Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cluj rulz!-Prietenele lui Mos Craciun (65)


Recommended Posts

Salutare fetelor, am sosit si eu intr-un tarziu acasa, plecata de azi dimineata! Intr-adevar si eu am o saptamana nebuna, parca toate s-au adunat si parca toate trebuie sa le fac in 5 zile. Mai intai servicul ma omoara, acum la sfarsit de an e muuulta treaba, recuperam ce n-am lucrat tot anul, trebuie sa imi fac analize pentru preschimbarea permisului de conducere, trebuie sa merg la politie sa il fac pe cel nou, mergem la Mosu la Casa Armatei miercuri, joi avem serbare, mai sunt si prajiturile pe care mi le-am propus sa le incep a le pregati de joi, cel putin fursecurile, apoi mancarea cu aperitivele, ciorbele, intentionez sa fac doua una de burta si alta de gaina cu galuste pentru copii, apoi sarmalele si friptura, ca sa nu mai spun ca mi-am lasat pe vineri caltabosul de facut in ideea ca se strica pana la Craciun. Asa ca... ma asteapta treaba multa si alergatura pe masura... nu stiu cum fac cu mosul si serbarea lui matei ca si miercuri si joi spectacolele au loc de la ora 10 dimineata, nu stiu de ce or fi pus asemenea ore imposilbile, totusi pentru Matei e bine, dar pentru Luca nu e prea bine ca inca mai doarme doua somnuri si va fi obosit frant. Baietii sunt bine acum , multumesc lui Dumnezeu, dar sper ca nu a luat Matei iar ceva viroza sa rateze serbarea ca as muri de ciuda. STANCA- [flo]mersi, am sa te sun maine ca azi e cam tarziu... scuze, dar numai acum am vazut mesajul! Il voi inscrie chiar daca mama protesteaza nasol. Nu stiu cine il va scoate la 12, dar mai vad eu pana atunci![pup] ROXANA MICA[pup]- ce face brotacica? ce ii fac mucii? iar ma gandesc la fetita mea... sunt complet nebuna! Nu prea ma pot concentra la nimic! Azi dimineata m-am sculat de la ora 5 si am mers la calculator si direct pe DC la stii tu ce...[zid] SVETY- eu spun sa ii dai mezel, dar numai ocazional si de buna calitate! Cat se poate ca toate sunt nasoale! Si mai ales de pui sau de curcan! Si eu i-am dat lui Luca dar numai de vreo doua ori si atunci in pizza, sunca de pui! Nici Matei nu mamanca mezel ca nu prea mancam noi... evitam ca sunt prostii si nesanatoase. Mai bine o slana!he he he![:p] ROMANA , MATEI(04.07.2003) si LUCA (28.08.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am uitat sa va spun ca sunt atat de suparata pe Imunogrip incat imi vine sa arunc sticla ramasa... in cursul tratamentului cu Imunogrip au facut copiii mei cele mai urate viroze, (de fapt chiar gripa) de cand sunt ei... asa au rectionat de nasol parca ar fi fost crescuti in ceva comunitate somaleza... 10 zile de febra...!!! Cu tot cu Imunogrip![V] ROMANA , MATEI(04.07.2003) si LUCA (28.08.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Svety cred ca nu tu decizi ce sa ii dai.Stii foarte bine ca organismul lui Dani iti spune daca e bun sau nu.Eu de exemplu ii dau lui Razvan mezeluri dar abia de anul asta.Dupa 1 an i-am dat ocazional.Acum am facut la ai mei un carnat cu vita si porc un deliciu.Lui Razvan ii place la nebunie si prefer sa il dau asta ca sunt sigura ce e in el ca doar eu l-am facut cu mana mea.Daca vrei sa schimbi doctora e mai bine sa te duci la ea cat e "pace" ca tare nasol e sa schimbi cand e bolnav copilul.E decizia ta sa nu crezi ca insist ca si asa nu castig nimic[:D] Ioana astept sa ma suni.Harnica esti draga mea.Felicitari! PS: a propos de mezeluri tocmai am descoperit o sunca presata foarte buna(a se nota ca mie nu imi plac suncile deloc[:D])de la medeus.E tare gustoasa. [url="http://community.webshots.com/user/ubi19"]Razvan(07 martie 2004)[/url][testoasa] si mami[vampa] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana, acu' nu stiu daca sa iti trimit [pup] sau [duel] oricum, esti o dulce ca intotdeauna [olala] [flo] pupam baietii frumosi sa se faca bine pe cand vine mosu' [pup] alexa e mult mai bine. mucii sunt pe duca !!!!!!!!! din nou mentionez, datorita tie si lui stanca ! va sunt etern recunoscatoare !!! [asia][asia][asia] fug ca am tone de treaba !!!!! fii'mea se joaca cu strabunica'sa, care a venit in vizita, asa ca profit sa ma relaxez... prin munca [bang] va pup !!!!!!!!! [copil] alexa si mami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna gagici, v-o fost dor de mine? io am avut niste zile asa tumultoase de nu mai stiu de mine, is rupta, mai vin maine la servici si apoi imi iau concediu.sa ne tineti pumnii maine sa ne bage gazu' sau gaze[:D].ca atunci incepem sa ne mutam deci voi fi si mai varza... serbarea a fost super , fulguletul nostru a recitat si cantat in englez de mama focului, a si dansat, o sa pun si pozici. erau la serbare un milion de copii raciti rau.azi mi s-a trezit si a mea infundata, ineitabilu se produce ca eu bolesc de o luna colegii toti raciti, ce mai... mie mi-a trecut gatul dar tusesc, musai sa ajung la un dr . bb sper ca e bine, vineri mergem la eco, se misca de mama focului!! no va pup pe toate o sa revin Cristiana [gravi]si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori si 4 luni) [url="http://photos.yahoo.com/thea_alexia"]Thea Alexia[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristiana_gavris/album?.dir=/a221re2"]noi si Roma 2006[/url] [url="http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0"]la mare 2005[/url] [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=531"]nasterea papusii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bine, sunt aici pe aproape dar nu prea am chef de povesti. La noi e curat [:D] deci nu mai trebuie facut mare lucru, mancare si prajituri facem doar pt noi si 2 musafiri deci scapam ieftin. Maine am si mobila de bucatarie si ... gata-i casa! De ieri sunt in concediu dar azi inca lucrez ceva in birou. Florina si Roxanicea, unde sunteti? Nu stiu nimic de voi si tare as vrea! Cristiana tinem pumnii sa petreceti frumos Craciunul la voi acasa. Sigur am uitat ceva dar am o scuza, sunt cea mai batrana din gasca![zz] P.S. - in Grigorescu exista magazinul alimentar cunoscut generic "la Muresan" unde sunt preparate din care facute acolo, proaspete si fara conservanti. Nu au ambalaje atragatoare dar sunt bune. Am incercat noi rulada din piept de pui (chiar se simt / vad fasiile de piept), cremvursti, pastrama de porc. ... cu inalte calificari de nasa si matusa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa-boxa!! ce-i cu tine? unde sunteti de Craciun? Creola!! nici tu n-ai mai iesit la rampa de mult, haide!! Sa va spun si ca fina Smaranda a fost la primul ei concert la 5 ani jumate. La Stefan Banica Jr. a carui fana infocata este. I-a placut la nebunie, a cantat, a dansat ... tot tacamul! ... cu inalte calificari de nasa si matusa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor cele doua campanii de Mos Craciun s-au incheiat si puteti citi despre asta pe prima pagina.Vreau sa va felicit si sa va multumesc celor care au participat.Sper din tot sufletul sa repetam actiunile. Simona fain ca sunteti in sfarsit asezati la casa voastra.Spor la bucatarit.Si mie mi-ar fi placut sa merg la concertul lui Banica. Cristiana tinem pumnii sa vina gazul.Sper sa vii cu vesti bune de la eco. Dara ce mai faci? O seara faina va doresc [url="http://community.webshots.com/user/ubi19"]Razvan(07 martie 2004)[/url][testoasa] si mami[vampa] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralucames
[hopsieu] Am avut o noapte grea si lungaaa..... s-a trezit gaza de doua ori cu dureri de burtica, a facut scaune moi rau, dar numai pe olita... in scutecel nu mai vrea... Acum doarme dupa ce a papat umpic de supa de morcovi cu galuste... ca nimik altceva nu a vrut... medicam. nu i-am dat decat nurofen alternat cu panadol, iar in gurita badijonari cu Aftolizol... abia vrea sa stea, mai mult "fortat" (pun in ghilimele pt. ca nu o kiar fortez, dar ii explic pana ma lasa-greu)... pt. diaree i-am dat smecta-cu ceai, pe care la 15 minute l-a varsat[bang] Sper sa ajung azi la dr. Avram Vasile la interservisan, ca ma ucide gandul ca poate fi de rau... (ea nu s-a mai manifestat asa la virusi... dar cine stie ...) Stiti cumva cat costa o consultatie si daca este medic bun???[?] Sa stiti ca-mi sunteti de ajutor cu sfaturile si gandurile voastre, multumesc[floare3][flo] Va pup si va doresc o zi frumoasa!! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralucames/album?"]minunea vietii mele[/url]
salut...sunt si eu o mamica din cluj...si noi maine mergem la dr avram la control...mie mi se pare un medic foarte bun, consultatia costa 400.000 lei dar te mai cheama dupa aceea la control si nu mai tb sa platesti... sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara/noaptea gagici! Am scris un mesaj pe care l-am pierdut... Ce ciuda mi-e! Hai ca-l mai scriu o data. Am avut si noi serbare, a fost Zana Zorilor (bine ca nu ne-au furat hotii si rochita...). Tare draguti au fost, serbare frumoasa, copii cuminti care si-au spus poeziile... Uitati si niste pozute (Daria e cea cu rochita infoiata roz jos cu crem sus) http://new.photos.yahoo.com/dana_birtas/album/576460762378844553 Va mai scriu, acum mi-e somn! Va pup pe toate! Dara si Darisor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...