Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava 14- Sarbatori in Bucovina!!!


Recommended Posts

iaca ma bag si eu in vorba, fetele cochetele, si il votez iar si din nou pe dr Rotaru... mi-e tare drag, pentru felul lui de-a fi si pentru respectul cu care isi trateaza pacientele... eu am nascut prin cezariana si cele 8 zile de spital au fost o supriza placuta pentru mine (cu citeva mici scirtiieli, dar minuscule !) asa ca atunci cind m-oi apuca de bb2, direct si perpendicular la Rotaru merg !!! nasa mea, de care va spuneam ca face 43 acu in februarie si e foarte insarcinata, a venit foarte incintata dupa ce am trimis-o la Rotaru.. asa ca fiecare merge pe mina unui dr care i-a inspirat incredere, nu-i asa ? zamfiruc va pupaceste pe toate, o duc la baie...deocamdata ii place la nebunie, nu urla (inca nu!) .. dupa ce ii dau sa pape si o bag la somn, poate mai intru pe-aici ! Ioana si Zamfiruca, minunata mamei (7 02 2006) http://photos.yahoo.com/irina_inm "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 291
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

85 nu e mica deloc..e foarte buna :) in general, cu mici variatii intre laboratoare, limitele pt glicemie sunt 60-110 rezidentiatul pe gineco e de 5 ani..nu are cum sa fie rezidenta, nu ar avea voie sa lucreze dee capul ei doctorita asta de care spuneti mai, da de mult (niciodata?) nu s-a scris asa mult in WE..se vede ca suntem mai multe...sa vedeti ce de-a treaba o sa aiba ilincalif cand intra pe fprum..oare ce face, invata? asa, sa va pregatesc si pe voi, ca sotului i-am facut instruirea de rigoare pentru un alt forum pe unde activez...as vrea cand nasc sa dau un sms/telefon uneia dintre voi..v-ar deranja? mai am inca in agenda numerele lui carmen, ilincalif si crengu..promit ca daca nasc la 2 noaptea nu deranjez pana dimineata :D ..si sa va rog sa anuntati si la mamicile de ian-feb daca se poate (acolo nu ma simt asa bine ca la voi, nu mi-as da nr de tel, si nu m-am atasat de nimeni in mod deosebit...)
[url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev048pr___.png"][9cer]vine bebe![9cer][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, promit sa nu mai postez povesti horor. Bai, eu v-am zis ca nu stiu sigur de Coca asta , am auzit si eu, nici nu stiu cum arata. Dar am vazut pe cineva, un doctor ,care a dat asa din mana a lehamite, ca adica nu e grozava, dar se cam burica si ea pe aici. Nu o cunosc personal. Dar daca mai vb mult de ea ajunge vedeta fara sa vrea. si Meg, nu te mira: in Suceava nu prea ai ce sa alegi. Chiar acum m-am gindit , daca voi fi gravi la cine sa ma duc. Uite, inca o piedica. Azi am mincat ceva bun, dar nu zic sa nu fac pofta la gravide. ieri mi-am cumparat o bluza nopua foarte frumoasa si am de gand sa-mi cumpar un fotoliu di ala de la Metro care sunt acum la reduceri , cu cadru de lemn , care se balanseaza. Am probat unul si e superb, un model avea si o chestie de pus picioarel dar era cu o husa alba ca de spital. Nu mi-a placut husa , ca altfel il luam pe loc. Meg, hai mai pune o poza sa te mai vad cu burta de acum. Si bineinteles ca ma poate suna sotul tau cand nasti sa ne dea vestea cea mare. Abia astept sa te vad cu bebelusul. Eveline, unde erai portocalie? nu vad nici o poza. Crengu, mami lui Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crenqu, nu ne plictisesti! Ai un stil aparte, deosebit, de a povesti! Ma bucur ca subiectul "medici" prezita interes si ca am aflat si unele pareri de-ale voastre! Sper ca si in cazul meu sa fie totul bine! Ma mai interesez de Pauliuc si va mai spun! Eu merg la ea seara intr-o zi cand e de garda si ma cheama cad e libera! Asa imi acorda mai multa atentie! Am ajuns la ea la recomandarea unei prietene careia i-a facut cezariana faina. A fost si o coincidenta stranie, deoarece ma interesasem cand e de garda si ma pregateam sa o vizitez, dar am fost si fortata de faptul ca in acea seara am avut accident de masina (a intrat un ticalos in masina pe care o conduceam eu) si am alergat pana la spital sa ma asigur ca bebe e bine (eram in sapt. 17)! Si mi s-a parut foarte atenta, blanda si interesata de binele nostru! Sunt mandra si incantata sa fac parte din grupul mamicilor de mai! Abia astept sa dechid calculatorul sa vad ce ati mai scris! [:)] Motannel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei, na, hai ma crengu..cu mancarea nu e asa rau, poti sa le spui fetelor ce ai mancat [papica]..daca mor de pofta sunt sigura ca pot ori sa cumpar ori sa-mi prepar...doar cu povestile horror despre nastere vad ca am devenit mai sensibila..nu mi-o lua in nume de rau! [mamica]..a, poze incerc sa pun maine, ca am acumulatorii de la camera descarcati si nu pot descarca poze din aparat in seara asta... mai, deci maine e prima zi oficiala de munca [cafea]...cu carte de munca, adica si chiar pe meseria mea [roker], ca part-time-uri am mai avut, da nu-i acelasi lucru
[url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev048pr___.png"][9cer]vine bebe![9cer][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna sucevencelor si La multi ani cu mareeee intarziere. Sa stiti ca va mai citesc, dar .....incerc sa ma desprind de forum incetu' cu incetu'. Vad ca aveti aici o discutie foooarte interesanta despre "preferatii" mei......ginecologii. Crengu sa stii ca saveasca nu e medic, e MACELAR. Sa nu te aud ca te-ai dus vreodata la ea. Intreab-o pe Andreea cum m-a "kilarit" pe mine.... Rotaru.....alt nesimtit care m-a tratat groaznic in spital.... Dragoi.......am auzit multe despre el...... Hancu.......si ea a facut prostii.... Merticaru.....destul de bun... Vreau doar sa zic DOAMNE FERESTE SA AJUNGI PE MANA LOR........Nici nu vreau sa ma gandesc.... Despre mine va pot zice ca-s bine, merg la gradi in fiecare zi, incerc sa ma recuperez psihic dupa Fiv-ul nereusit pentru a ma pregati pentru urmatorul si.....am inceput numaratoarea inversa pentru vacanta de vara......Mai e putin si vin in tara......in august am 2 ani..... Pupici si bafta tuturor. "Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......" Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna sucevencelor si La multi ani cu mareeee intarziere. Sa stiti ca va mai citesc, dar .....incerc sa ma desprind de forum incetu' cu incetu'. Vad ca aveti aici o discutie foooarte interesanta despre "preferatii" mei......ginecologii. Crengu sa stii ca saveasca nu e medic, e MACELAR. Sa nu te aud ca te-ai dus vreodata la ea. Intreab-o pe Andreea cum m-a "kilarit" pe mine.... Rotaru.....alt nesimtit care m-a tratat groaznic in spital.... Dragoi.......am auzit multe despre el...... Hancu.......si ea a facut prostii.... Merticaru.....destul de bun... Vreau doar sa zic DOAMNE FERESTE SA AJUNGI PE MANA LOR........Nici nu vreau sa ma gandesc.... Despre mine va pot zice ca-s bine, merg la gradi in fiecare zi, incerc sa ma recuperez psihic dupa Fiv-ul nereusit pentru a ma pregati pentru urmatorul si.....am inceput numaratoarea inversa pentru vacanta de vara......Mai e putin si vin in tara......in august am 2 ani..... Pupici si bafta tuturor. "Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......" Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Ma da mult ati scris. Megsucces in prima zi de lucru. Iliuta da de ce vrei sa te desprinzi de forum. Motanel nu stiu cum e Pauliuc dpv profesional, dar daca se poarta cu tine bine si e atenta cu tine e bine. De dr Hincu multa lume s-a plans dar cu mine a fost destul de amabila. Eu am vazut asta cand m-am dus intr-o noapte cand era de garda (32 de sapt aveam) ca am avut contractii. Asistenta era mai afuririsita si nu vroia sa o trezeasca dar eu am batut la usa si s-a purtat bine cu mine. Apoi eu cum am nascut chiar inainte de Craciun am prins 24 si 25 dec in spital. Pe 26 dec a venit la spital special sa ma consulte si sa ma externeze "ca sunt mama cu experienta". Fiecare merge pe mana cui se simte bine. Am sa va povestesc o faza cu o prietena care a fugit din spital.[:D]. Crengu da ce ai gatit tu asa special? Eu vreau sa merg joi de la ora 18 la gimnastica. Amatoare ceva???? carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deosebit de lunga si de grea prima zi [:-)))]..sefii sunt pe la un congres, ne-am lasat doar actele pe acolo ..de miercuri incepem activitatea..e nasoala senzatia ca te scoli la 6, traversezi orasul..si te intorci imediat inapoi acasa...da macar am reusit sa iau un pachet de la posta, pachet are m-a bucurat tare, tare mult. mai, da dr. irimia nu mai profeseaza? ca eu cand cu sarcina pierduta la el am fost de m-a chiuretat, in spital..si stiu ca mai e o tipa la gineco, da-mi scapa momentan numele de familie..numele mic stiu ca e zirca... iliuta, eu te inteleg cu desprinsul de forum,ca si eu am trecut printr-o perioada in care simteam nevoia sa fac acelasi lucru..probabil ca "fugi" mai mult de zona aspirantelor...poate pe la noi mai treci cand poti..eu sper sa-ti mai domolesti aici dorul de casa! [flo] mai, m-am tot impiedicat de tastatura si am dat-o pe jos o gramada zilele astea..si acum vad ca se resimte, sunt taste care merg f greu [bang], tre sa recitesc tot mesajul inainte sa il trimit, ca sa se inteleaga ceva...scuze pentru ce mai scapa necorectat
[url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev048pr___.png"][9cer]vine bebe![9cer][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...