Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mai avem vreo sansa!?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu cred sa recunoasca ceva. O sa spuna ca asta e ceva normal. Ca nimic nu s-a schimbat, ca alexiei i se nazare, etc etc. Sunt si eu intr-o situatie asemanatoare. Raspunsurile le stiu pe de rost...[V] Cit despre sanse - da sunt, multe! Insa numai daca il accepti asa cum e - cu toata raceala si indiferenta + devii si tu la fel. In cazul meu nu vad cum as face asta, ar trebui sa calc peste mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce nu imi mai apar mesajele pe forum!Multumesc mult tuturor pt mesaje si pt incurajari!Am observat ca nu sunt singura care trece prin aceasta situatie si imi pun intrebarea AU INEBUNIT BARBATII SAU SUNTEM NOI PREA MOI PT A NE IMPUNE PUNCTUL DE VEDERE!?Nu stiu.Sper ca de data asta va aparea mesajul meu .Ca am mai scris si azi dimineata si inca nimic!Poate imi explicati voi cum trimit un mesaj care sa si apara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar discutam despre asta cu o pietena de-a mea.Si ea s-a casatorit recent, dupa o relatie de cativa ani si sotul ei, imediat dupa casatorie, a-nceput sa se comporte foarte ciudat, exact ca si sotul tau. [mariaj]Daca stau bine sa a gandesc, si-al meu a reactionat la fel, mai ales ca si eu am rams insarcinata. Numai ca eu incerc sa nu-l bag in seama. Am observat ca daca-i dau prea multa atentie si il cicalesc prea tare, se comporta ca un copil.[bibe] Linisteste-te si nu te mai gandi prea mult la asta. Incearca (oricat de greu ti s-ar parea) sa fii draguta si calma ori de cate ori incearca el sa te scoata din sarite. Stii zicala "prinzi mai multe muste cu miere decat cu otet"? [;)] Gaseste-ti si tu ceva de facut, care sa-ti atraga atentia de la figurile pe care le face sotul tau. Uneori, din prea mult timp liber, ne facem prea multe ganduri negre atunci cand poate nu e cazul.Acum ca esti insarcinata, ai atatea de facut! Poti citi, te poti documenta despre sarcina[cit], poti colinda magazinele cu articole pt copii, poti iesi cu mamicile care te iti pot da o gramada de sfaturi utile. Gandeste-te ca ai un copilas in burtica si daca tu esti fericita, o sa fie si el[gravi] Poate are pe altcineva, poate nu. Oricum, avantajul tau e ca esti inca sotia lui, asa ca trebuie sa fii desteapta.Sa nu cumva sa stai toata ziua plangandu-ti de mila! N-o sa rezolvi nimic! Cu cat o sa-i ceri mai multa iubire sotului tau, cu atat o sa primesti mai putina! O sa vezi c-o sa fie bine! Asa fac barbatii astia cand intra in panica. Ai grija de tine si astept sa-mi spui cum ai petrecut sarbatorile de iarna. Eu intre timp o sa nasc si o sa-ti spun cum a fost! [cool] mariavlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O amica de a mea s-a inteles excelent cu cel care avea sa ii devina sot pina in momentul casatoriei. La casatorie sotul a aflate ca ea a fost adoptata!!!!! Dar culmea este ca ea inca nu stia! Cineva binevoitor in familie ii spuse, iar parintii tipei nu i-au spus niciodata ei. Era o situatie ciudata ca mai toata familia stia dar numeni nu ii spuse ei. A fost chiar mai rau ca el dupa casatorie a juns sa ii santajeze parintii ca daca nu ii da nu stiu ce ii va spune ca e infiata. La final a trebuit sa ii spuna ca e infiata si a fost un soc pentru ea, caci a fost crescuta si educata sa deteste categoria sociala din care provenea. Parintii naturali fiind nu numai foarte saraci dar si cu handicap.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va explic putin despre noi doi!Eu am fost nascuta intr-o fam care a pus copii pe primul loc,incepand de la educatie,dragoste,atentie,etc!El intr-o familie cu 11 copii!Eu ce am dau si la altul,el ptr el.Eu imi doresc o casnicie adevarata si un barbat de casa,el nu stiu banuiesc ca o menajera ca asa se lauda ca nevasta lui e buna bucatareasa,face curat,il spala si il calca!Si acum ii mai fac si un copil!El e inca cu discoteca in cap eu m-am scarbit de ea!El e cu jocurile pe calculator eu prefer sa stau cu el de vb imbratisati! As mai putea adauga multe pe lista dar nu vreau sa ma mai enervez ca si asa ma doare capul!Voi trageti concluzia!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am casatorit foarte repede la 19 ani[alcool]...apoi am ramas insarcinata si comportamentul lui s-a schimbat, a devenit rece si distant...iar eu il banuiam ca are pe cineva pentru ca nu mai facea dragoste cu mine decat f f rar si atunci la insistentetele mele...eu credeam ca s-a scarbit de mine pt ca m-am ingrasat in timpul sarcinii (am pus 25 kg[grasa])iar daca incrcam sa vb cu el imi spunea ca imi imaginez tot felul de chestii si ca sunt paranoica... se pare ca barbatii sunt greu de inteles[xx(]...si inca ei se plang...[bang] nu stiu de ce are perioade cand e atat de atent dragutz si tandru iar alteori parca am fi doi straini[blabla][mariaj]...poate e nevoia noastra a femeoilor sa ne simtim iubite si dorite...iar ei cred ca daca le-am devenit sotii nu mai e nevoie sa depuna eforturi sa ne pastreze...eu asa cred. incearca sa vb cu el calm si vezi ce reactii are...dar nu-l acuza ca te inseala!va nega oricum si se vas enerva...iar daca nu vezio nici o schimbare in bine parerea mea este sa va petreceti sarbatorile separat poate isi va da seama cum e fara tine...tu ai grija de tine si de bb... iti doresc o sarcina usoara si sarbatori fericite[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai incerca cu atata sarg sa salvezi relatia asta. Este, bine. Nu este, iar bine. Pa si pusi, tata, ca nu mai suntem in Epoca de Piatra - esti frumoasa, desteapta, valoroasa. Ia sa alerge dupa tine. Toti mai gresim, nu-i musai sa tii cu dintii de-o relatie toxica doar ca sa nu-ti spuna parintii "ti-am zis eu". Ai gresit, asuma-ti greseala si nu-ti face viata praf. Ai tai vor intelege. Banuiesc ca de-aia ai si ramas gravida, ca sa-l apropii mai mult de tine. Sau asa simte el. Sper sa ma insel... Indiferent de motive, bb este un lucru bun in viata ta. Parerea mea este ca are pe altcineva, dar cu reprosurile nu rezolvi nimic. Arata-i (nu cu vorbe) ce pierde. Si renunta la "tehnicile" invatate de tinut barbatul acasa. Bafta si liniste! Si un Craciun fericit. Ai grija de tine si de bb. Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina Ajutati-l pe Andrei sa traiasca! [URL]http://www.point.ro/andrei/[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia, daca ai fi singura... Cred ca e cazul sa facem un club "neveste nemultumite". Din vasta mea experienta barbatii sunt ca o masina. Din prima zi ar trebui sa stii ca valoarea ii scade inevitabil. Or mai fi si ceva masini de epoca ce stiu bunele maniere, da barbatii romani parca ar fi Dacii. Nu vreau sa te descurajez, dar statistic vorbind sansele sunt asa : ramai si il suporti sau pleci. Cea mai mare parte din femei accepta lucrurile asa cum sunt. Mai sunt partea care pleaca si partea care pleaca si el are o revelatie si se transforma(raaaar). Totul depinde de cum te tin nervii, cat de independenta si cat de indragostita esti. Al tau a fost dragut 3.5 ani deci poate. Cu barbatii din pacate numai un comportament mizerabil ii face sa iti simta importanta. Si la faza cu luptatul pentru relatie iti zic raspunsul auzit de urechile mele "ti-am cerut eu?" Deci, va intereseaza un club? Sunt curioasa cat de des e cazul. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...