Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)


Recommended Posts

Neatza!

 

Scrisesem un mesaj si mi-a inchis copilu' fereastra inainte sa trimit... Nu stiu cum o sa ne descurcam azi, fara plimbare, poate se opreste totusi ploaia macar putin.

 

Pun si eu ceva poze cu Sara, sa vedeti cat a crescut :).

 

Va las, incerc sa lucrez putin acum, cat e cuminte. Pupici!

 

Ameera si [copil] Sara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumesc, Gabi. Da, s-a facut mare, ma uitam zilele trecute prin pozele ei, la cele de cand era nou-nascut... nu-mi vine sa cred cat era de mititica, si cat de mult s-a schimbat... cum trece timpul asta! De aceea ma si bucur acum ca nu mi-am luat un alt serviciu, e asa de frumoasa perioada asta de bebe , vreau sa ma bucur de fiecare moment, pentru ca trece atat de repede...

 

Ameera si [copil] Sara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumoasa e Sara si ce mare este!!!

Ai dreptate, Ameera... e perioada cea mai frumoasa... din pacate, oare cat o sa ma bucur de ea? In curand, voi pleca la 6 dimineatza si o sa ajung acasa la 17.30.......

Dar stiu ca fac asta pentru el.... sper sa nu ma uite...

Pupici trupei

 

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

 

fulgi de nea

poze Luca

slide Luca

varsta Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagmurid="red">, ziceai de carucior. Uite, noi o sa plecam pe 30 sau 31, si ne intoarcem pe 16, deci in perioada in care esti tu in Bucuresti, noi n-o sa fim. Pot sa-ti las caruciorul Sarei, daca vrei - e un carucior f bun, Neonato, are si landou, si scaunel de masina care se poate atasa la carucior, si e si sport (nu stiu Luca in ce etapa a ajuns). Doar ca ar trebui sa vina cineva sa-l ia.

In alta ordine de idei, nu-ti face probleme, ca nu te uita Luca asa usor :) Ai dreptate, oricum pentru el o faci, eu am posibilitatea sa lucrez suplimentar acasa, ca daca nu as fi avut varianta asta, nu stateam pe ganduri si imi luam alt serviciu.

 

Dako, Sara abia asteapta sa cunoasca alti copii, e topita dupa ei :).

 

Ameera si [copil] Sara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Ce mai faceti?

Clau spune o multime de cuvinte:

-Cum te cheama? "Clau Tan"

-Cati ani ai? "Doi doi"

-Esti frumos? "Mos" Cuminte? "Cu-minte"

-Numara pana la 5, sau alternativ, eu spun 1, el 2, eu 3, el 4 si tot asa.

-Stie cum fac toate animalele, le cunoaste in carticica; spune "nina"=masina, "papun"=sampon, "papu"=papuci, oooo si ar mai fi dar nu-mi vin acuma. Si nu mai sunt "Ale", uraaa, sunt "tati-tati-tati".

 

Alexandru

______________________

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce dragut! Ai baiat mare, Alex, sa-ti traiasca!

 

Abia astept si eu s-o aud pe Sara vorbind. Acum repeta dupa mine toate cuvintele bisilabice pe care le poate pronunta, dar habar n-are ce zice. Oricum, daca o intreb :"faci nani?", imediat spune "na-ne", daca ii spun "hai la papa" repeta hotarat "pa-pa" etc. Iar daca ii cer sa spuna ceva prea complicat, se uita razand la mine si raspunde invariabil clar si raspicat "ma-ma" :). Asta pt ca probabil ca atata am stresat-o sa spuna mama, incat acum a devenit cuvant bun la toate.

 

E cam pustiu pe aici, unde a disparut toata lumea?

De Marce si Yana mai stiti ceva?

 

Pupici, sa aveti o saptamana reusita!

 

Ameera si [copil] Sara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salve si o saptamana frumoasa....

 

hihi..ameera si alex - sunt deliciosi cand incep sa cuvanteze...:) si ai mei pustani rostesc, dar doar substantive. verbul se cam lasa asteptat...:) dar, ce ma amuza cel mai mult e limbajul cu care comunica unul cu celalalt. mi'ar trebui un translator..iar ei se amuza copios cand ma vad ca nu pricep nika...deja au invatat arta 'dusului cu preshuletzu'...:)

 

ameera...ok. atunci sa le facem cunostinta..intr'un wk...:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off, cand soacrele se apuca de petzit[:D][:D][:D]

Dako, lasa ca pe la doi ani inca nu-i cazul de verbe:) Cat despre limba, e firesc, au si ai mei un limbaj de-al lor, si tare bine se inteleg:) (mai ales cand nu se bat)

 

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...