Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava 14- Sarbatori in Bucovina!!!


Recommended Posts

Meg, iti promit ca maine iti spun exact cat ai sa iei in mana, am sa intreb pe fetele ce se ocupa de salarii....cert e ca ai sa ai o surpriza placuta....stiu ca asa am patit si eu. Se ia 85% din salar, pe de o parte, pe de alta parte nu se percep impozite si taxe decat somajul....asa ca o sa iei mai mult decat luai daca lucrai. Ma bucur pentru bafta ta...sa fie intr-un ceas bun! Cat despre carte, multumesc din suflet...o am si eu in format electronic, am citit-o si eu si ai dreptate in ceea ce priveste olita...chiar pe la 2 ani si 4 luni daca nu ma insel scrie ca incepe sa-si controleze ca lumea sfincterul. Dar sunt copilasi dintr-astia mai micuti care fac deja si se cer, si oricat ai vrea sa nu faci comparatie tot te gandesti de ce al tau nu face....sau nu vorbeste... Si daca esti interesata...si nu numai tu...mai am vreo doua carti in afara de asta in format electronic...le am pe calc de acasa, nu retin acum pe loc cum se cheama dar stiu ca sunt super... Daca vrei...si cine mai vrea...le trimit. Acum va pup caci plec acasa....mai vb de acolo daca apuc...daca nu, maine. Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 291
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, am vazut ca discutati de olita. Jasmina are 3 ani jumate, deci am trecut deja prin fazele astea. In Austria nu se streseaza lumea cu olita, ptr. ca nu-i bine sa se forteze si streseze copiii cu mersul la olita. si daca se incepe prea devreme "antrenamentul" (aici dr. mi-a zis ce de fapt e un dresaj...) se poate foarte bine sa reinceapa copiii sa faca in pat la varste mai inaintate. normal ca se discuta cu copiii despre mersul la olita, dar nu se streseaza cu statul pe ea. explicatia - aceeasi ca a lui megbeng. eu am tot vorbit pe atunci cu jasmina, la vreun anisor si ceva a incercat si cu cateva succese, dupa care n-a mai vrut in rptul capului. i-am tot povestit, i-am aratat carticele cu fetite care incep sa mearga la olita... pana cand la doi ani si noua luni a spus singura ca nu mai vrea pampersi. doua saptamani am lasat inca noaptea pampersii, dupa care nu i-a mai vrut nici pe aia. in primele doua zile a facut mereu pe ea, dupa care aproape deloc. dupa cateva zle n-am mai avut decat accidente. insa vroia mereu la wc, cateodata ptr cateva picaturi sau chiar degeaba. iarna m-ar fi omorat cu asta. consecventa e fff importanta, adic adaca EA a hotarat ca nu mai vrea pampersi, nu se mai fac exceptii ptr plimbari sau stiu eu ce. noaptea s-au intamplat pana acum 3 accidente, de fapt ptr ca fusese o zi fff agitata, si n-a mai fost de mult nici unul. deci eu zic sa aveti rabdare, vine totul de la sine! (acuma, dupa ce am scapat, pot sa vorbesc relaxata [hippi]) megbeng, ma bucur ca ai reusit cu banii si ca n-ai de facut aia 45 km... eu sunt interesata de carti!!! nu am nimic in romaneste si ma intereseaza taaaare! pls!!! [cool] adresa mea: adinagroebner@yahoo.com merci mult! Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca am scris un mesaj luuung dar mi s-a catarat maimutzica in spinare si s/a intins si a apasat pe tastatura si iaca asa s-a sters tot mesajul asa ca nu stiu daca mai reusesc performanta inca o data va scriam ca eu tot la generala 1 si la 3 am facut clasele I-VIII, dar evident un pic mai inaintea voastra va mai scriam ca azi m-am intristat oleaca, desi ma asteptam la asta, am primit oficial raspuns scris de la Agentia nationala a functionarilor publici, precum ca nu am dreptul la salariul bonus pentru nasterea copilului... si ce bine ne-ar fi prins banii astia... ei, asta e, n-are rost sa ne necajim inutil, important e ca noua ne-au trecut racelile iar maimutzica parca nici macar n-ar fi locuit 2 saptamini intr-o casa plina cu virusi.. ba chiar ma minunez, la cit i-am stranutat si tusit in ceafa bietului prunc, ma mir ca n-a percutat.. da' i-am si bagat usturoi si ceapa in alimentatie, asa ca or fi avut astea efect fetelor, ne trimiteti si noua cartile in format electronic de care vorbeati ? pe irina_inm@yahoo.com si apropo de carti in romaneste, adina, te-ar interesa si alte domenii sau doar strict carti despre copii ? aveam undeva notate niste linkuri catre site-uri cu o multime de carti in limba romana, sa ti le caut ? si parca mai aveam si downloadate vreo doua, tre' sa ma uit cu atentie, e varza in calculatorul meu... se ofera cineva sa vina sa le trieze si sa le puna pe caprarii si intr-o oarescare logica ?ordine ? ma bat si pe mine la cap unii-altii sa ii iau olita zamfirucului si sa o invat, dar mi se pare exagerat de devreme.. poate ii iau una cadou la prima aniversare, sa aiba o jucarie in plus !!!!! am culcat zamfirucul la 9 si acuma ma apuc de invatat un pic... adica mai citesc mai conspectez, asa ca sa nu las totul pe cele 24 de ore dinaintea examenului pupici tuturor si , era sa uit, FELICITARI, RAMONA ! Sa fie bebe sanatos si destept si cuminte si optimist si sa va bucurati de el sai el de voi Ioana si Zamfiruca, minunata mamei (7 02 2006) http://photos.yahoo.com/irina_inm "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce harnice ati fost la scris, noi am luat ceva virusi de pe net si imi face probleme calculatorul...daca si azi face la fel, formatare scrie pe el...Va pup pe toate! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eveline, nu te necaji si nici nu mai fa comparatii intre Bianca si alti copii. Sunt convinsa ca va recupera rapid (daca e ceva de recuperat). Meg, merci pentru oferta dar am citit carticica... de fapt am citit cam tot ce am gasit si am cam respectat "indicatiile"... in schimb nu pot spune ca sunt de acord cu teoria de a pune copilul pe olita dupa 2 ani. Cu cat cresc, devin mai incapatanati si din ce in ce mai constienti de ceea ce le vine mai usor sau mai comod si te poti lovi de un maaaare refuz. Si zau ca mi se pare jenant sa vezi copiii de 3 ani cu pampers. Cat despre faptul ca ar fi stresati... normal ca daca vezi copilul urland- nu-l fortezi. Cred ca depinde mult si de copil... de situatie in general; multe mamici incearca, cu cele mai bune intentii, dar fara niciun rezultat. Alexia chiuie de bucurie cand vede olita... se aseaza singura pe ea, dar niciodata nu am obligat-o sa stea mai mult decat a vrut si nici nu am pacalit-o cu jucarii. Sfaturile despre alimentatie si ingrijire- in general- le-am respectat cu strictete si o voi mai face. In schimb ceea ce tine de educatie nicio carte nu ma va invata sa fac cum e mai bine pentru copilul meu. Oana, mami de bebish Alexia (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit mi-am invins lenea si am trecut-o si pe adinag in listuta. mai, de cand cu statul asta pe acasa am o leneeee..inainte de rezi, cand aveam atata de invatat ma mobilizam tare de tot si faceam si cumparaturi si curatenie, mai si gateam cate ceva...acum stau toata ziua si abia-abia seara dupa ce vine george de la serviciu ma indur si eu sa spal vasele care s-au adunat peste zi. de aia si vreau sa merg astea 2 saptamani la serviciu, ca daca nu, cred ca o sa-mi fie f greu sa intru in "foc continuu" cu bebe. din pacate femeia care ma ajuta la curatenie s-a imbolnavit, e internata in spital, asa ca sunt pe cont propriu. ieri am incercat sa aspir in casa si a fost nevoie de 3 pauze, ca gafaiam ingrozitor (era plin de ace de brad pe jos, prinse cumva in mocheta si nu se luau cu una-cu doua[bang]) carmen, te asteptam diseara cu vesti-povesti! doina, spor la devirusat..si noi am reinstalat alaltaieri windowsu' ca avem un "virisor" luat de ceva timp , da..stiti voi..mi-a fost lene pana acum. mai, stati asa ca mi-a picat fisa[cool]: lenea asta cred ca e pentru ca nu am mai baut cafea de multisor (mi-e lene sa fac cafea [:-)))], mai precis sa spal ibricul dupa [:-)))], iar nessul nu cred ca e cea mai buna treaba pe care pot sa i-o ofer lui bebe..)
[url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev048pr___.png"][9cer]vine bebe![9cer][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, la toata lumea...![hia] Sunt clipe unice pt mine...ma simt onorata sa vorbesc cu voi...am citit tot ce s-a postat...[ttv] Si eu am fost la inceputul carierei mele profesoara la Liceul nr.3, Liceul nr1. si la Postliceala unde am avut si dirigentie...Toata discutia voastra despre profi mi-a adus aminte de adolescenta mea...[hippi] Eu le inteleg pe acele profe...faceau ce erau obligate/li se impunea sa faca...[:I]Credeti ca nu aveau si ele acasa ..soti/copii/parinti/o casa de ingrijit...sau cine stie...[jamaica] Mentionez ca nu mi-as dori sa revin in invatamant in aceste momente...dupa cate vad ca se intampla in scoli...[neand]si cat de umiliti sunt profesorii...chiar nu merita sa stai "ca la expozitie" timp de 50 de minute in fata clasei de 30 de oamnei...[ups] Din pacate invatamantul romanesc a ajuns la limita de jos ...[zid]oricum mai marii acestei natii isi trimit copii in strainatate pt a le face educatie... Iata cu ce m-am delectat eu: Valabil in toata lumea ?!!...si la noi, bine-nteles. .... tradusa si "adaptata" din franceza: in partidul nostru politic, ne respectam promisiunile doar imbecilii pot crede ca noi nu vom lupta impotriva coruptiei pentru ca, un lucru e sigur pentru noi: cinstea si transparenta sint fundamentale pentru atingerea idealurilor noastre vom demonstra ca e o mare prostie sa crezi ca mafia va contina sa faca parte din guvern ca in trecut va asiguram, fara umbra de indoiala, ca dreptatea sociala va fi scopul principal al mandatului nostru cu toate acestea, exista inca oameni prosti care isi imagineaza ca guvernarea sa fie posibila in continuare cu aceleasi vechi smecherii politice cind ne asumam puterea, facem totul pentru ca sa se termine cu situatiile privilegiate si cu traficul de influenta nu suportam in nici un fel ideea ca poporul va flaminzi ne vom indeplini misiunea chiar daca rezervele economice vor fi complet epuizate vom exersa puterea pana ce veti intelege ca incepand de acum noi sintem partidul xxxxxxxxxxx, noua politica. citit de sus in jos, e discursul pentru alegatori citit de jos in sus, este ceea ce gindesc ei cu adevarat Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminastefana/my_photos"]POZE CU NOI[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor! Vad ca sunteti foarte vorbarete, dar eu imi cer scuze ca nu pot sa scriu prea des, desi as dori. La serviciu este o perioada grea iar cand ajung acasa ma ia copilul de odihnuta. Nici nu stiu de ce mai vreau inca unul. Eveline, tu te-ai mai gandit? Mai faci unul? Felicitari Ramonei pentru fetita si le doresc multa sanatate. La noi totul e bine, Cristian este sanatos , dar, continua sa faca greva foamei. Acum , mai nou, mananca alune si fistic. A mai mincat cate putina ciorba la amiaza. Cred ca prin februarie voi pleca cu el la Cluj sa facem ceva analize mai profunde. Sunt cam deprimata cu vremea de afara si cu stirile de la televizor cum ca mai avem cam putin de trait. Dar nu vreau sa va molipsesc. Scuze.[:D] In rest, toate bune, asteptam vara sa plecam din nou in concediu sa ne relaxam. Pup toate sucevencele, cu bbi cu tot, si pe fetele noi care au venit. A... am uitat sa va intreb: voi sunteti euro-optimiste sau euro-sceptice? Va pup [:X] Crengu, mami lui Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...