Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! (31)


Recommended Posts

buna ! ce faceti? va pregatiti de sarbatori? si noi! am impodobit bradul aseara si am fost cu shalini la dr. codreanu pentru ca NU AUDE ! EXACT!imi vine sa imi smulg parul din cap (cel pe care il mai am)[bang] am observat de ceva timp ca shali nu raspunde daca e in alta camera si ieri dim a fost culmea culmilor cand am observat ca nu reactioneaza la vocea mea daca e cu spatele la mine. va dati seama ce am simtit![V] singurul cabinet de orl pe care l+am gasit era al doctoritei coadreanu, dar sincer, m-as fi dus si pe luna. am plans ieri TOATA ZIUA! la gradi cand am dus-o si in cabinetul doctoritei nu putem sa vorbesc de plans. pana mi-a spus doamna doctor ca datorita racelilor repetate si a infectiilor respiratorii fetita mea si pierdut partial auzul!!!!!!!11[:(!] dar partea buna e ca trece daca nu o ami expun la virusi.aseara am inceput imediat sedinte de aerosoli si i+au spalat urechile.aude mai bine dar tot ii repet unele lucruri de cateva ori. asa ca invatati de la mine ca expunerea repetata a copilului la medii infectioase nu inseamna cresterea sistemului imunitar cum incerca sa ma convinga dr baciu si surzenia partiala a copilului. CONCLUZIA E CA TREBUIE SA O TIN ACASA CEL PUTIN 2 LUNI SI IN IANUARIE PE 3 SAU PE 4 O OPEREZ DE POLIPI CARE SUNT UN FOCAR DE INFECTIE! ASTA-I ASA UN DAR DE ZIUA MEA SI DE SARBATORI! [bang] SA AVETI O ZI BUNA! Viorica [hippi] [url="http://community.webshots.com/user/vioavram"]Ingerasul meu Shalini[/url] [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Curaj,Vio! Tind sa cred ca sunt baliverne cu tinutul departe de virusi. Daca ar fii fost asa, Seb ar trebui sa fie surd de-a binelea. A fost bolnav in primii ani de camin in fiecare saptamana, plus ca a avut si otite, chiar si duble otite. cine stie adevarul?! Eu te sfatuiesc sa mai vezi un doctor orl-ist. Doua pareri nu strica. Surzenia nu trece asa cum spun ei. Si-a pierdut partial auzul!!!! sincer nu cred ca , cu spalaturi si aerosoli trece, deci nu e asta. Poate are secretii de ceara mai abundenti si acesta este motivul. Ca trebuie sa-i repeti de - ori lucrurile, stai tu linistita, La Seb de cel putin ori si apoi trebuie sa tip. E incapatanat si cred ca e si varsta. O data eram langa el si ii spuneam sa vina la masa si el i-mi raspunde ca nu ma aude! Sigur nu are probleme cu auzul caci am verificat si uneori ne jucam sa spunem cuvinte in soapta la ureche si aude foarte bine. Haide curaj si capul sus! Nu e asa de rau! Eu nu stiu, dar parca as mai astepta cu polipii, dar tu stii mai bine, e copilul tau. Ti-am spus ca Seb e sub claritine in permanenta si sincer, sa nu vorbesc cu pacat, toamna asta si pana acum nu am avut probleme ca in ceilalti ani. [pup] [url="http://community.webshots.com/user/sebilus"]poze si iar poze, ultimele aventuri de potos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooofff, Viorica prin ce treci si tu, tocmai acum de sarbatori. Asa cum spunea si Delphin, cred ca e mai bine sa ceri parerea mai multor medici orl-isti, eventual sa te indrepti spre Bucuresti. Hai, capul sus si nu mai plange, caci Shali nu are voie sa o vada pe mamica ei suparata. Asteptam vesti bune de la voi. Ia legatura si cu Vilma, stiu ca ea a avut probleme cu copiii in ceea ce priveste imunitatea si i-a rezolvat prin tratament homeopatic. lauraspeedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deja vb. de aerosoli?nasol............nu se poate...... polipii trebuiesc scosi dar treaba cu aerosolii mi se pare "nasoala"rau.are cumva si bronsita asmatiforma de a-ti ajuns aici?la noi la "judet" opereaza de polipi indiferent de varsta , daca vrei te pot ajuta.despre noi sa va spunem ca suntem relativ bine, urmam tratamentul descris iar pe piele nu prea mai avem nimic.ce cadouri spune-ti ca a-ti cumparat? habar nu am ce sa-i cumpar Biei!Mirela ce faci cum a fost la serbare? ce-ti face "fulgul "tau de nea?noi vineri avem serbare (am niste emotii....).va pup....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela eu le-am cumparat asa:lui Martin i-am luat un maimutoi pufos de plus cu care va dormi,deci va ramane doar in pat,o pereche de botosei,si o sa ii mai luam un joc cu masinute,strazi,elicopter,un fel de parcare cu etaj. Lui Alice la fel un maimutoi pufos de plus cu care va dormi,si o casa de marcat cu masa ,cos de cumparaturi,fructe de plastic,niste chestii interesante. Si bineinteles dulciuri. Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristiana(20.12.2002) si nazdravan[copil]Martin-Tudor(22.09.2005) [url="http://www.dropshots.com/OrbuGabi"]poze[foto]si filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult de urari. Laura cu mare placere[:D] Si acum sa va spun ce reactie a avut Alice cand a vazut tortul:PAPUSA MEAAA[:0] o vreau,credea ca i-am facut ceva si i-am stricat-o[:D] Viorica imi pare rau ,prin ce treceti voi acum de sarbatori,multa sanatate si sa ne aduci vesti bune.Pupam pe Shalini[pup] Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristiana(20.12.2002) si nazdravan[copil]Martin-Tudor(22.09.2005) [url="http://www.dropshots.com/OrbuGabi"]poze[foto]si filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata pe la voi! (ca pe la noi...numa' buna nu e! [xx(] Noi n-am scapat de ceea ce ma temeam, copila mea face febra intr-una, are nasul infundat de face ca tractoru' si ii pune capac si o minunata diaree [bang] Bineinteles, ma chinui sa ma-mpart intre serviciu, unde am de lucru ca la balamuc, copil, vizite la doctor... nu mai zic, cumparaturi n-am facut, curatenie nici atat...da' nici nu-mi arde de nimic pana nu vad fata pe picioare...doar ca am reusit sa scot bradutul mic din camara si sa-l impodobesc impreuna cu Sabina(am un bradut mic-mic si alb, care-mi place mie mult), i-am facut instructajul ca e "mai-mai" si nu tre' sa-l rastoarne...da' ieri m-a intampinat la usa sa-mi spuna cum a facut ea "buba" la bradut [:D] Pai daca-i asa, la ala mare ce i-o face? [alcool] Asteptam si noi sa ne cumpere tati brad si sa-l impodobim pe 23, exact ca acum doi ani, cand aveam eu o presimtire...tot ziceam: "hai, mai sa facem bradul, nu mai am rabdare"...si dupa ce am terminat m-au apucat durerile facerii...[:D] Gabi, sa-ti traiasca fata [s], sa fie sanatoasa si sa va duca numai bucurii! Vio...imi pare rau de asa vesti de la voi...da' sper sa nu fie asa grav, sa mai consultati si alti medici. [pup] [pup] la fete si sa aveti spor in tot ce faceti! Cookie si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos"]Sabina bulina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sincer, Mihaela , voi merge si la bucuresti dupa sarbatori. deja am vorbit cu cineva. cu tot respectul dar nu prea am incredere in medicii galateni.toti sunt indiferenti si nu vor decat sa le dai bani.NU AM GASIT IN TO GALATIUL UN DOCTOR CARE SA REFUZE SPAGA SI SA TE TRATEZE CU RESPECT.IN PRIMUL RAND BANII! M-AM SATURAT DE EI!nu stiu daca o voi opera pe shalini .merg sa cer sfatul unui alt medic orl pediatru.cei de aici nici nu stiu sa vorbeasca cu copiii si mie mi-e teama de anestezia generala.[pup]
quote:
Originally posted by mihaelabeldimanescu
deja vb. de aerosoli?nasol............nu se poate...... polipii trebuiesc scosi dar treaba cu aerosolii mi se pare "nasoala"rau.are cumva si bronsita asmatiforma de a-ti ajuns aici?la noi la "judet" opereaza de polipi indiferent de varsta , daca vrei te pot ajuta.despre noi sa va spunem ca suntem relativ bine, urmam tratamentul descris iar pe piele nu prea mai avem nimic.ce cadouri spune-ti ca a-ti cumparat? habar nu am ce sa-i cumpar Biei!Mirela ce faci cum a fost la serbare? ce-ti face "fulgul "tau de nea?noi vineri avem serbare (am niste emotii....).va pup....
Viorica [hippi] [url="http://community.webshots.com/user/vioavram"]Ingerasul meu Shalini[/url] [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La gradi toate educatoarele au supravegheat-o pe shali si au spus ca nu e nici o problema cu auzul fetitei.ca se intelg bine cu ea dar cand se joaca e asa de prinsa de joc ca nu aude decat dupa ce strigi mai tare la ea.dupa ce ai fact-o atenta si ai coborat vocea nu e nici o problema in a comunica cu ea. eu in permanenta o supun la teste.facem 5 zile de aerosoli pentru ca e racita a nu-stiu-cata-oara luna aceasta si dupa sarbatori mergem la bucuresti .avem niste prieteni cu care vrem sa vorbim sa ne dea nr unui medic de acolo.am gasit pe internet niste adrese ,ramane doar sa ne hotaram unde. mai ales ca avem asigurare privata de sanatate si noi nu suportam nici o cheltuiala. Shalini a primit de la mos Craciu de la gradi un calut mov si o papusa si a dormit asta noapte cu ei.i-a placut de mos Craciun si a spus poeziile foarte frumos , un pic cam pe nas.acum stam acasa si ne rugam sa ninga.vrem zapadaaaaaaaa! imi doresc sa fie totul bine ca am avut un an tare urat![bang][pegeam] Viorica [hippi] [url="http://community.webshots.com/user/vioavram"]Ingerasul meu Shalini[/url] [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...