto]

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ymcar

Gata, asta a fost?!?!?! Nu mai zboara lingurite ruginite, tigai, drujbe robineti de gaze deschisi si alte cele p-acilea?! [:(]My life stinks


id="quote">id="quote">Dar de ce intrebi, incepuse sa iti placa imaginea creata?[:D]Alina[cit] si printul Rares[pirat]Pozele noastreCand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...