Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava 14- Sarbatori in Bucovina!!!


Recommended Posts

Am si eu o intrebare pentru mamicile care au copii la gradi (si nu numai): din ce luna se fac inscrierile? As vrea sa o dau pe Alexia la gradi de la 2 anisori si nu as vrea sa pierd "startul", mai ales ca anul trecut au fost probleme din cauza cererilor prea mari. Si inca ceva... aveti vreuna dintre voi copilasi care merg la "Sf. Ioan cel nou"? Poate s-a mai discutat dar nu stiu unde sa caut[flo]. Oana, mami de bebish Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 291
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by eveline
Adinag.....sa vezi faza: eu sunt nascuta in '74....si am facut clasele 1-4 la Gen 1, si 5-8 la Gen 3....se poate sa fii cu un an mai mica in generatie ca mine dar se poate sa fii in aceeasi generatie chiar daca esti nascuta in '75....si amandoua am migrat de la 1 la 3....poate ne stim. Ia sa pui tu niste poze sa te vedem si pe tine si pe puiutul tau! In rest va poftesc la cafeluta si va urez o zi minunata! Ana si Bianca-iubita
Eu am inceput scoala la Gen. 1 in '82, invatatoare am avut-o pe madame Popescu. La Gen. 3 am fost in clas E, diriginta era Dna Rugina. Banuiesc ca ai fost totusi un an inaintea mea, ca eu tot la 7 ani am mers la scoala. Heheee... Intalnire de scoala :-)) Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by turtita fermecata
'neata! Mai fetelor, da' ce-i aicea, adunare de la Generala 3? Ca si io tot acolo am terminat. Eveline, tu erai, parca, cu un an scolar inainte. Eu am reusit sa dorm oleaca mai bine asta noapte, ca in cele de dinainte... Dar Ilinca parca, parca e ceva mai bine. Si chestiunea arzatoare a zilei e ca vreau alt servici, aproape orice altceva in afara de contabilitate (Eveline stie de ce...[alcool]). Eu profit de faptul ca e gata cafeaua si ma duc s-o beau. O zi buna, buna!
probabil ca noi am fost in acelasi an??? cine stie, poate te si cunosc, dar la cate clase paralele erau... Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by megbeng
acum vin de la ASP...tantile de aici nu stiu nimic, am umblat pe la 3 "camere", de la dna rozi la dna buzi, la dna fufi, etc... cica nu s-au mai confruntat cu o situatie de genul asta..si mai bine sa merg la primarie sa intreb [:-)))] [q],..rasu'-plansu', ce sa mai! mama intrebase in decembrie in SV si acolo lumea e mai binevoitoare pe la DSP mai si cunostea pe cate cineva, au cautat, s-au interesat,..si acolo i s-a spus ca as beneficia si de CIC cu indemnizatia aferenta...da au mai scos o teorie nush ce, ca ar trebui sa nasc duap 30 de zile de la intrarea in vigoare a contractului, etc...sunt cu creierii varza, va rog sa ma credeti! nu mai inteleg nimic! apoi o sa mai fie si distractia cu alocatia si declarat copilul..eu nasc in sect 5, in buletin stam in 1, de-adevaratelea stam in 2 deocamdata...unde depun cererea de alocatie? acolo unde declar copilul sau unde am adresa in buletin? am intrebat pe forum la legislative si nu am aflat ceva prea clar..mai degraba spre NU decat spre DA
[url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev048pr___.png"][9cer]vine bebe![9cer][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]

pai mi-ai facut si mie capul calendar, saraca de tine! sper sa se rezolve totul! iti tin pumnii!!! Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis]A NASCUT RAMONAA!![mamica][bis][bis][bis]
sa fie intr-un ceas bun, sa fiti sanatosi cu totii, te asteptam si pe aici dupa ce te liniststi un pic! iata mesajul ei de la mamici: "Buna seara! Pe scurt ca nu prea am cum mai mult, am nascut pe 05.01.2007 ora 3.50 A.M. o fetita, Larisa, natural, fara anestezie, 3500 g, 50 cm, scor Apgar 9. Durata "operatiunii" cam 2 ore. Va povestesc eu cum am intrat direct pe masa de nastere si formele de internare le faceau din mers. (eu stau la 3 minute de spital). O corectie, "operatiunea" insemnanad de fapt tot travaliul si nasterea (care a durat propriu zis vreo 10 minute)."
[url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev048pr___.png"][9cer]vine bebe![9cer][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Wow, nici nu m-am trezit bine ca deja am gasit vesti bune! Ramona, sa fie intr-un ceas bun, sa fiti sanatoase si sa aveti o crestere buna si usoara. Mama-mama, da' rapida desfasurare a actiunii a fost. Meg, ce zici? Iei modelul in ce priveste viteza? Adina, eu am fost in VIII D, clasa d-nei Danalache, in generatia aia in care s-au impartit cumva clasele si s-a facut una mai slaba, VIII I, parca. Nu stiu ce nume de "vedete" locale sa-ti dau [:D]. Si-acuma hai sa bem cafeaua, ca eu iar am facut o noapte alba cu Ilinca mea. Sa aveti o zi buna! irina [url="http://community.webshots.com/user/turtitafermecata"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WOOOOOOW.....RAMONA sa fie intr-un ceas bun, sa-ti traiasca Larisa, sa creasca mare si sanatoasa....bine a venit printre noi....si sa ne-o prezinti cat de curand. Meg, cu regret iti spun ca daca nu ai 30 zile lucrate (cotizate) nu ai dreptul sa beneficiezi de concediu de sarcina si lehuzie....poate medicul ti-l da dar institutia la care lucrezi nu ti-l accepta....am mai vb cu fetele dimineata, si ele au spus ca au dat negatie si pe 28 dec....pana la urma ar tb sa incerci sa obtii o negatie de la ASP si sa insisti cu ce crezi tu (si cu burtica inainte, si cu "ceva") la somaj la voi. Ar trebui sa inteleaga alea de acolo ca e un caz particular....ai facultatea facuta atatia ani si dintr-o prostie sa nu poti beneficia de nimic. Multa bafta! Kali....si eu vreau sa-mi dau fetita tot la Sf Ioan si cred ca am sa merg luna asta, cel tarziu, sa ma interesez ce si cum...stiu ca primesc de la 2 ani copilasi in grupa de "Albinutze" cu pampers si cu "tot tacamul" si ca e 140.000 lei/zi taxa, si daca lipseste copilul de la gradinita cateva zile platesti doar 40.000 lei/zi. Eu ma gandesc sa o dau cumva la vara, nu mai am de gand sa astept chiar pana la toamna.....oricum, sub nicio forma nu o dau acum, cand circula virozele astea prin oras....chiar nu are niciun sens. Adinag da, cred ca ai fost totusi intr-o generatie mai mica decat mine. La gen 1 am avut-o invatatoare pe d-na Cojocaru si la gen 3 diriga pe TOVARASA BACIU ZENOVIA...tovarasa a fost, tovarasa va ramane....mi-a facut adolescenta un chin....eram singurele fete care pana in clasa a 8-a am fost obligate sa purtam doua cozi, funde, pamblica si ghiozdan in spate....daca nu, o incasam... Carmen....ne e dor de tine...poate iti faci timp si ne mai povestesti cum o mai duci si tu si fetele... Si....poftim la cafea. O zi buna tuturor! Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat mai devreme sa va zic de gradinita. Eu am inscris-o pe Ilinca la Caminul 6, ala de mai sus de Lic. Economic, pentru la toamna. L-am ales pe asta ca are cine s-o ia daca noi nu ajungem. Da' stau in dubii daca s-o dau la camin sau la gradi. Ramane oricum in studiu problema. Daca pic la pace cu bona de-acum, poate o sa merga la gradi. irina [url="http://community.webshots.com/user/turtitafermecata"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by turtita fermecata
Am uitat mai devreme sa va zic de gradinita. Eu am inscris-o pe Ilinca la Caminul 6, ala de mai sus de Lic. Economic, pentru la toamna. L-am ales pe asta ca are cine s-o ia daca noi nu ajungem. Da' stau in dubii daca s-o dau la camin sau la gradi. Ramane oricum in studiu problema. Daca pic la pace cu bona de-acum, poate o sa merga la gradi. irina [url="http://community.webshots.com/user/turtitafermecata"]Poze[/url]
In cazul in care nu o dau la Sf f Ioan tot la aceeasi gradi o dau si eu....mama sta pe marasesti, la T1 si ma gandesc sa o mai ia ea daca eu nu voi putea....si acolo a terminat si nepotelul meu si am inteles ca e OK. Ce stii, mai sunt locuri? Si ce acte ti-au trebuit? Si cat a costat? Revin cu Edit: eram cu capu-n traista....ai spus lic economic si m-am gandit la pedagogic....eu ma gandesc daca n-o dau la Sf Ioan s-o dau la caminul de langa Lic Pedagogic.....dar oricum te rog sa-mi spui ce acte ti-a trebuit si cati bani...please... Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonaa, feicitari pentru bebe si multa sanatate amandurora[bibe] Eveline, multumesc pentru informatii. Cum o dai pe Bianca la vara la gradi? Cei de la Sf. Ioan nu au vacante? Bine ar fi, ca si asa nu stiu ce o sa fac cu Alexia pe perioada vacantelor si chiar nu inteleg rostul lor la cei atat de mici. Tovarasa Baciu nu a fost apoi profa de biologie la Petru? Daca da, mi-a mancat si mie zilele; cred ca ea e, ca ar fi prea mare coincidenta de nume. Turtita fermecata, m-ai bagat in "priza". Deja ai inscris-o pe Ilinca?! Maine ma duc sa ma interesez si eu. Am inteles ca mai e un camin, in spate la Gen. 8 (sper ca am retinut bine) care primeste copilasi de 2 ani; incerc si acolo, sa am plan de rezerva in caz de... O voi da pe Alexia la camin, pentru ca nu pot altfel... sunt la serviciu si nu ar avea cine sa o ia de la gradi si sa stea cu ea pana-mi termin programul de lucru. Oana, mami de bebish Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...