Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)


Recommended Posts

Salutare!

 

Am avut o zi buna ieri, pentru azi imi programasem sa-i refac analizele la sange copilului...M-am gandit sa-l sun si pe tatal lui, sa vina sa-l incurajeze.Cica nu, nu pot am o alta treaba.Vorbeste si cu copilul si -i zice ca o sa vina alta data la el.Dimineata nu voia sa coboare din pat, ca il asteapta si pe tatal lui, sa mergem impreuna.Trecem pe la bancomatul din curtea Politiei, sa scoatem bani, cand il aud pe baiat "Merge si tatal meu la Politie!".Imi ridic ochii si vad ca la 30 m era tatal lui cu prietena.Incetinim mersul, sa nu-i ajungem si sa-i deranjam din imbratisari.

 

Episodul 2. La laborator, doua asistente se chinuie sa-i recolteze sange. Il inteapa in doua vene, schimba doua ace, copilul tine mana nemiscata si nu zice decat "Gata, dna doctor!". Le zic ca renunt,imi iau copilul si plec.

 

Mai tarziu ma tot suna tatal lui, ca de ce sunt nervoasa si n-am chef de vorba? De ce oare?

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 302
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am vazut si eu niste documentare pe tema incalzirii globale. Unul din lucrurile care m-au frapat a fost faptul ca, daca in momentul asta s-ar inchide toate fabricile care polueaza atmosfera, efectele poluarii vor mai fi simtite inca 100 de ani de-acum incolo, poate si mai mult. Ceva ar trebui sa se faca, dar oricum ne vom indrepta spre acelasi deznodamant, mai devreme sau mai tarziu. Noi, ca persoane simple, cred ca tinem cont de niste lucruri, dar cei care detin cu adevarat puterea, fac ceva?

 

Brenda, nu inteleg cum vine asta... cum sa ai note, cand n-ai dat examenul? [alcool] Cred ca ai iesit deja, sa ne spui cum a fost. La mine sunt lejere, la distante mari unul de altul, ma intind pana la sfarsitul lui martie.

 

Cati, asta va fi placa pe care o va pune mereu... "nu pot, am treaba". Pana acum putea si venea pentru ca nu avea pe nimeni, de-acum pune altceva pe primul plan. Dar nu te supara, asa sunt barbatii, cand nu mai locuiesc cu copilul, se racesc, isi construiesc o alta viata. Asta e, n-avem altceva de facut decat sa mergem inainte.

Bietul Raducu, cat l-au mai chinuit desteptele-alea! Ce Dumnezeu, parca n-ar mai fi luat sange pana acum! [xx(]

 

Yagmur, aveti grija de voi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alma

 

Cati, asta va fi placa pe care o va pune mereu... "nu pot, am treaba". Pana acum putea si venea pentru ca nu avea pe nimeni, de-acum pune altceva pe primul plan. Dar nu te supara, asa sunt barbatii, cand nu mai locuiesc cu copilul, se racesc, isi construiesc o alta viata.

 


id="quote">id="quote">

 

Nu e adevarat ca asa sunt barbatii. Si exa mea face de multe ori la fel. Cand esti la inceputul unei relatii, probabil te doare putin in cot de restul lumii, chiar daca e vb de propriul copil. La urma urmei, nu moare nimeni daca ex(a) nu poate veni in momentul respectiv.

 


"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."

Alfred Capus

id="size1">

 

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am plimbat azi prin oras,pe vremea asta frumoasa de primavara si mi-am luat bilete la teatru,la "Revizorul",cu stefan Banica si George Mihaita.....

 

Abia astept....pe 18 ma duc,cind o sa aiba bebelina lui Marce 2 zile.....

 

BRENDAid="purple">

 

[*]Un fulg pentru seara de Craciunid="red">[*]

 

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAIid="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Ioana si care mai vrea sa stie despre Sex and the city:

Carrie crede ca va avea o relatie reusita cu rusu si el o convinge sa renuntze la NY si sa plece cu el la Paris. Aici ei nu-i prea place ca nu are ce face, da' gaseshte niscai fani care i-au citit cartea si care o invita la un moment dat sa iasa cu ei in orash. Taman in seara aia avea si rusu' o expozitie. ea se duce cu el, el o ignora, ea pierde intilnirea cu fanii, ea reproseaza, el o pocneste, ea iese si se intineshte cu Big si ii zice sa o duca acasa.

Sam ramine cu Smith si dupa ce face tratamentu pt. cancer e ok...

Charlotte si al ei cauta un copil sa-l infieze dupa ce ea tot face tratamente si nu poate. pierd un copil prin agentie, da' apoi gasesc altu' si ishi dau seama ca primu' nu era pentru ei....

Miranda se marita cu Steve si se muta in Brooklyn si totul e ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.Nu am apucat sa citescce ati mai scris. Noi incercam sa ne revenim din gripe si rubeola. Am inceput din nou la birou si nu apuc nici sa respir. Am mai avut si 2 decese in familie asa ca sunt capie. Dar imi e tare dor de voi. Am lucrat asa de mult si acasa in ultimul timp incat ma ustura ochii si cand clipesc. Parca as avea nisip. Bebe ia in greutate din nou, l-am trecut pe vitamine si fier si vad ca e ok. Incerc sa mai intru diseara de acasa, ca nu am avut nici net.Va mai povestesc pe seara ce s-a mai intamplat pe la mine. Si cum luna asta pe 18 eu fac 32 si bebe pe 27 face un an, am promis ca intre aniversari o sa umblu mai mult beata. [:D]Poate atunci o sa apuc si eu sa scriu mai mult. Va pup mult si va doresc tot ce e mai bun.

 

Beautiful young people are accidents of nature. Beautiful old people are works of art.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...