Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicutze de 2006


Recommended Posts

Norocuta imi place mult ce scrii, imi aduce aminte de vacantele mele la munte. Astept cu nerabdare continuare. De unde esti din Romania, de undeva de la munte ? Intre timp incep sa va mai scriu si eu cate ceva, cat doarme Ioanna. Oricum voi o sa cititi probabil maine sau poimaine, dupa ce trece de moderator. Sa va povestesc cum am ajuns sa o avem pe Ioanna. In sept. 2004 am facut cununia civila in Bucuresti, iar iulie 2005 nunta religioasa aici, in orasul unde stau parintii lui Mihalis. Ne-am gandit ca e mai bine asa ca sa petrecem si cu ai mei si cu ai lui si era destul de greu ca rudele lui sa vina in Bucuresti si si mai greu ca ale mele sa vina aici. Mai ales ca rudele mele cele mai dragi si mai apropiate sunt de la tara si nu ar fi avut posibilitatea materiala. In sfarsit, inca ceva deosebit, ne-am gandit sa facem nunta impreuna cu sora lui Mihalis, asa ca am avut o nunta dubla [bum]. Dupa nunta am zis ca Mihalis sa isi faca armata, pe care o amanase pe motivul studiilor. mai ar fi avut prelungire pana in 2007, dar ne-am gandit ca cu cat scapa mai repede de ea cu atat mai bine. Chestia e ca noi nu mai fusesem despartiti niciodata asa de mult timp si mi se parea ca pt mine ar fi fost un timp mort in care m-as fi gandit numai la Mihalis si la cate zile mai are pana termina. Asa ca am zis ca eu trebuie sa am si alta ocupatie si am decis sa incercam sa raman insarcinata. Insa nu vroiam sa fiu singura cu copilul dupa ce se naste. Asa ca cel mai bine pt mine ar fi fost sa raman exact inainte ca el sa plece in armata, pt ca barbatii care au un copil fac numai 9 luni armata, in loc de un an. Deci 2 bune intr-una... [:D] Asa ca ne-am pus pe treaba [xinpat]. Mihalis a inceput armata chiar de ziua lui onomastica, pe 8 noiembrie. Pe 7 noiembrie, seara a plecat de aici cu vaporul spre Atena, urmand ca a doua zi de dimineata sa plece din Atena spre Arta cu autobuzul. Nu apucasem sa-i fac nici un cadou de ziua lui, dar aveam ceva in minte, cu ajutorul lui Dumnezeu...[am] Pe 8 de dimineata nu mai aveam stare. Ma scol mai devreme ca de obicei si plec spre birou. In drum intru intr-o farmacie si iau un test. Era cam devreme pt ciclul meu, dar hai sa incerc. Imi arunc lucrurile pe birou si dau fuga la baie. Imi aduc aminte ca azi ca deja mainile imi transpirasera si imi inghetasera si ma apucase un tremurat (sunt sigura ca la majoritatea dintre voi ceva va aminteste asta). Nu mai aveam rabdare si ... 2 liniute. Mai stau putin si mai fac si al 2-lea test, ca sa fiu sigura -> POZITIV [bis] Cadoul de ziua lui era gata. Pun mana pe telefon si il sun si-i dau vestea cea mare. Va inchipuiti ce bine a fost si pt el si ca a inceput armata cu alta stare psihica [9cer] Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

... si asa a inceput odiseea noastra. Dupa cateva saptamani au inceput greturile asa de rau ca nu mai ma-am putut duce la serviciu pt un timp. Sateam culcata pe canapea toata ziua, nu ma putea uita nici la tv ca ma ameteau imaginile, mai ales scrisul de la sfarzitul filmelor. Nu puteam cobora nici sa duc gunoiul, mi-l duceau prietenii cand mai veneau sa vada dc mai traiesc [:D] Mihalis venea in permisie din 2 in doua saptamani si imi cumpara el ce mai aveam nevoie de la super market. Singura mea "distractie" si companie erau fetele de la gravidute pe care le citeam in fiecare zi, dar carora nu le-am scris niciodata...[batcap] In ce scriau ele gaseam toate raspunsurile la intrebarile mele chiar inainte sa imi vina in minte si mi se parea ca eu nici nu am ce altceva sa le spun[iartama]. Dar mi se parea ca le cunosc si ca sunt prietenele mele [pup][pup][pup] Eram geloasa pe ele ca ieseau impreuna la pizza, fetele din Bucuresti. De Paste am fost si eu acasa si imi venea sa le strig: "Sunt aici! Intalniti-va si cu mine !". Acum va marturisesc ca scriu cu lacrimi in ochi. Nu mai sunt in ochi au inceput sa-mi curga pe obraji... nici nu mai vad sa tastez. Ele au fost prietenele mele fara sa stie. Si eu am plans cu ele de Olguta, Cristina-Ana, etc. si m-am bucurat cu ele cand au avut cate-o veste buna si desi la mine nu s-a deschis colul nici cand a trebuit sa nasc (de aceea am nascut pana la urma prin cezariana), parca ma strangeam ca sa mai stea bebeii fetelor cu probleme la caldurica pana sa creasca putin mai maricei. Hai sa-mi revin putin ca nu-mi place sa fiu asa... Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, cum spui ca nu ai talent la scris?? Mie mi-a placut tare mult cum ai povestit [;)] [floare3] Noi am facut saptamana de miere acolo - in Grecia - si tare mult ne-a placut... Chiar ne gandeam ca daca ar fi sa plecam din Ro.... acolo-i de noi... Insa tare mi-e drag de familie... Si uneori 90 km (pana la mama si fratele meu) mi se par groaznic de multi.. Oana Rusu - mamica de [bibe][url="http://new.photos.yahoo.com/oana_petringel/album/576460762351378700"]Paul-Victor[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89872"]din 21 iunie 2006[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/oana_petringel/album/576460762388394907"]la 7 luni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Eu iar pe fuga. Raluca super povestesti.[cool] Mai vrem... Pupici cu zapada din Londra ca la noi a nins!!![alcool][*] Azi noapte a nins mult si dim era totul alb si a mai nins acu e cam umed se cam topeste dar am apucat sa scot fetitza la prima ei zapada.[:D] Nu a impresionat-o prea mult dar e ok. In rest e bine sanatoasa papa fructe cu f mare placere, legume mai slabutza dar ne chinuim, papam papa de doua ori pe zi o data cereale sau fructe si o data legume, restul laptic si ceiutz. Noi ne zbatem cu actele lui Flo ca el a avut actele pe baia mare si acu tre sa facem mutatia si trebuie 10 mii de verificari si etc, dar sper secolul asta sa le terminam.[bang] Ca poate in vara mergem si noi prin ro sa facem concediu la mare, dar nu e nimic sigur, sa vedem cum stam cu banii. Sorry tre sa fug tipa printesa!!![bibe] --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kala eimai, Sarilla . [:D] Ne pregatim de Carnaval.[:o)] Astazi e "Tsiknopempti", adica "joia afumata". Se numeste asa pt ca de obicei lumea mananca carne multa la gratar si se afuma [cheers][papica][yum]. Tot astazi incep sa se poarte masti. De obicei vezi copiii de la scoala si de liceu mascati pe strada. Seara ies in grupuri si daca iesi pe strada arunca cu un fel de spuma pe tine. Duminica e carnavalul mic. Vine tatal lui Mihalis si ne ia la ei [auto](stau la cam 160 km de noi, intr-un orasel mai mic), pe Ioanna si pe mine, pt ca Mihalis o sa fie in Atena pt ca da engleza. Ioanna o sa se imbrace duminica in chinezoaica. Peste o saptamana, la Carnavalul mare o sa o imbracam in floare galbena cu verde [floare3][;)] ...de-ale Carnavalului ...[:D][8D][disco] Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralucaspm
Kala eimai, Sarilla . [:D] Ne pregatim de Carnaval.[:o)] Astazi e "Tsiknopempti", adica "joia afumata". Se numeste asa pt ca de obicei lumea mananca carne multa la gratar si se afuma [cheers][papica][yum]. Tot astazi incep sa se poarte masti. De obicei vezi copiii de la scoala si de liceu mascati pe strada. Seara ies in grupuri si daca iesi pe strada arunca cu un fel de spuma pe tine. Duminica e carnavalul mic. Vine tatal lui Mihalis si ne ia la ei [auto](stau la cam 160 km de noi, intr-un orasel mai mic), pe Ioanna si pe mine, pt ca Mihalis o sa fie in Atena pt ca da engleza. Ioanna o sa se imbrace duminica in chinezoaica. Peste o saptamana, la Carnavalul mare o sa o imbracam in floare galbena cu verde [floare3][;)] ...de-ale Carnavalului ...[:D][8D][disco] Raluca
Ce frumoooosss...poate faceti poze si ne aratati si noua... SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati observat ca unele mesaje apar inaintea altora chiar daca mai tarziu?Eu am stat acum sa citesc din urma,pentru ca am constatat ca desi citisem de la ultimul mesaj,aparusera unele inainte...[alcool] In fine...important e ca am reusit sa citesc tot si..imi place muuult.. SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada_mxm
quote:
Azi noapte a nins mult si dim era totul alb si a mai nins acu e cam umed se cam topeste dar am apucat sa scot fetitza la prima ei zapada.
Am vazut acum pe euronews...mama ce pofta mi-ai facut de oameni de zapada...mi s-a ridicat parul pe mine. Am uitat cum este iarna si aproape ca am uitat ca nu imi placea nicum frigul si umezeala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...