Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)


Recommended Posts

Pupam lumea,

cica Yana e la spital, asteapta sa intre in operatie, dar inca nu poate, k e cam naspa regimul cezarienelor acolo, si se fofileaza dr asteptind sa dispara seful 'al mare. Intre timp, ea cam are contractii si colul dilatat putintel. Ce-ar fi sa nasca natural ..tot asteptind?[:D] Nasooool, nu-i doresc, dak asta nu e dorinta ei.[help] Oricum, pina miine are bebe![bis]

 

Alex, ce nu te omoara...te chinuie mai mult![:-)))][:-)))]

 

Brenda, nu am putut sa raspund azi la tel exact cind m-ai sunat. Am tot vrut sa te sun dupa aia si iar nu am apucat. Ramine k te sun miine.

Catzelul e ingrozitor de frumos! Numai bun de pupat si iubit![il]

 

Alma, mercic si [pup]

 

Yagmur, tu inca mai sterilizezi diverse? De ce? K Lca e maricel. Eu deja incep sa elimin sterilizatul. Mai fac asta inca cu bibe si tetinele (k am eu impresia k s-ar curata mai bine) dar se intimpla sa ii mai spal suzi si sa i-o dau asa, plus k pompa de muls doar o spal...de fapt nici nu mai stiu de ce ma chinui cu restul. Dr pediatra a zis k sa sterilizez pina la o luna dupa care ...gata. Si asa o sa fac. K altfel nu isi dobindeste imunitate.

 

 

 

Marce

 

Poooozeeee 2005-2006

 

 

Poze cu buburuza mea, LARA IOANA (19.02.2007)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am vorbit si eu cu Yana,emotii mari si asteptare lunga.

Dar maine dimineata aflam ce si cum,daca o mai avea putere.

 

Succes Yana!

Tinem pumnii!

 

Haide,Yana! Haide,Yana!

 

BRENDAid="purple">

 

[*]Un fulg pentru seara de Craciunid="red">[*]

 

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAIid="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marce, eu n-am sterilizat. Am bagat vreo 2-3 minute la microunde si pompa, si bibe, si gata. Oricum nici sanul nu-mi era sterilizat ci doar spalat cu apa[:D]

Brenda, vad ca totul e in regula cu catelul, dragul de el:) Ai cumva Motorola V360? Ca si iooooo..:))))

Alma, azi iepuroiul mi-a promis ca-mi da bani... mai vedem...

 

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yana... uite galeria.. (si nu merg emonicoanele))))!!! cap in perete...[bang][bang][bang] -asta a mers

Marce, biberoanele si suzetele le pun la sterilizat.. dar suzi le spal si cu apa, plus ca si biberonul il folosesc de vreo 2 ori si apoi pus la sterilizat.. in rest, daca pica suzi pe jos, o clatesc si iarasi o pun in guritza.... dar vorba ta, parca se "spala" mai bine la sterilizat..te-am sunat si eu astazi, dar nu am nimerit momentul propice.. pupici... dulci, dulci, dulci

fug la somnic..

 

 

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

 

fulgi de nea

poze Luca

slide Luca

varsta Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dako[pup][flo] ...sa iti traiasca pamatufi ..sa fie sanatosi si voiosi ..sa aiba parte de tot bine din lume si sa te bucure cu implinirile,realizarile dar si cu nazbatiile lor ..[s]La multi ani Darian Gabriel si Rares Mihai !!![s][s] si tu sa fi sanatoasa si voiasa [pup][flo]

 

----------------------------------------------------

Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl](02.03.05) si Spiderman (16.01.98)[avion]

 

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Stiti ceva de Yana? Cred ca e deja cu bebe...

 

Dako, vad ca e si ziua baietilor tai, La multi ani!

 

Brenda, e asa de dragut catelusul! M-am topit cand l-am vazut...

 

Apropo de ce zicea si Alex cu birocratia, mi-am facut si eu o multime de nervi ieri, am fost sa-mi depun dosarul pt stimulent la primarie. Printre acte era si adeverinta eliberata de angajator in care se preciza asa: "La data x a depus cererea pentru intrare in CIC incepand de la data y", iar mai jos: "de la dat z si-a reluat activitatea". Ei, astia de la primarie au zis ca de aici nu rezulta clar ca eu intre data y si z am fost in CIC, ca doar se deduce asta... si sa ma intorc la angajator, sa adauge pe adeverinta explicit ca intre datele cutare am fost in CIC. Din pacate, se pare ca toate institutiile astea functioneaza dupa o logica a lor proprie, care pe mine ma depaseste. Si uite asa m-am ales cu inca 2 drumuri de facut.

 

Yagmur, o sa-ti fie mai usor cu Luca atunci cand va capata mai multa "autonomie" si va putea sa se mai joace si singur. Pe de alta parte, tot atunci incep si sa faca mai multe prostii si trebuie supravegheati f atent... ceea ce e iarasi destul de solicitant.

 

Eu am sterilizat in virtutea inertiei pana avea Sara vreo 6 luni :)) Dar si acum fierb toate tetinele, biberoanele si linguritele inainte de a le folosi pentru prima data.

 

 

 

Ameera si [copil] Sara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yana a nascut aseara.

Baietelul nostru are 51 de cm si 3.850 Kg si e sanatos tun!

 

Yana,sa-ti traiasca si sa fiti fericiti amandoi! Si sa aiba bebe mult,mult noroc!

 

Inca nu l-a vazut pe bebe,pina la aceasta ora,cind Yana se pregatea sa doarma,desi are dureri de burta.

 

Ii tinem pumnii sa fie ok!

Revin cu vesti cind o sa mai am!id="purple">

 

BRENDAid="purple">

 

 

Sa avem grija de viitorul copiilor nostriid="red">

 

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAIid="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yana[majoreta]succes si nastere usoara!

 

Marce, eu si acum mai sterilizez biberoanele ocazional. Doctorii spun ca pana al 10-12 luni e obligatoriu, ptr ca laptele stricat poduce dereglari la stomacelul bebelusului. (daca nu e bine spalat bibele sau ramane vreo bacterie pe acolo)[xx(]

 

Dako, la multi ani[bis] copilasilor, sa creasca mari sanatosi, sa fie cuminti si destepti! Nu ai mai dat nici un semn pe aici.

 

[floare3][floare3][floare3] Ptr toate doamnele!

 

Alexandru

______________________

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by brendamitran

[purple]Yana a nascut aseara.Baietelul nostru are 51 de cm si 3.850 Kg si e sanatos tun!


id="quote">id="quote">[bis] FELICITARI!!! [disco]Alexandru______________________Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...