Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii nu gandesc in nuante?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca barbatii care nu disting " nuantele" sunt destepti , atunci pictorii cum sunt?[:D]Care este diferenta dintre grena , sienna si ocru?( intrebare STRICT pentru barbatii de pe DC[:D])In ceea ce ma priveste , mie imi place viata " in culori" , dar , ca sa fiu echidistanta din punct de vedere artistic , si sa tin , macar o data in viata , si cu barbatii , eu ador , de exemplu , fotografiile alb-negru ( desi , de fapt , mai mult alb-sepia , dar iar intru in subtilitati...[bang])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu generalizam. sint barbati si barbati. al meu nu are probleme cu gri si bej si stie chiar si diferenta dintre grena, sienna si ocru. si nu e pictor ci inginer. cind ajungem la comunicare ii place insa sa vada lucrurile in alb/negru[:D].

 

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)

****pt. poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala)****

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii au mai mari probleme in general la a diferentia culorile. Exista o boala, daltonism, care se intilneste la barbati, si care ingreuneaza diferentierea intre rosu si verde. Sotul meu are aceasta boala: vede gri in loc de roz si verzuliu. Mi-a luat un stilou, el credea e ca e rosu, ei bine e maro-ruginiu (total departe de rosu pt ochii mei). Daca pata de rosu si verde e mica, nu le deosebeste pe fondul general (de exemplu semnalele pe mare).

 

Saracul merge cu mine in toate muzeele de arta in care imi tacaneste mie sa intru, desi el pierde f mult...[cool].

 

Sunt unii oameni care pot diferentia insa multe nuante, mult mai multe ca un om normal.

 

Asa ca lasati-va barbatii in pace, daca nu deosebesc bej de gri. E inca bine daca nu au fost cit pe-aci sa cumpere o caravat roz crezind ca e gri![cheers]

 

 

------------------

 

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Lorelai

eu zic sa nu generalizam. sint barbati si barbati. al meu nu are probleme cu gri si bej si stie chiar si diferenta dintre grena, sienna si ocru. si nu e pictor ci inginer. cind ajungem la comunicare ii place insa sa vada lucrurile in alb/negru[:D].


id="quote">id="quote">Cam asa este. De fapt, este prima oara cand aud ca barbatii au astfel de probleme. Eu nu cunosc niciunul sa sufere de asa boala.poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto]Vara lui 2006[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza ca esti barbat.... d'aia.

Eu de exemplu, de cand am inceput sa citesc acest topic, ma gandesc cu ingrijorare la ce cravata sa-mi cumpar, am primit oferte pe net si sunt atatea nuante "begri" [:-)))] incat am zis ca o las balta si am sa cer consultanta pe aici.

Totusi trebuie sa remarc faptul ca, autorii magazinului virtual au fost prevazatori cand au scris culorile macar, si ne ajuta sa nu ne facem de ras, dar am sa-i critic ca nu au precizat nimic nuantat despre nuante ceea ce denota o lipsa crasa de gandire nuantata. Precis sunt barbati![:D]

Mai mai...

 

Marius Pernes

www.marius.rdsor.ro

Decembrie 2006

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...