Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mai avem vreo sansa!?


Recommended Posts

Alexia. eu in locul tau n-as raspunde cu aceeasi moneda, n-ar face decat, in afara sa adanceasca prapastia intre voi si mai rau, sa iti consume nervii fara vreun rezultat pozitiv. Nu te mai enerva! Incearca pana nasti sa faci abstractie de rautatile lui si sa gandesti cat mai pozitiv! Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ciudat om !!!Nu cred ca m-ar mai tine absolut nimic legata de el.Dragoste nu,afectiune nu,vorbe bune nu,plus ca-ti mai si spune ca fratii lui sunt asa si pe dincolo si familia lui e familia lui .Atunci dc mama saraciei s-a mai insurat?Hai ca m-am enervat deja.L-as lasa si m-as bucura pt inceput singura de minunea din burtica si cu timpul sunt convinsa ca va fi si un tatic care sa se bucure de bebe.Mult succes Ale si o sarcina usoara in continuare. mina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Dragele mele,revin pentru a-mi lua la revedere de la voi pt ceva timp.Situatia nu s-a schimbat cu nimic in bine,ba mai mult mi-a citit toate mesajele de pe mess,le-a salvat si le-a dus fam lui sa le citeasca!In mesajele acelea ii povesteam mamei ca m-am saturat de musafiri si multe altele!Lucruri care nu trebuia sa le citeasca nimeni,deci efectiv mi-a violat intimitatea! M-am hotarat sa ma mut singura si de saptamana viitoare il voi lasa sa isi vada de viata lui,sa faca ce doreste,sa primeasca musafiri cand si pe cine vrea el si cat vrea el! Poate asa e cel mai bine.Decizia mea e dureroasa,imi vine sa urlu dar trebuie sa ma gandesc ca ingerasul meu are nevoie de liniste.Pana acum a avut parte de f mult stres si cred ca si lui i-a ajuns pt ca e foarte agitat!Atat sper ca totul va fi ok si puiul meu va fi sanatos,in rest sper sa trec peste aceasta despartire cat mai repede. Va multumesc mult,ca mi-ati fost alaturi si va pup dulce...Aveti grija de voi si de ingerasii vostri. Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra draga,iti tin pumnii si eu care sunt o mamica de bebe de 4 luni si stiu ce greu e sa traiesti in stress.Te rog un lucru,gandeste-te la bebe care va veni ,el e cel mai important pt tine,ignora toate rautatile,si ,da,foarte bine ca te muti!ai grija de tine ,sa fii puternica si sa ai un bebe frumos si sanatos!va realiza ce mult pierde la un mom. dat si atunci va simti ce simti si tu acum! cu mult drag te pup Andreea si bebe Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
quote:
Originally posted by alesssia
O familie se destrama doar daca EA nu a stiut sa o tina.
[wow] Nu-mi vine sa cred!!! Cum poti sa spui asa ceva???? Adica daca o femeie da peste un tampit, care nu isi asuma responsabilitatea sustinerii unei familii pt ca nu este suficient de matur sau D-zeu stie de ce, inseamna ca ea e vinovata? Adica intr-o casnicie femeia e "vinovata din oficiu" (am citit pe-aici expresia asta si mi-a placut[;)]) Si daca tipul mai e si un betiv care o mai si bate din cand in cand....eeehhhh, e vina ei, asa-i trebuie, merita, nu?[xx(] Deja tremur de nervi....chiar nu pot sa cred ca gandesti asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alesssia
O intrebare, daca nu va e cu suparare - cate dintre cele care o sfatuiti pe Alexia sa-si lase sotul, ati divortat sau v-ati parasit iubitii?
Da, m-am rupt dintr-o relatie de peste 2 ani de care am tras cu dintii in ideea ca nu e betiv, nu ma injura (dar ma jignea), munceste, isi doreste o familie, etc. Dar nu exista o vorba buna, o mangaiere, imi era si frica sa deschid gura sa nu ne certam, ne vedeam din an in paste, dar el vroiam sa stau la el, ca sa nu mai faca el efortul sa trebuiasca sa ma duca seara acasa...nu ca nu mai putea de dorul meu, nu exista "noi", exista numai "eu", eu eram pe post de "accesoriu" al lui...lua singur hotararile unde sa mergem, daca mergem undeva sau nu, il intreba cate cineva: veniti la ziua mea, nunta mea, etc...raspunsul lui era: da, ma, vin, cum sa nu vin. Eu eram langa el si nici nu ma intreba si daca ziceam ca eu nu pot, zicea: hai draga lasa ca poti; si daca totusi insistam ca nu pot (sau u vreau, ma rog, ca de multe ori se auroinvita el pe la diversi si eu ma simteam extrem de prost sa stiu ca picam pe capul oamenilor neinvitati) punea un boot cat toate zilele ca nu vreau eu sa-i fac placerea lui...in 2 ani cat am stat cu el imi venea sa plang incontinuu asa, fara sa-mi dau seama de ce, ajunsesem sa cred ca sunt asa cum ma facea el, dar el ma facea asa tocmai pt ca se simtea mai slab decat mine. Vreau sa spun ca dupa ce m-am despartit de el, brusc mi-am recapatat increderea in mine, in viata, simteam ca plutesc, ca mi-e inima plina, ca pot sa fac orice...si nu, nu-mi pare rau nici un pic ca ne-am despartit, de ce sa-mi para rau...cand citesc povesti asemanatoare aici pe forum imi vine sa ma-mi fac cruce ca am scapat. Tu spui ce spui pt ca tu ai avut noroc si sotul tau si-a dat el seama ca greseste si a avut vointa sa dreaga busuiocul, dar multi nu vad nimic gresit in comportametul lor si nu se vor schimba nimicodata in bine pt ca nu constientizeaza ca gandesc ca tine...ca femeia trebuie sa suporte orice!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Aprilie
[quote]Originally posted by carla28
Din cite stiu, sotul si sotia devin -la casatorie- o singura fiinta! Cred ca nu ma mai marit in cazul asta. Eu cred ca TOTI cei implicati in aceasta ecuatie, adica tu, sotul tau si copilul vostru sint importanti !!! Nu doar TU si COPILUL ! Cind te-ai casatorit, ati promis ca veti sta impreuna pina la sfirsit...nu pina la prima cearta, nu pina la primul scandal cu socrii,nu pina la prima boala...ci ,la bine si la rau,impreuna. Si el a promis la fel, si....el e cu familia lui si cu prietenii lui (cred ca el a inteles ca cu ei trebuie sa fie o singura fiinta[alcool]) si ea cu bb. De ce doar ea trebuie sa se gandeasca la TOTI, iar el numai la propria persoana?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...