Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mai avem vreo sansa!?


Recommended Posts

Dragele mele,m-am apucat sa scriu aceste randuri in speranta ca ma puteti ajuta cu vreun sfat!Sunt casatorita cu sotul meu de aproape 2 ani ,si urmeaza sa avem un copilas peste aproximativ 5 luni! Am fost impreuna 3 ani si jumatate pana sa ne casatorim si s-a purtat foarte frumos pana in momentul in care am semnat actele la starea civila! Din acel moment totul s-a schimbat!Pana atunci tin sa precizez ca eram cea mai frumoasa,cea mai desteapta,cea mai cea din toate punctele de vedere!Ei bine in momentul in care am devenit sotia lui nu mai eram capabila de nimic!S-a racit de mine,am inceput sa comunicam din ce in ce mai putin si multe altele!Familia lui era cea mai importanta,dupa aceea prietenii si pe la sfarsitul listei eu! L-am rugat sa se schimbe,sa fie mai tandru cu mine,sa fie mai deschis,sa imi arate ca ma iubeste daca intr-adevar asta simte!Ei bine nici o sansa!In ultimul timp parca a inebunit.Nu il mai intereseaza nimic,vine tarziu acasa(chipurile munceste insa am??),iese cu prietenii noaptea si vine a doua zi la pranz acasa si sincera sa fiu nici relatia noastra din punct sexual nu e pe roze,adica o data sau de doua ori pe luna si atunci ptr ca trag eu de el!Probabil ca are pe altcineva dar inca nu i-am gasit mesaje sau altceva deci e doar o supozitie!De cateva nopti dormim separat,el in pat iar eu pe canapea insa nu pare prea afectat de acest lucru! Ce sa mai fac ca uneori imi vine sa imi iau campii,cu toate ca uneori am iesiri nu prea sanatoase!Ceva de genul,ma plimb cu tigaia in casa sa sparg tot inclusiv capul lui,ii arunc pantofii in cap si ma cert singura ca de fapt el e foarte ocupat cu jocul de pe calculator! Va rog dati-mi un sfat ca eu nu stiu ce sa mai fac!M-am gandit sa plec acasa acum de srabatori si dupa ce nasc sa bag divortul dar sincera sa fiu inca il mai iubesc si am luptat foarte mult sa fim impreuna,parintii mei nefiind de acord cu aceasta relatie! Va rog ajutati-ma!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

imi pare rau ca treci prin momentele acestea. sincera sa fiu, nici sotul meu nu ma mai baga in seama cum o facea inainte, nu ne mai dragalim atata, etc. eu il tot intreb de ce si-mi zice ca nu este genul de persoana. si noi ne certam, ne impacam,asta este!cred ca toti trecem prin asa ceva.nu stiu ce ti-as putea spune...chiar daca sotul meu nu este atat de tandru pe cat mi-as dori, el tot timpul vine acasa si nu pleaca fara mine! aici cred ca-i o problema mare...ca pleaca de-acasa. poate reusesti sa stai de vorba cu el, sa aflii ce planuri are de viitor si cum vede casnicia voastra pe mai departe. iti doresc sa ai o sarcina usoara in continuare si un [copil] sanatos, care sa-ti umple viata de bucurie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nush de ce majoritatea barbatitlo isi schimba comportamentul dupa ce vad actele alea??? mai poate e speriat de bb, si zice ceva de genul, "in curand o sa fiu tatic si nu o sa mai am timp de bere cu baietii" si cu sexul la fel, poate cred ca-ti face vre-un rau cu asta sau lui bb....caci mai sunt care gandesc asa cred ca discutie sincera face-to-face ar prinde bine, iar dak nu poti sa-l iei de la calc, trimite-i mail sper sa fie bine pt voi 3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia, cred ca este foarte greu de suportat situatia prin care treci tu... Acum depinde de tine ce doresti sa faci in continuare. Daca vrei sa rezolvi ceva, sau macar sa incerci, ar trebui sa stii cu exactitate care e problema. Intreaba-te tu pe tine, mai intai, daca chiar vrei sa afli adevarul, oricat de urat ar fi... e adevarat, comportamentul lui, mie asta imi spune, ca are o alta relatie. Incearca sa afli de la el, si daca nu merge, e f. usor sa il urmaresti intr-o zi, sa vezi ce si cum. Daca stai sa apara vreun mesaj sau sa "scape" el ceva, in tot acest timp, tot tu te consumi, fara nici un rezultat. Si mai e ceva: care e motivul pe care il invoca si care spune el ca sta la baza acestui comportament al lui? poate o discutie in care sa urmaresti ce raspunsuri ti se dau, nu in care sa faci tu reprosuri (pentru ca in momentul in care faci asta nu il mai urmaresti pe celalalt) ar putea sa te ajute sa intelegi ceva din tot ce se intampla. Acum mai e si problema copilului, sunt convinsa ca nu ii fac bine de loc toate starile rele prin care treci. ar trebui sa te gandesti serios la asta. Multa bafta si incearca sa ai grija de tine cat mai mult...[pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annie80
nush de ce majoritatea barbatitlo isi schimba comportamentul dupa ce vad actele alea??? mai poate e speriat de bb, si zice ceva de genul, "in curand o sa fiu tatic si nu o sa mai am timp de bere cu baietii" si cu sexul la fel, poate cred ca-ti face vre-un rau cu asta sau lui bb....caci mai sunt care gandesc asa cred ca discutie sincera face-to-face ar prinde bine, iar dak nu poti sa-l iei de la calc, trimite-i mail sper sa fie bine pt voi 3
nush de ce un mesaj, cerebral de altfel, trebuie sa inceapa cu o aberatie? Nu foloseste nimanui... Parerea mea este ca, daca ruptura s-a produs exact dupa incheierea casatoriei, trebuie analizate evenimentele din acea perioada sau imediat inainte; precis atunci s-a intamplat ceva si acum se platesc (inutil) polite. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"]Vara lui 2006[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Alexia, parca vorbesti despre mine, zau asa! Am trecut si eu exact prin aceleasi stari, punctual. Am si fost despartiti o perioada, ne-am impacat, si-a uitat promisiunile, in vara am vrut sa bag divort insa m-a sucit pe ultima suta de metri, cand, probabil a realizat ca vorbesc serios. Il vad ca face eforturi sa pastreze o oarecare liniste in casa (el este foarte temperamental, coleric as putea spune) insa parca nu e el. Si ce este mai rau e ca din cauza atator frecusuri, certuri, reprosuri, lipsa de atentie si de implicare - am ajuns sa nu mai am nici un sentiment fata de el. Fa tot posibilul sa nu ajungi la asta... pentru ca de aici incolo nu mai exista nimic, iar timpul nu poate fi dat inapoi. Mult succes va doresc! May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annie80
mai poate e speriat de bb, si zice ceva de genul, "in curand o sa fiu tatic si nu o sa mai am timp de bere cu baietii" si cu sexul la fel, poate cred ca-ti face vre-un rau cu asta sau lui bb....caci mai sunt care gandesc asa cred ca discutie sincera face-to-face ar prinde bine, iar dak nu poti sa-l iei de la calc, trimite-i mail sper sa fie bine pt voi 3
subscriu, si eu am avut de tras cu sotul meu, eram amandoi speriati de responsabilitatea care crestea in burta mea, si am avut niste certuri nasoale - de iesit nu iesea prea des, de dorit ma dorea la fel de mult, insa nu eram nici unul pregatiti sufleteste dupa ani de dezmatz[:D] iar el reactiona f ciudat cateodata.... incearca sa discuti cu el, pregateste ceva romantic ptr voi doi, cumpara niste bilete la un film romantic, fa ceva de genul sa vada ca nu va disparea din viata ta din cauza de bb... numai bine va doresc si sarbatori cat mai fericite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot fi zeci de iegzplicatii ... Poate seamana cu comportamentul lui Hennan, aici pe forum care zice ca 14 ani a stat la calculator, ignorandu-si copiii si nevasta iar acum este disperat si vrea sa repare tot. Poate ca asa a fost tratata mama lui de catre tatal lui, si asa a vazut in familie. Poate are o conceptie in subconstient cum ca nevasta nu e cineva de care esti indragostit, cu care esti tandru etc ... ci este pur si simplu o nevasta, adic aceva ce trebuie sa fie acolo dar nu bagi in seama. Poate ar trebui sa incerci sa nu te comporti ca o nevasta, sa faci totul pe dos: te imbraci provocator etc. Eu nu cred ca te inseala daca zici ca schimbarea a fost imediat ce ai capatat statulul de nevasta. Sau poate ca te inseala dar nu asta e motivatia pt care se intampla ce zici tu. Solutii? Fii foarte atenta la el si incearca sa intelegi ce butoane are. Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia, parerea mea este ca trebuie sa te calmezi si sa ai o discutie serioasa si cat se poate de civilizata cu el. Cu iesiri nervoase necontrolate, vociferari, insulte, etc. nu ajungi nicaieri si probabil va refuza in continuare sa comunice cu tine. In plus, ii faci rau si copilului. Deci, incearca sa vorbesti cu el, spune-i ce ai de spus, nu o insiruire de reprosuri ci dorinta ta de a avea o relatie adevarata, calda, nevoia ta de iubire si de atentie mai ales acum cand esti insarcinata, aminteste-i ca nu peste mult timp va deveni tatic. Toate astea pe un ton calm si linistit, fara vaicareli si patetisme. Daca nu da nici un semn ca ar receptiona mesajul, daca nu-ti raspunde deloc, daca pare indiferent, atunci fa cum ti-ai propus, du-te acasa de sarbatori si foloseste acest timp pentru a-ti pune ordine in suflet si minte si pentru a stabili urmatorul pas. Astfel, ii lasi si lui ragaz sa vada cum ii este in absenta ta si sa ia o decizie. Daca te iubeste va veni dupa tine. Imi pare foarte rau ca treci prin asa ceva... Sper ca lucrurile sa se rezolve asa cum iti doresti tu. [flo] Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corect Gabitzu37 Intodeauna am zis ca reprosurile sunt o chestie tare imputita si cred ca aproape oricine reactioneaza negativ. Mereu zic: nu-mi reprosa nimic!! Spune-mi doar CE VREI si discutam cu totul altfel. Insa in cazul alexiei inteleg ca pb nu au aparut odata cu burtica ci sunt deja vechi. Altfel ... din ce am citit pe forum, am inteles ca se petrece un fel de criza in timpul sarcinii: ea este irascibila, el se teme ca i se schimba viatza si de aici oamenii incep sa nu mai vb aceeasi limba. Eu nu stiu cum e, ca nu am ajuns acolo, dar ... casc ochii la ce ziceti voi ... Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...