Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In ce fierbeti mamaliga ?


ingridnen

Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu am tuci, am o oala cu peretii mai grosi pe care o las la inmuiat cam o zi dupa.

 

Am facut chiar azi mamaliguta si de tare multa vreme vreau sa intreb ceva: cum o faceti domne' fara cocoloase? Ca mie de ceva timp doar "specialitate" cu cocoloase imi iese. In aceeasi oala, deci nu de aici mi se trage.

..deci pun apa cu sare la fiert, cand clocoteste adaug malaiul si amestec. Am incercat si sa-l pun in ploaie si tot odata, acelasi rezultat buclat am. O fierb cca 10-15 minute. Ce gresesc?

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind pui malaiul ( in ploaie sau nu .. nu conteaza) amesteci cu telul ala in forma de para. Dar numai cit e inca cremoasa ( cind simti ca e destul de tare nu continui cu telul ca se rupe ), se amesteca si nu se formeaza cocoloase, apoi amesteci numai cu lingura de lemn ... daca ai "omorit" cocoloasele la inceput mai incolo nu se mai formeaza altele deci stai linistita .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariussimiuc malaiul e din magazin, nu prea am rude la tara.

Crista, eu o mestec doar cu lingura de lemn, nu am mestecat-o niciodata cu un tel in forma de para.

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...