Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce fel de prieten?!?!


Recommended Posts

quote:Originally posted by blue eyes
quote:Originally posted by dianaintruder

daca mi-ar marturisi un amik ca este homosexual cred ca ash fi prima care l-ar intreba totul despre: cum e sa fi asha , cum simte, ce face...


id="quote">id="quote">Eh, si cu tine!!!! Depasesti niste limite! [zid]Sunt alte lucruri pe lumea asta despre care poti vorbi cu un prieten homosexual. Chiar crezi ca ar fi necesar sa-l intrebi ce inseamna a fi homosexual[?]_______________________________________________________________________________O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.id="blue">___________________________________________________________________________________Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!id="brown">id="size1">Annais[:D]
id="quote">id="quote">Io-s curioasa de fel si nu l-ash intreba cum face prostii ci cum se simte in pielea lui, ca mi-e greu sa cred ca se simte suta la suta barbat sau suta la suta femeie, si cred ca ash avea ce invatza de la un om care gandeshte altfel, si fi sigura ca oricui ii place sa vb despre sine, mai ales cu cei care prezinta interes pentru discutzii de gen.Cred ca in primul rand l-ash ruga sa ma faca sa intzeleg, sa accept astfel de vietzi, ca cine stie ce inclinatzii vor avea copiii mei si poate ca experientza lui sau ei, a prietenei/prietenului nu strica sa fie cunoscuta de mua.diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am alt punct de vedere referitor la aceste discutii. Chiar daca suntem open minded, e totusi un subiect delicat. Parerea mea. Nu cred ca un homosexual ar fi incantat sa i se puna intrebari directe despre ce simte (sufleteste, clar! [:D]). Sau oi fi eu prea putin curioasa/ofensiva.

Am un prieten homosexual dar nu l-am intrebat niciodata despre viata lui. El mi-a permis sa vad un picut in lumea de homosexual cand mi-a povestit din propire initiativa anumite aspecte, dar numai cand a simtit el ca e momentul.

Am aflat mai multe despre viata unui homosexual cand am citit biografia lui Freddie Mercury.[roker]

 

_______________________________________________________________________________

O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.id="blue">

___________________________________________________________________________________

Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!id="brown">id="size1">

Annais[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca as continua prietenia, iar sotul meu nu cred ca ar avea ceva impotriva. Generatia de azi invata incet, incet sa accepte aceste fapte.

 

Eu insa, vreau sa adaug o intrebare?

Cum ai reactiona daca copilul tau ti-ar marturisi intr-o zi ca este homosexual?

 

Ne facem atitea planuri si visam atit de departe pentru copii nostri, si uite ca exista inca un lucru care face visele noastre pentru copii nostri sa fie mai greu de realizat...

 

Sivi - mami de doua printzeseid="purple">

Shirly [flo] (12.09.1999) & Danielle [flo] (27.03.2003)

( poze mai vechi si mai noi )id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by silvana.ady

 

Eu insa, vreau sa adaug o intrebare?

Cum ai reactiona daca copilul tau ti-ar marturisi intr-o zi ca este homosexual?

 

 


id="quote">id="quote">

 

ahhhhh.... cred ca m-as duce in baie si-as incepe [bang] apoi o sa ma intreb unde am gresit....[alcool] ...dar dak asta este alegerea lui, ce-o sa fac, sai bag femei pe gat cu palnia....as aprecia mai mult faptul dak miar spune direct, si nu as afla de la altii, sau mai stiu eu ce, sa-l descopar in pat cu altul....

si normal intrebarea fireasca....a facut-o din curiozitate sau asa a simtit el/ea

 

cik asta ar fi o chestie legata hormonal....legata de pitici astia far' de care nu putem sa traim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ar putea un parinte sa-si reproseze faptul ca copilul lui este homosexual. Eu cred ca m-as simti ca si cum ar cadea cerul pe mine (la inceput), dar l-as accepta asa cum este ca iubirea nu se sterge de la asa ceva. Mai ales ca, asa cum zicea Annie, se pare ca este o chestie genetica, nu prea ai cum sa te lupti cu chestia asta, iar educatia nu ajuta.

 

Avem niste prieteni buni de familie care au aflat ca fata lor este lesbiana. O cunosc si eu - o tipa de nota 10. Au suferit mult, dar s-au impacat cu ideea si o accepta asa cum este. Traieste acum cu prietena ei si au infiat un copil...

 

Sivi - mami de doua printzeseid="purple">

Shirly [flo] (12.09.1999) & Danielle [flo] (27.03.2003)

( poze mai vechi si mai noi )id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...