Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cadou pentru botez


Recommended Posts

Dragi mamici, As avea si eu nevoie de un sfat. Suntem invitati dupa Craciun la botezul unui baietel de 8 luni. Copilul si parintii (mama americanca si tatal roman)traiesc in SUA, vin in Ro doar sa faca botezul. Problema mea e ca nu stiu ce cadou sa-i fac copilului. As vrea ceva deosebit, dar si usor de transportat (dupa Anul Nou se intorc in SUA). Dac sunteti mai inspirate decat mine, pls help. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu as inclina catre un lantisor cu cruciulita din aur sau daca e prea scump numai cruciulita. Daca nu vrei bijuterii, orienteaza-te la o iconita din Ag, ceva care sa-i ramana amintire. Si noi cand am facut botezul baietelului in Ro, am primit mai mult bani, dar sincer, am apreciat mult mai mult cadourile primite pe care i le pastrez intr-o cutie frumoasa ca amintire. In camera lui, pe perete, are o iconita superba din argint. Numai bine. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum au zis si fetele si eu as opta tot pt o iconita de argint ( in stil ortodox si neaparat sfintita daca nu chiar cumparata chiar de la o biserica). Pe spate poti atasa ceva gen "dedicatie"... sa stie de la cine si cu ce ocazie a primit-o. Daca nu gasesti o iconita de argint poate o icoana veche.. Daca baietelul poarta si un nume de sfant poate gasesti una chiar cu sfantul respectiv. Bijuterii la baieti... personal nu as oferi. Inspiratie in gasirea cadoului potrivit si petrecere frumoasa la botez. LILIANA [mamica] si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [*] [pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...